• تاریخ انشار: ۲۹ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 23068
  • 534 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امام جمعه دلیجان: به ارواح مطهر شهدای ۷ جدی ۹۶ درود می‌فرستم/ ارتباطات مستحکم،‌ عامل حضور مهاجرین در عرصه‌های مختلف

این همایش با استقبال با شکوه مهاجرین افغانستانی ساکن شهرستان دلیجان و همچنین حضور مسئولین ایرانی و نهادهای فرهنگی جامعه‌ی مهاجر همراه بود. به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ حجت‌الاسلام والمسلمین غفوری -امام جمعه شهرستان دلیجان- در مراسم گرامی‌داشت از اولین سالروز شهادت شهدای حادثه‌ی تروریستی علیه دفاتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و […]

این همایش با استقبال با شکوه مهاجرین افغانستانی ساکن شهرستان دلیجان و همچنین حضور مسئولین ایرانی و نهادهای فرهنگی جامعه‌ی مهاجر همراه بود.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ حجت‌الاسلام والمسلمین غفوری -امام جمعه شهرستان دلیجان- در مراسم گرامی‌داشت از اولین سالروز شهادت شهدای حادثه‌ی تروریستی علیه دفاتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری آوا، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری و سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) گفت: از اینکه شاهد برپایی چنین مجلس باشکوهی هستم که در آن خانواده‌ی شهدا، روحانیون، دانشجویان و عموم مهاجرین عزیز افغانستانی شرکت دارند خرسندم.

حجت‌الاسلام غفوری سپس با اشاره به آیه‌‌ای از قرآن کریم بیان داشت: خدواند متعال در کتاب خود خطاب به مومنین می‌فرماید که ای مومنین شکیبا، صبور و بردبار باشید و یکدیگر را به صبر، تحمل و بردباری سفارش کنید.

وی ادامه داد: ما باید با خداوند رابطه‌ای نزدیک و مستحکم داشته باشیم و در مسیر سنگربانی از مرزهای اعتقادی و جغرافیایی گام برداریم.

امام جمعه شهرستان دلیجان اظهار داشت: امروز در زمانی که دشمنان شرقی و غربی در حال توطئه و تفرقه‌اندازی میان ملت‌ها هستند، باید با وحدت، همدلی، دوستی، محبت، همکاری و هم‌سنگری در صحنه باشیم و ایمان داشته باشیم که پیروزی از آن ماست.

وی عنوان کرد: این قول حتمی پروردگار است که فرموده اگر شما دین خدا را یاری کنید و احساس مسئولیت داشته باشید و سنگرهای اعتقادی را رها نکنید پیروزی از آن شما خواهد بود.

حجت‌الاسلام غفوری گفت: اسلام عزیز تا بحال شهدای بسیاری داشته و امروز در هر کجای عالم شهدای زیادی در راه ولایت و قرآن خون خود را هدیه می‌کنند و به درجه‌ی رفیع شهادت می‌رسند.

وی با بیان اینکه دفاع از مظلوم بر همه‌ی ما واجب است افزود: امروز در هر کجای عالم که مظلومی حضور داشته باشد آنجا محل انجام وظیفه‌ی ما خواهد بود و فرقی نمی‌کند که در مکه، کربلا، نجف،‌ سوریه، افغانستان، کشورهای اروپایی و یا هر نقطه‌ی دیگری در این جهان باشد. هر جایی که ندای یاللمسلمین بلند شود باید به کمک ندادهنده شتافت.

امام جمعه شهرستان دلیجان گفت: امیدواریم حضور مهاجرین افغانستانی در این شهرستان باعث همدلی هرچه بیشتر دو ملت ایران و افغانستان باشد و بتوانیم با ایجاد ارتباطی محکم‌تر و قوی‌تر، گام‌های موثری در راستای ایجاد وحدت و اعتلای کلمه توحید و حضور فعال مهاجرین در عرصه‌های مختلف مذهبی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی برداریم.

وی در پایان،‌ ضمن نثار درود به ارواح شهدای مرکز تبیان و خبرگزاری آوا، برای مجروحین حادثه‌ی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۹۶ دعای بهبودی و شفای کامل کرد.