• تاریخ انشار: ۷ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 20053
  • 440 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امامان معصوم(ع) به عنوان ادامه دهندگان راه نبوت، بهترین الگو برای بشر می باشند

n00167956-b

امامان معصوم(ع) بهترین الگو برای بشریت است. شماری از دانشجویان که در گفتمان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان تحت نام ” زیر سایه خورشید هشتم” شرکت کرده بودند در حاشیه این گفتمان به خبرنگار آوا معصومین (ع) را بهترین الگو برای بشریت معرفی نموده و گفتند: در صورتی که انسانها می خواهند به یک […]

امامان معصوم(ع) بهترین الگو برای بشریت است.

شماری از دانشجویان که در گفتمان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان تحت نام ” زیر سایه خورشید هشتم” شرکت کرده بودند در حاشیه این گفتمان به خبرنگار آوا معصومین (ع) را بهترین الگو برای بشریت معرفی نموده و گفتند: در صورتی که انسانها می خواهند به یک زندگی موفق دست یابند؛ باید یک الگوی درست را  برای خود انتخاب نمایند.

سید مرتضی موسوی یک تن از دانشجویان در مورد انتخاب الگوی درست در زندگی، اذعان داشت: اگر ما می خواهیم که سعادت دنیا و آخرت را بدست بیاوریم، بهترین الگو برای ما، معصومین(ع) می باشند.

این دانشجو در ادامه در مورد شخصیت امام رضا(ع) گفت: یکی از ویژه گی های این امام همام(ع) این بود که همیشه به فکر دیگران بود.

وی اضافه کرد: امام رضا (ع) پیشنهاد مامون برای ولایت عهدی را به خاطر  اینکه پیروانش ضرر و اذیت نبینند، پذیرفن

 

هم چنان سید کاظم موسوی محصل دانشکده ساینس دانشگاه با بیان اینکه از آغاز زندگی بشر در روی زمین تا اکنون تمام انسان ها نیاز به راهنما و الگو داشته  اند، گفت: یکی از ضروریات و نیازهای بشر همیشه و در هر زمان داشتن رهنما بوده تا در یک خط مشخص حرکت کنند که این خط  توسط کسی دیگری بجز از امامان معصوم که رهبری و هدایت کتله بزرگی از مردم را به عهده داشتند و نقش خیلی اساسی در تعین سرنوشت بشر را دارند؛ قابل تعیین نیست.

این دانشجو امام رضا را الگوی مناسبی برای سیاستمدارن امروزی برشمرد و گفت:  امام رضا (ع) با تصمیم درست خویش طوری با حکومت  آن زمان برخورد کرد که از جانب هر دو طرف هیچ خونی  ریختانده نشد و نیز طوری با حکومت آن زمان رفتار کرد که بعد از شهادت امام(ع) همه مردم به حقیقت دست یافتند و حقیقت های که در رابطه به حکومت بود؛ آشکار شد .

وی یاد آور شد: مهمترین ویژ گی که جوانان باید از امام الگو بگیرند این است که وقتی هدفی را به خود تعیین میکنند در تعالی دین و فرهنگ باشد و باید در جهت رسیدن به آن اهداف، بکوشند .

هم چنان سید رضا موسوی مسئول بخش دانشجویی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در این مورد گفت: امامت ادامه نبوت است و همان نقشی را که نبوت در زندگی انسان ها دارد؛ امامت نیز دارا است.

وی افزود: همانطور که پیامبران میتوانند سعادت جامعه و بشر را تعیین و انسان ها را به سوی خدا دعوت کنند؛ امامان معصوم هم میتوانند این وظیفه را انجام دهند و در سعادت و نیک بختی بشر نقش داشته باشند.

موسوی خاطر نشان ساخت: امام رضا (ع) بعنوان یک انسان کامل در تمام ابعاد زندگی مانند ارتباط با خدا، ارتباط با خانواده ، ارتباط با جامعه و همچنان در رفتارهای فردی و سیاسی میتواند برای جوانان الگو باشد.

به گفته ای مسئول بخش دانشجویی مرکز تبیان در بلخ؛ امام رضا (ع) دارای علم لدونی و نیز با تمام زبان ها آشنایی داشت و در تمام  مناظرات که برگزار می شد آن حضرت توانسته بود بر تمام علمای آن عصر و زمان فایق آید .

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>