• تاریخ انشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7357
  • 1,230 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امام خمینی(ره) رادمرد زمان، ابرمرد تاریخ، متصل با افکارحضرت ابراهیم(ع) و ادامه دهند راه جدش پیامبر اسلام (ص) بود

مولوی امین گل، یکتن از اساتید دانشگاه کابل در مراسم تجلیل از بیست و هفتمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در کابل گفت: جای بسی امیداواری است که چنین سمینار با شکوهی به مناسبت محفل یاد بود و خاطرات ابرمرد زمان، قائد و زعیم بزرگ، رادمرد تاریخ همچو خمینی بت شکن در کابل برگزار می […]

مولوی امین گل، یکتن از اساتید دانشگاه کابل در مراسم تجلیل از بیست و هفتمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در کابل گفت: جای بسی امیداواری است که چنین سمینار با شکوهی به مناسبت محفل یاد بود و خاطرات ابرمرد زمان، قائد و زعیم بزرگ، رادمرد تاریخ همچو خمینی بت شکن در کابل برگزار می شود.

 

استاد امین گل در سمینار علمی تحقیقی یک روزه “امام خمینی و دنیایی که نردبان شد” که با حضور علما، فرهنگیان، شخصیت های سیاسی، علمی، متنفذین مردمی و صدها تن از باشندگان کابل، که از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان برگزار شد، گفت: امام خمینی(ره) دارای ابعاد مختلف شخصیتی بود. در همه ابعاد امام خمینی(ره) همچو پیامبر بزرگ خدا؛ حضرت ابراهیم(ع) عمل می نمود.

 

به گفته وی، همه صفات امام خمینی(ره) با صفات جدش حضرت محمد(ص) مشابهت داشت.

آقای امین گفت: امام خمینی(ره) همچون حضرت ابراهیم(ع) یک موحد واقعی بود، درک کرده بود و میدانست که در چه شرایطی زندگی می کند.

 

وی افزود: امام خمینی(ره) با توجه به شناختی که از خداوند داشت، در برابر جامعه اسلامی مسئولیت های خود را درک کرده، همچو جدش حضرت ابراهیم(ع) دربرابرطاغوت زمان ایستادگی کرد.

به باور این استاد دانشگاه، امام خمینی(ره) رادمرد زمان، ابرمرد تاریخ، متصل با افکارحضرت ابراهیم(ع) و ادامه دهند راه جدش پیامبر اسلام (ص) بود.

 

این کارشناس مسایل اسلامی گفت: در عصری که امام خمینی(ره) زندگی می کرد، بر و بحر را فساد گرفته بود، خصوصا در ایران، فحشا به اوج خود رسیده بود و نظام شاهی غلام حلقه به گوش سردمدارن همچو امریکا شده بود.

به عقیده آقای امین، امام خمینی(ره) در راه ابراهیم خلیل(ع) حرکت می کرد و در خط و مشی آن پیامبر بزرگوار جلو می رفت و در مقابل بی عدالتی و طاغوت ایستادگی می نمود.

 

آقای امین تصریح کرد: گاهی برخی از رهبران از مبارزه در راه خدا، انحراف می کنند، معامله می کنند، لذا نمیتوانند در راه ابراهیم خلیل حرکت کنند و جلو بروند، اما امام خمینی(ره) چنین نبود.

به گفته این عالم دینی، امام خمینی(ره) همچو حضرت ابراهیم(ع) قدم به قدم مورد آزمون خداوند قرار گرفت و از این آزمون با یاری خداوند، همچو جدش ابراهیم(ع) موفق بدر آمد.

 

مولوی امین گفت: امام خمینی(ره) با اینکه فرزند یتیم بود و در آغوش مادررشد کرد، اما دارای ضمیر بیدار و دربرابر جرم و جنایات روز آرام نمی گرفت، معامله گر و غلام نبود و مانند حضرت موسی(ع) دارای ضمیر آگاه بود.

 

این استاد دانشگاه افزود: افسوس بر آن کسانی که خود را رهبر می نامند، اما مزدوراند و این رهبران حتی نمیتوانند که خانواده های خود را کنترول کنند، چه برسد به اینکه یک کشور را اداره نمایند. این آقایانی که امروز خود را رهبر می گیرند، امروز باید خانم های این رهبران بانوی اول کشور می بود، اما افسوس که بانوی اول کشور یک خارجی است.

وی در خصوص عوامل مشکلات و بدبختی های کشور گفت: اگر احکام خداوند بر کشور تطبیق شود، دیگر درافغانستان، جنگ، بدبختی و انتحار را نمی بینیم، زیرا که ما مصلحت ها را قربانی حقیقت ساخته ایم.