• تاریخ انشار: ۱۷ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 3201
  • 1,324 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

افغانستان در خط اول مبارزه با تروریسم نباشد، کشورهای همسایه با مشکل مواجه خواهند شد

n00115175-b

خالقیار از افغانستان به عنوان سپر بزرگی برای دیگر کشورها در مقابل تروریسم یاد کرد و گفت اگر افغانستان در خط اول مبارزه با تروریسم نباشد،کشورهای همسایه با مشکل مواجه خواهند شد. به گزارش خبرگزاری آوا، همزمان با هفدهم اسد(مرداد)، سالروز شهادت هزاران تن از مردم شمال افغانستان، دیپلومات های ایرانی و خبرنگار جمهوری اسلامی(ایرنا) […]

خالقیار از افغانستان به عنوان سپر بزرگی برای دیگر کشورها در مقابل تروریسم یاد کرد و گفت اگر افغانستان در خط اول مبارزه با تروریسم نباشد،کشورهای همسایه با مشکل مواجه خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، همزمان با هفدهم اسد(مرداد)، سالروز شهادت هزاران تن از مردم شمال افغانستان، دیپلومات های ایرانی و خبرنگار جمهوری اسلامی(ایرنا) به دست عناصر گروه طالبان، همایشی تحت عنوان” افغانستان و تروریزم، چالشهای میدانی و راهکارهای رهایی” از سوی نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس، برگزار شد.

سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان، در این همایش  با بیان اینکه تروریسیم روز به روز فعال تر و وحشیانه تر می شود دستاوردهای کشورمان در قبال این پدیده شوم را برشمرد.

آقای خالقیار با اشاره به اینکه تروریسم فرا منطقه ای شده  و روز به روز توسعه می یابد، مواضع کشورها در قبال تروریزم را متفاوت توصیف نمود و تصریح کرد: در منطقه کشورهایی هستند که فقط شعار مبارزه با تروریسم را سر می دهند که در آینده تروریسم دامن این کشورها را نیر خواهد گرفت.

خالقیار همچنین بدون اشاره به نام کشوری تصریح کرد: برخی از کشورهای منطقه از تروریسم برای رسیدن به اهدافشان حمایت می کنند.

سرکنسول کشورمان در مشهد مقدس، خاطر نشان کرد: برخی از کشورها مستقیما با تروریسم در جنگ هستند و قربانی می دهند و افغانستان از این کشورها می باشد.

 

خالقیار از افغانستان به عنوان سپر بزرگی برای دیگر کشورها در مقابل تروریسم یاد کرد و گفت اگر افغانستان در خط اول مبارزه با تروریسم نباشد،کشورهای همسایه با مشکل مواجه خواهند شد.

 

وی با اشاره به گستردگی ابعاد تروریسم، متذکر شد که دستاوردهای افغانستان در زمینه مبارزه با این پدیده ی شوم به چشم نمی آید.

 

سرکنسول کشورمان در مشهد مقدس با اشاره به هدف قرار گرفتن زنان و کودکان از سوی تروریست ها در افغانستان، از افزایش فعالیت آنها یاد کرد و گفت: نیروهای امنیتی دلیر ما شجاعانه در مقابل تروریست ایستادگی می کنند و از مرز و خاک و وطن خود دفاع می نمایند.

خالقیار در پایان سخنان خود در همایش هم اندیشی افغانستان و تروریسم؛ چالش های میدانی و راه کارهای رهایی که از سوی نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شده بود، تروریست ها را به خوارج صدر اسلام تشبیه کرد که متاسفانه می خواهند اسلام را دین خشونت معرفی و چهره ی آن را بد جلوه دهند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>