• تاریخ انشار: ۱۹ دلو ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2077
  • 1,359 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امام خمینی (ره) بار دیگر بیرق عدالت و آزادی خواهی امام حسین(ع) را برای احیای دین و اخلاق انسانی برافراشت

امام خمینی (ره) با یاری خداوند و حمایت مردم و جوانان این شعار را جامه عمل پوشانیده و به اثبات رسانیدند که ما ملت ها و مسلمانان می توانیم بدون تکیه به شرق و غرب استقلال، ثبات، سیاست و حکومت داشته باشیم. به گزارش خبرگزاری آوا، به مناسبت فرارسیدن سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب […]

امام خمینی (ره) با یاری خداوند و حمایت مردم و جوانان این شعار را جامه عمل پوشانیده و به اثبات رسانیدند که ما ملت ها و مسلمانان می توانیم بدون تکیه به شرق و غرب استقلال، ثبات، سیاست و حکومت داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری آوا، به مناسبت فرارسیدن سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) با حضور دهها تن از فرهیختگان، فعالان فرهنگی، عالمان دینی و دانشجویان ولایت بلخ، همایش دانشجویی “انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی، عدالت گستری و حکومت جهانی حضرت مهدی (عج)” از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف برگزار گردید.

در این مراسم، سخنرانان محفل پیرامون اهمیت انقلاب اسلامی، هدف امام خمینی از راه اندازی این انقلاب و مسئولیت جوانان در تداوم راه این انقلاب بزرگ اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این همایش خانم شریفه احمدی؛ استاد حوزه و دارالعلوم حسنیه ویژه خواهران در مزارشریف طی سخنانی گفت که امام خمینی (ره) فرزند خلف و برومند امام حسین (ع)، مرد بزرگ، متفکر، دانشمند و فرشته نجاتی است که یک بار دیگر بیرق عدالت خواهی، آزادی و انسانیت اباعبدالله الحسین(ع) که در سال ۶۱ ه.ق قیام کردند را برای احیای دین و اخلاق انسانی در سال ۵۷ ه ش بلند کردند.

وی علاوه کرد که طبق فرموده و فرمایش امام خمینی(ره)؛ کشورهایی که امروز مستضعف بوده و دچار فقر هستند قبول کرده اند که یا باید به شرق تکیه داشته باشند یا به غرب متکی باشند و مجبور هستند که زیر استثمار و استعمار این کشور ها قرار داشته باشند، در حالیکه این گونه نیست چرا که خداوند انسان ها را آزاد خلق کرده، پس چرا ما باید زیر چکمه های این کشور ها له شویم؟.

وی افزود که امام خمینی (ره) با یاری خداوند و حمایت مردم و جوانان این شعار را جامه عمل پوشانیده و به اثبات رسانیدند که ما ملت ها و مسلمانان می توانیم بدون تکیه به شرق و غرب استقلال، ثبات، سیاست و حکومت داشته باشیم.

این استاد حوزه و دارالعلوم حسنیه مزارشریف گفت که غربی ها چه برنامه هایی را در سر دارند؟ و استکباریون چگونه برنامه های خودشان را بر سر ما پیاده می کنند؟.

وی در ادامه با اشاره به فرموده امام راحل در پاسخ به این سوال ها گفت که استکباریون در قدم اول کشورها، ملت ها و جامعه انسانی را به استضعاف کشانیده و چرخ اقتصادی یک کشور را فلج می کنند، چرا که خانواده و جامعه ای که دچار فقر و بیچارگی بود فکر آزاد و ثابت ندارد و سرگردان است و استکباریون می توانند از این طریق برنامه های شان را پیاده و عملی کنند.

خانم احمدی در ادامه جوانان را نیروی متفکر، مستعد، آبرو، بازوی توانمند و اندیشه فعال هر کشور دانسته علاوه کرد که امید این ملت و مردم به شما می باشد.

این استاد حوزه و دارالعلوم حسنیه مزارشریف با اشاره به یکی دیگر از سخنان گهربار امام خمینی (ره) گفت: به خورد ما داده اند که کسی اگر بخواهد در راس امور و رهبری قرار بگیرد باید متکبر، خود رأی، مرفه و از زندگی تجملاتی و مصرف گرایی بر خوردار باشد در حالیکه این طور نیست.

وی علاوه کرد که ما اگر روش زندگی ائمه معصومین (ع) را مطالعه کنیم، آنان رهبر تمامی انسان های جهان بودند و خداوند آنان را به هدایت تمامی بشریت فرستاده بود و در آسمان ها جایی داشتند و مقام و منزلتشان از فرشته ها بالاتر بود، اما زندگی بسیار ساده ای داشتند.

خانم احمدی همچنان گفت که بیشترین علت پیشرفت و گسترش دین مقدس اسلام از رفتار و طرز برخورد نیکوی ایشان با مردم بود، ما باید از زندگی انبیاء، اولیاء، بزرگان دینی و آن هایی که به خلق خدمت کردند و به جایی رسیدند درس بگیریم.

وی افزود که از دیگر برنامه و دسیسه های خطر ناک غربی ها و دشمنان اسلام به منجلاب کشانیدن جوانان مسلمان می باشد و این نیروی توانمند، سرمایه و گنجینه مملکت را مورد هدف قرار می دهند و فساد و بی بند و باری را در بین جوانان ترویج می کنند، تا بتوانند از این طریق این سرمایه گران قیمت و اندوخته گران بها را از جوامع اسلامی بگیرند.

این آگاه امور مسائل دینی در مزارشریف علاوه کرد که امروز از مطالعه، تفسیر و قانون هایی که در داخل قرآن نهفته است بیگانه ها به مدارج بالایی رسیدند، آن ها قرآن را بر روی برنامه های شان پیاده و عملی کردند و امروز به مقامات بلند علمی و تکانولوژی رسیدند.

وی تاکید کرد که ما هم باید مسئولیت پذیر باشیم و ناحیه ضربه پذیر را شناسایی بکنیم، چرا که سرباز اسلام هیچ مانعی را در برابر خودش نمی بیند و همواره به نقطه آخر و هدفش می اندیشد.

به گفته وی، ما هم سرباز اسلام و قرآن و سرباز در راه انسانیت هستیم و باید به عنوان یک انسان و یک افغانستانی به مسئولیت های خود عمل کنیم.