• تاریخ انشار: ۱۳ دلو ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1916
  • 1,352 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

الهی بودن حرکت، مدیریت بی نظیر رهبری و حضور هشیارانه مردم در صحنه، عامل اقتدار ایران و الگو شدن آن شده است

جمهوری اسلامی ایران از حیث نقش و اثر گذاری های منطقه ای و نیز بین المللی در جایگاه بلندی قراردارد، به گونه ای که بحث حمله نظامی علیه ایران به طاق نسیان گذاشته شده هیچ، بلکه این نظام در دیگر کشورهای منطقه به ویژه در عراق، سوریه، لبنان، یمن و سایر کشورها به عنوان مانع […]

جمهوری اسلامی ایران از حیث نقش و اثر گذاری های منطقه ای و نیز بین المللی در جایگاه بلندی قراردارد، به گونه ای که بحث حمله نظامی علیه ایران به طاق نسیان گذاشته شده هیچ، بلکه این نظام در دیگر کشورهای منطقه به ویژه در عراق، سوریه، لبنان، یمن و سایر کشورها به عنوان مانع جدی به هدف رسیدن قدرتهای خارجی حضور دارد و دربسیاری از تعاملات منطقه ای وحتی بین المللی بدون حضور و رضایت ایران، قدرتی نمی تواند با اطمینان وارد تعامل و اثرگذاری گردد. رئیس مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: حالا باید دید که چه عواملی باعث گردیده تا یک حرکت اینگونه مسیر پرفرازونشیب را بپیماید و در این نقطه ای از شرایط ایده آل قرار بگیرد؟

 

 

حسینی مزاری در نشست تجلیل و گرامیداشت ازسالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به ایران تاکید کرد:

الهی بودن حرکت، مدیریت بی نظیر رهبری و حضور هشیارانه مردم در صحنه، عامل اقتدار ایران و الگو شدن آن شده است

هم اکنون الگوهای مختلف شیطانی در دنیا طرح و تبلیغ می گردد. طبیعی است که در این حال مطرح کردن الگوهای آسمانی و الهی به هدایت و راهنمایی اجتماعات انسانی کمک شایانی می کند تا مردم راه را از چاه تشخیص داده مسیر سعادت و کمال انسانی را بپیمایند و به هدف متعالی برسند. این مطلب توسط حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، امروز در نشستی به مناسبت تجلیل و گرامیداشت از سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به ایران و آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی عنوان گردید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از کابل، رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در این نشست که با حضور جمعی از مسؤلین، پرسنل و کادرهای دفتر مرکزی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل دایر شده بود، گفت: حرکت مردم مسلمان ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) سراسر درس دارد و نکته های پند آموز و طبیعتا اگر مورد ارزیابی و دقت قرار گرفته شود و دقیقا بدانیم که چگونه می شود یک حرکت آن هم توسط یک روحانی دست خالی و نیز مردم پا برهنه به گونه ای به پیروزی می رسد که یک قدرت منطقه ای را به زمین می زند و پادشاه آن مفتضحانه کشور را ترک می گوید و سپس براساس و مبنای تفکر دینی ولایت فقیه حاکمیت اسلامی را بنیان می گذارد و شگفت انگیز تر اینکه این نظام با وجود ده ها و صدها توطئه و هزاران تلاش های خورد و بزرگ براندازی نه تنها به عنوان یک قدرت منطقه ای بلکه به عنوان یک قدرت جهانی به پیش میرود، درسهای مهمی فراگرفته خواهد شد.

 

آقای حسینی مزاری با بررسی زمینه های قدرت گرفتن ایرانیان، افزود: آیا قدرت بالا تر ازین می شود که امروزه جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از عرصه ها پیشرفت هایی کرده است که در بسا مواردی جزء چند کشور محدود و برتر دنیا قرار دارد؟. در زمینه های سیاسی نظامی، در عرصه های علمی و فن آوری نانو، در میدان فعالیت های هسته ای، در جهت موضوعات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، در رشته های صنعت و تکنولوژی در صنعت هواپیما سازی و طیاره های بی سر نشین و.. پشرفت های غیر قابل تصوری نموده است. همچنان آیا در شرایطی که یک نظام و مردم انقلابی طی بیش از سی و پنج سال انواع و اقسام فشار ها را دیده و نامردانه ترین تحریم های اقتصادی و غیر آن را تحمل کرده، بالا تر ازین می شود که چندین سال است که شش قدرت برتر جهانی به نام ۱+۵ را سر کار گذاشته و چنان بلند ترین مقامات آنان را در سطح وزرای خارجه این طرف و آنطرف کشانده و در میادین برخورد های دیپلوماتیک مات و مبهوت شان کرده که انگار همه شان تاهنوز از کوچه ابتدایی سیاست عبور ننموده اند. در مذاکرات هسته ای از یکسو زیرکی هیئت دیپلماتیک ایران و قدرت بالای جمهوری اسلامی و نیز اهمیت این کشور در نزد قدرتهای جهانی به نمایش در می آید و از سوی دیگر ضعف و استیصال طرف های غربی.

 

جمهوری اسلامی ایران از حیث نقش و اثر گذاری های منطقه ای و نیز بین المللی در جایگاه بلندی قراردارد، به گونه ای که بحث حمله نظامی علیه ایران به طاق نسیان گذاشته شده هیچ، بلکه این نظام در دیگر کشورهای منطقه به ویژه در عراق، سوریه، لبنان، یمن و سایر کشورها به عنوان مانع جدی به هدف رسیدن قدرتهای خارجی حضور دارد و دربسیاری از تعاملات منطقه ای وحتی بین المللی بدون حضور و رضایت ایران، قدرتی نمی تواند با اطمینان وارد تعامل و اثرگذاری گردد.

رئیس مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: حالا باید دید که چه عواملی باعث گردیده تا یک حرکت اینگونه مسیر پرفرازونشیب را بپیماید و در این نقطه ای از شرایط ایده آل قرار بگیرد؟

 

وی ابراز داشت: اولین عامل، الهی بودن حرکت است. هم رهبر الهی است و هم مردم الهی فکر می کنند و برساس آموزه های دینی به پیش می تازند و هم مجموع برنامه های حکومتی برمعیار و محور موضوعات دینی در دستور اجرا قرار می گیرند.

عامل دوم مدیریت قوی رهبری حرکت است. مدیریت امام خمینی(ره) در عصر کنونی بی نظیر است. از پس از حکومت پیامبراسلام(ص) و حضرت امام علی(ع) نظیری برای چنین مدیریتی وجود ندارد. خلف صالح ایشان نیز از مدیریت بسیار عالی و بی نظیر برخوردار است. اوج اقتدار مدیریتی حضرت امام خامنه ای در سال ۱۳۸۸ آن هنگان که نظام اسلامی ایران در معرض تهاجمات گسترده از ناحیه فتنه گران داخلی و دشمنان خارجی قرار گرفت، خودنمایی کرد. به اعتراف دوست و دشمن اگر بزرگترین امپراطوری های جهان با یک چنین توطئه وفتنه ای مواجه می گشت از هم می پاشید اما نظام اسلامی و مردم مسلمان ایران ازاین حادثه خطرناک سر افراز بیرون آمدند. تا کنون نه تنها صد ها وهزاران توطئه دشمن مدیریت بسیار مناسب و قوی گردیده بلکه زندگی مردم در عرصه های گوناگون چنان در چارچوب مطلوب قرارداده شده وهدایت می گردد که وقتی در داخل ایران حضور داشته باشید احساسمی می کنید که هیچ اتفاق خاصی علیه جمهوری اسلامی ایران نه تنها پیش نیامده بلکه مردم ایران دررفاه و امنیت کامل با داشتن اقتصاد و تکنولوژی وصنعت پویا زندگی متمدنانه خود را به پیش می برند. این ها همه از ناحیه مدیریت رهبری انقلاب و توانمندی مدیریت دست اندرکاران نظام اسلامی ایران است.

 

عامل سوم هم، حضور هشیارانه و مقتدرانه مردم ایران پشت سر رهبری و مسؤلان نظام و آماده بودن برای هرگونه جانفشانی می باشد.

 

این سه عامل باعث اقتدار ایران اسلامی گردیده و اینگونه است که زمینه های الگو شدن حرکت ملت مسلمان ایران فراهم گردیده است و قطعا اگر هر مردم و ملتی بتواند از این سه عامل برخوردار گردد و بتواند این امتیازات را در کشورهای خود داشته باشند، قدرتمند و سرافراز خواهد گردید.