• تاریخ انشار: ۲۶ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 21323
  • 648 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امام حسین(ع) برای اقامه عدالت قیام کرد/عاشورا رقم خورد تا اسلام تحریف نشود

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و جنوب غرب افغانستان  گفت: وقتی که یک انسان فاجر فاسق در راس حکومت اسلامی قرار بگیرد عین بی عدالتی است  و امام حسین (ع) با قیام در برابر این بی عدالتی خط و مشی ای را ایجاد کرد که جاودانه و ماندگار […]

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و جنوب غرب افغانستان  گفت: وقتی که یک انسان فاجر فاسق در راس حکومت اسلامی قرار بگیرد عین بی عدالتی است  و امام حسین (ع) با قیام در برابر این بی عدالتی خط و مشی ای را ایجاد کرد که جاودانه و ماندگار شد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، سید عبدالله نایاب؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و جنوب غرب افغانستان در مراسم گرامیداشت ایام شهادت سید و سالار شهیدان کربلا و هفتاد و یار با وفایش در مسجد النبی (ص) شهرک رضا ناحیه سیزدهم شهر هرات با اشار به پیام ها سیاسی عاشورای حسینی گفت: فلسفه وجودی محرم و عاشورای حسینی دارای پیام است. یعنی یک تابلوی بسیار روشن، واضح و خوانا که هر کسی اعم از کوچک و بزرگ، زن و مرد، بازاری و کاسب، دانشمند و دانشجو درحد برداشتش  میتواند آن را بخواند و مطابق آن حرکت کند.

 

وی  افزود: یکی ازپیام های عاشورا گرامیداشت  این روز است چرا که در جریان تاریخ، هر مکتب و نهضتی که به وجود آمده به دلیل عدم تجلیل و یادبود از آن غبار روزگار حقایق آن را پوشانیده و به فراموشی سپرده شده ، لذا بر ما لازم است تا همه ساله از این قیام و نهضت مهم یاد و گرامی داشت به عمل بیاوریم و از به انحراف کشیده شدن آن جلوگیری بکنیم.

nf00170968-1

نایاب  ادامه داد: با گذشت زمان عاشورا هر سال زنده تر، پر شکوه تر،‌ گسترده تر، مهم تر و پرشورتر از نسل های گذشته برگزار می شود تا این خط بر حق حسینی، زیر آوار ها و  خروار ها خاک  دفن نشده و از یاد ها نرود، بدعت ها و خرافه ها دامن آن را نگیرد و یاد و نام امام حسین(ع) برای همیشه جاوید و ماندگار باقی بماند.

 

وی با بیان این که همه ساله جمعیت های میلیونی در سراسر دنیا از قیام امام حسین(ع) تجلیل می کنند، عنوان کرد:  در ایام محرم، عاشورا و اربعین حسینی سیلی از انسان ها حرکت نموده و علم منصوب اباعبدالله الحسین(ع) را به اهتزار در می آورند تا این نهضت و این راه رستگاری در هاله ای از ابهام گم و به انحراف کشانیده نشود و کسانی که این راه را می پیمایند از این خط حسینی و عاشورایی فاصله نگیرند.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنکی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و جنوب غرب افغانستان گفت: یاد و ذکر، یکی دیگر از راه های احیای عاشورای حسینی است که همه ساله در وصف این امام همام شعرها و نوحه ها ، مقالات، مجالس، فیلم ها و برنامه ها و آثار ارزشمندی از سوی دوستداران و مخلصلین اجرا و به میان می آید.

 

دشمنان سعی دارند صدای  عاشورا را در  نطفه خفه کنند

 

نایاب اظهار داشت: برماست تا عاشورا را تجلیل بکنیم و نگذاریم تا در هاله ای از ابهام باقی بماند چرا که در طول تاریخ همواره حاکمان ظالم و جبارزمان، مخالفین جریان حسینی(ع) یعنی یزیدیان و استعمار گران زمان تلاش کردند تا صدای عاشورا را در نطفه خفه کنند.

 

این فعال فرهنگی با اشاره به دلیل تجلیل شیعیان از قیام امام حسین(ع) گفت: یکی از دلایلی که دوستداران امام حسین(ع) از عاشورای حسینی تجلیل می کنند نشان دادن مخالفت آنان با طاغوتیان زمان می باشد تا آنها نتوانند ندای حق طلبانه امام حسین(ع) را از بین ببرند.

 

وی همچنان خطاب به دشمنان مکتب حسینی  ابراز داشت: اگر امروز یزیدیان زمان فکر می کنند با تهدید و انتحار و انفجار می توانند جلوی تجلیل از نهضت خونین امام حسین (ع)‌را بگیرند یقینا کور خوانده اند، یزیدیان بدانند که ما در این مسیر سر داده ایم و یک هزار و چهار صد سال پیش امام حسین (ع)‌و یارانشان جان داده اند.

nf00170968-3

نایاب ادامه داد: جوانان دلیر و سلحشور شیعه نه تنها هراسی ندارند بلکه این روز را همه ساله پر شورتر از گذشته تجلیل وعاشورائیان گسترده تر از همیشه حضور پیدا خواهند کرد.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنکی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و جنوب غرب افغانستان با اشاره به دیگر پیام عاشورای امام حسین(ع) خاطرنشان ساخت: امام حسین (ع) در مسیر راه در رابطه با اهداف قیام شان به همگان پیام رسانی کردند و آنها را مطلع ساختند که برای اصلاح امت جدشان عازم کوفه هستند و بارها به همراهانشان گوشزد کردند که در این سفر چه حوادثی رخ خواهد داد که اگر تحمل آن را ندارند از مسیر راه دوباره بازگردند.

 

حرکت انقلابی امام حسین برای دوری اسلام از  انحرافات بود

 

ای فعال فرهنگی یاد آور شد: عاشورا به وجود آمد تا اسلام تحریف نشود و حرکت انقلابی امام حسین(ع) به عنوان رهبر و پیشوای مسلمین این بود که اسلام را از انحرافات دور کند.

 

نایاب  در پایان گفت: در راس هر حکومت الهی حاکمی قرار دارد که از سوی خداوند مقرر شده است، اما زمانی که یک انسان فاجر فاسق در راس حکومت اسلامی قرار بگیرد عین بی عدالتی است  و امام حسین (ع) با قیام در برابر این بی عدالتی خط و مشی ای را ایجاد کرد که جاودانه و ماندگار شد.