• تاریخ انشار: ۶ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 14968
  • 809 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

افغانستان به طرف آینده نامعلوم می رود

n00152155-b

وضعیت کنونی افغانستان اصلا با ۳۰ سال قبل قابل قیاس نیست. ملت ما در حال حاضر از خط سرخ عبور کرده اند و حتی برای نماز خواندن یا ارتباط با خدا جرات رفتن به مسجد را ندارند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، علی احمد پور؛ دانشجوی دانشگاه بلخ در گفتمان دانشجویی “مساجد و […]

وضعیت کنونی افغانستان اصلا با ۳۰ سال قبل قابل قیاس نیست. ملت ما در حال حاضر از خط سرخ عبور کرده اند و حتی برای نماز خواندن یا ارتباط با خدا جرات رفتن به مسجد را ندارند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، علی احمد پور؛ دانشجوی دانشگاه بلخ در گفتمان دانشجویی “مساجد و اقدامات امنیتی ” ابراز داشت: آیا دولت افغانستان و مسئولین پولیس نمی دانستند که تقویت استخبارات از ایجاد پولیس محلی موثریت بیشتری دارد چون خیلی از مناطق به دلیل داشتن پولیس محلی ناامن شده ولی استخبارات محلی وجود ندارد.

 

این دانشجو افزود وضعیت کنونی افغانستان اصلا با ۳۰ سال قبل قابل قیاس نیست. ملت ما در حال حاضر از خط سرخ عبور کرده اند و حتی برای نماز خواندن یا ارتباط با خدا جرات رفتن به مسجد را ندارند. باید قبول کرد که اگر در یک جمع ۲۰ نفری باشی ترس از انتحاری حس می شود.

 

وی می گوید علت آن که عاملان اصلی حملات تروریستی معرفی نمی شوند و مردم را با خبر نمی سازند در بی کفایتی و ترس مسئولین است و باید عناصر پشت پرده خنثی گردند.

 

شبانه حسینی؛ متعلم صنف ۱۲ گفت: امنیت یعنی از جنگ و جدال دور بودن ولی امروز مردم آرامش روحی و جسمی ندارند. از سویی هنوز هم حربه قدیمی تفرقه بینداز و حکومت کن سر لوحه کار دشمن است.

 

وی اظهار داشت که در جامعه ما دو نوع جنگ جریان دارد جنگ نرم افزاری و جنگ سخت افزاری. مقابل جنگ سخت دشمن نیاز به تجهیزات جنگی داریم اما در مقابل جنگ نرم دشمن باید آگاهی عامه، تبلیغات وسیع، پلان و طرح های موثر را روی دست بگیریم.

 

حسینی گفت: مردم باید دوشادوش نیروهای امنیتی برای بهتر شدن وضعیت کنونی تلاش کنند.

 

عطا محمد محمودی؛ دانشجوی دانشگاه بلخ خطاب به محمد سرور حسینی؛ سخنگوی پولیس زون ۷۰۷ پامیر گفت: چرا ثروتمندان و زورمندان با خود افراد مسلحه می گردانند با وجودی که یک از عوامل ناامنی شهر می باشد.

 

عطا محمد در ادامه اضافه کرد: اگر فردی به کرسی دولتی یا ثروتی دست می‌یابد فورا افراد مسلح اختیار می کند. باید جلوی اینگونه عملکرد گرفته شود.

 

وی همچنان می گوید امروزه با تمام تکنالوژی های کمک شده باز هم جلو کشف مواد انفجاری گرفته نمی شود. اگر از ورود مواد انفجاری جلوگیری شود امکان محدود شدن اقدامات انتحاری های جاهل وجود دارد.

 

فرشته مددی، فعال فرهنگی می گوید: مافیای اقتصادی از پایین ترین مقامات تا بالاترین آن ریشه دوانده و مشکلات فعلی کشور ناشی از همین جریان فاسد سر چشمه می گیرد.

 

بانو مددی گفت اگر مسئولین بلند پایه دولت راه درست را انتخاب نکنند هرگز اردوی ملی و سربازان قادر به تامین امنیت نخواهند بود.

 

او در لابه لای سخنان خود از انسان های وظیفه شناس در ارگان های دولتی یادکرد و گفت: من از کسانی که صادقانه به این وطن خدمت می کنند قدر دانی می کنم.

 

قابل ذکر است که گفتمان دانشجویی هر هفته روز جمعه ساعت ۹:۳۰ صبح در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان دایر می‌گردد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>