• تاریخ انشار: ۳۱ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 25650
  • 537 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

الگو گیری از سیره کریم اهلبیت و دستگیری نیازمندان جامعه

امام حسن مجتبی (ع) شخصیتی که هیچ گاه کسی از در وی نا امید برنگشتند، ولی در زمان کنونی باید اغنیا با الگو گیری از سیره کریم اهلبیت امام حسن مجتبی (ع) به نیازمندان جامعه دست یاری دهند تا جامعه از وضعیت موجود نجات یابد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان، از ولادت با سعادت […]

امام حسن مجتبی (ع) شخصیتی که هیچ گاه کسی از در وی نا امید برنگشتند، ولی در زمان کنونی باید اغنیا با الگو گیری از سیره کریم اهلبیت امام حسن مجتبی (ع) به نیازمندان جامعه دست یاری دهند تا جامعه از وضعیت موجود نجات یابد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان، از ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) دومین امام معصوم امروز سه شنبه (۳۱ ثور)طی دو مراسم جداگانه در منطقه یلمرب و بالا شهر، شهر مزارشریف از سوی بخش بانوان مرکز تبیان در مزارشریف گرامی داشت به عمل آمد.

 

خانم حکیمه احمدی ؛ مسوول بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف که در این مراسم صحبت می نمود گفت که امام حسن مجتبی(ع) شخصیتی است که تا حال هیچ فقیری از در ایشان نا امید بر نگشتند، و در راستای فقر زدایی فعالیت های زیاد داشتند.

 

وی افزود که حضرت شخصیتی است که در طول عمرش دو بار تمام اموال خود را به فقرا اهدا کردند و دو بار دیگر نیمی از دارایی زندگی شان را صرف فقر زدایی نمودند.

 

مسوول بخش بانوان مرکز تبیان در مزارشریف،  تاکید داشت که کمک به فقرا از اعمال مهم در جامعه کنونی افغانستان است و برای نابودی این معضل باید اغنیا از سیره امام حسن مجتبی (ع) استفاده نمایند.

 

وی نقش مادران در جامعه را بسیار مهم خواند و افزود که اگر در یک جامعه مادران و خواهران در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن ایستادگی نمایند، و در زمینه معرفت اهلبیت بیشتر کار کنند فرزندان اهلبیتی تربیت کرده تا جامعه از چنین وضعیت نجات یابد.

 

خانم احمدی خطاب به مادران و خواهران گفت که ابتدا باید تمام امامان معصوم را بشناسیم،  و در قدم دوم باید از زندگی امام حسن مجتبی (ع) الگو گیری نموده تا جامعه از این مشکلات رهایی یابد.

 

وی افزود که امام حسن مجتبی (ع) در کنار بخشش به فقرا آنان را راهنمایی می کرد، و همواره مردم را به نیکویی دعوت می کند.

 

مسوول بخش بانوان مرکز تبیان با اشاره به صفت عالی امام حسن مجتبی گفت که روزی جمع فقرا از امام خواست تا در کنار آنان غذا صرف کند، حضرت سر سفره فقرا نشستند و با آنان صرف طعام نمودند، در حالی که وی هیچ غرور نداشت که این خود نشان دهنده شخصیت عالی حضرت می باشد.

 

خانم فاطمه جعفری ؛ مسوول فرهنگی بخش بانوان مرکز تبیان در مزارشریف در مصاحبه با خبرنگار آوا،  گرامی داشت از ولادت امام حسن مجتبی (ع) و دیگر امامان معصوم را وظیفه همه پیروان اهلبیت خواند و عمل به سیره امامان معصوم را بهترین راه حل مشکلات جامعه امروزی افغانستان عنوان کرد.

 

خانم جعفری خاطر نشان ساخت که مردم ما در زمان کنونی آگاهی درست از زندگی امام حسن مجتبی (ع) را ندارند و اگر آگاهی کامل می داشتند،  فقر از جامعه ریشه کن می گردید.

 

 

وی تصریح داشت که در حال حاضر در افغانستان افراد ثروتمند بسیار زیاد است و اگر این افراد واقعا به روش امام حسن مجتبی عمل کند این وضعیت شکننده بهبود می یابد و جامعه به مدینه فاضله مبدل می گردد.

 

خانم جعفری ولادت امام حسن مجتبی در ماه مبارک رمضان را فرصت خوب برای یاد از فقرا خواند و از مردم خواست که با الگو گیری از سیره کریم اهلبیت امام حسن مجتبی (ع) دست نیازمندان جامعه را بگیرند.

 

خانم زحل حیدری، عضو بخش بانوان مرکز تبیان و برگزار کنندگان دوره قرآن در منطقه یلمرب در بلخ، به خبرنگار آوا گفت که همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) باید با استفاده از این فرصت ها مشکلات جامعه را شناسایی کرده و با الگو گرفتن از درس های زندگی ساز حضرت، جامعه را نجات دهیم.

 

حضرت امام حسن مجتبی (ع) در نیمه ماه رمضان سال سوم هجری قمری در مدینه منوره به دنیا آمد و در ۲۸ صفر سال ۵۰ هجری قمری و در سن ۴۷ سالگی به شهادت رسید