• تاریخ انشار: ۲۱ دلو ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6144
  • 1,037 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

افتخارات انقلاب اسلامی، به رهبری امام خمینی(ره) فراموش ناشدنی است

حجت الاسلام و المسلمین «غلام سخی مصباح»، مدیر مسئول مدرسه قائم آل محمد، در همایش ، «زنان و انقلاب اسلامی» ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی به گفته امام یک انفجار نور بود. به گزارش خبرگزاری آوا، همایش تحت عنوان «زنان و انقلاب اسلامی» روز چهارشنبه […]

حجت الاسلام و المسلمین «غلام سخی مصباح»، مدیر مسئول مدرسه قائم آل محمد، در همایش ، «زنان و انقلاب اسلامی» ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی به گفته امام یک انفجار نور بود.

به گزارش خبرگزاری آوا، همایش تحت عنوان «زنان و انقلاب اسلامی» روز چهارشنبه ۲۱ دلو از سوی دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی – اجتماعی تبیان در کابل برگزار شد.

 

آقای مصباح در این مراسم با شکوه گفت: برای حفظ و نگهداری روشنی نور و چراغ فروزان انقلاب اسلامی، تلاش های زیادی لازم است. تا این خط و نشان در میان جنجال ها و تحولات اجتماعی و زد و بندهای سیاسی گم نشود.

 

او همچنان گفت: حوزات علمیه، مراکز قرآنی، مساجد و منبرها، رسانه ها و همچنین شخصیت ها علمی و فرهنگی، دانشمندان و تمام فعالین کشورهای اسلامی وظیفه دارند که پیام این رهبر فقید را برای آن عده از جوانان که پس از انقلاب به دنیا آمده اند برسانند.

به گفته مصباح، افتخاراتی را که امام راحل(ره) نه تنها در ایران بلکه درکشورهای اسلامی به ارمغان آورد فراموش نا شدنی است.

به گفته او، آزادی بیان و آزادی مرد و زن، به خصوص در جمهوری اسلامی ایران از قید حاکمیت و اسارت نظام ستم شاهی و همچنین حضور گسترده زنان در برنامه های سیاسی و کشوری و رونق پیدا کردن حوزات علمیه، دانشگاه ها و مکاتب از برکت انقلاب اسلامی بود.

نهضت حیات بخش امام راحل درحالی صورت گرفت که پیش از آن زنان از برنامه های دینی مذهبی و شرکت در محافل سیاسی و اجتماعی محروم بودند.

به گفته او، با آمدن امام، زنان به آزادی کامل رسیدند و علاوه بر آن ارزشهایی که امروز درجوامع اسلامی وجود دارند، مرهون خدمات و زحمات شایسته حضرت امام راحل است.

به گفته او، انقلابی را که امام درآن روز بوجود آورد اکثریت مطلق مراجع تقلید آنروز بر این حرکت امام صحه گذاشته و آن را تایید کردند.

به گفته وی، بدون تردید ارزشهایی که در جامعه اسلامی وجود دارند، از جمله حجابی که امروز درمیان بانوان و خواهران به عنوان یک اصل مطرح است از برکت انقلاب اسلامی است.

مصباح تصریح کرد: رونق پیدا کردن نماز جمعه و جماعات، پر رنگ شدن برنامه های دینی و مذهبی همه مرهون زحمات وخدما امام راحل است.

او تاکید کرد: اگر مسلمانان امروز برخط که امام ترسیم کرد، قدم بگذارند یقیناَ به پیروزیهای بزرگی دست پیدا خواهد کرد.

قابل ذکر است که این مراسم با قرائت آیات چند از کلام الله مجید توسط نورعلی امامی و دعائیه آقای مصباح پایان یافت.