• تاریخ انشار: ۲۳ دلو ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6275
  • 1,405 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امام خمینی (ره) و امام خامنه ای ثمرات انقلاب اسلامی را در جامعه عملی نمودند

هدف از انقلاب ها پیروزی نیست، بلکه ملت را به ثمره آن رساندن است و انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و به دنبال ایشان امام خامنه ای ملت را به ثمره این انقلاب رساندند و آن را در جامعه عملی نمودند.   به گزارش خبر گزاری آوا، مطلب فوق توسط مولوی محمود دانشجو؛ […]

هدف از انقلاب ها پیروزی نیست، بلکه ملت را به ثمره آن رساندن است و انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و به دنبال ایشان امام خامنه ای ملت را به ثمره این انقلاب رساندند و آن را در جامعه عملی نمودند.

 

به گزارش خبر گزاری آوا، مطلب فوق توسط مولوی محمود دانشجو؛ رئیس ارشاد حج و اوقاف ولایت بلخ در همایش بزرگ “جوانان و انقلاب اسلامی” بیان گردید.

 

این همایش عصر روز پنج شنبه از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ به مناسبت دهه فجر در این مرکز در شهر مزار شریف برگزار گردیده بود.

 

در این همایش صدها تن از دانشجویان، سران احزاب، مقامات دولتی، علما و اقشار مختلف مردم شرکت نموده بودند.

رئیس ارشاد حج و اوقاف ولایت بلخ که یکی از سخنرانان این همایش بود، پیروزی انقلاب اسلامی را از طرف خود و علما این ولایت به ملت سرفراز جمهوری اسلامی ایران و به جهانیان تبریک گفت.

 

وی افزود که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در بین تمام انقلاب ها یک انقلاب کاملآ استثنایی بود، چرا که انقلاب کردن کار دشواری نیست ولی صدور انقلاب در عرصه های مختلف جامعه و دفاع نمودن از این انقلاب کار بسیار دشواری است.

 

وی بیان داشت که انقلاب اسلامی ایران یک حکومت استعماری و طاغوت مسلحی که حمایت تمام قدرت های جهان را با خود داشت سرنگون نمود و با تلفات کمی پیروز گردید.

دانشجو با اشاره به اینکه مهمتر از همه به ثمره نشاندن انقلاب پس از پیروزی است، گفت: امام خمینی (ره) و بعد به دنبال ایشان حضرت امام خامنه ای ( مدظله) ثمرات و

 

وی افزود که هدف از انقلاب ها پیروزی نیست، بلکه ملت را به ثمره آن رساندن است و انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و به دنبال ایشان امام خامنه ای ملت را به ثمره این انقلاب رساندند و آن را در جامعه عملی نمودند.

 

مولوی دانشجو اشاره نمود به همین خاطر است که قدرت های جهان هراس دارند که ایران اتم دارد و پیشرفت های چشم گیر این کشور که امروز ما شاهد هستیم در اوج تحریم های جهانی صورت گرفته و جمهوری اسلامی ایران را هیچ یکی از کشور های ابر قدرت غرب حمایت و کمک نکرده اند.

 

وی در ادامه گفت که این پیشرفت ها را فقط مردم با استعداد ایران تحت رهبری نظام شان انجام دادند و این افتخار جهان اسلام است و امام خمینی (ره) یک انسانی استثنایی و یک شخصیت ناب بود؛ چرا که ایشان رمز و راز اسلام را کامل درک کرده بود.

 

رئیس ارشاد حج و اوقاف ولایت بلخ افزود: امام خمینی (ره) می فرمود که اسلام مرز ندارد و هیچ مرز و جغرافیایی امت اسلامی را جدا نمی کند، اما متاسفانه شرایط امروز به گونه دیگری است و فرموده ایشان عملی نمی شود و این فرمایش ایشان اوج درک وی را از اسلام نشان می دهد.

 

 

 

وی همچنین در صحبت هایش به وحدت امت اسلامی نیز اشاره کرد و گفت که قرآن و روایات امت اسلامی را به وحدت و اتحاد دعوت می کند و اسلام در مجموع مسلمانان را به یک پیکر واحد تشبه می کند و این فرمایشات اسلام در گفتار امام خمینی (ره) متبلور بود.

 

مولوی دانشجو گفت که امام خمینی (ره) می فرود از هر گوشه جهان کسی حرفی بزند که از او بوی اختلاف و بی اتفاقی بیاید در واقع او دشمن اسلام و مسلمانان است، اگر به گفته های امام خمینی (ره) دقت و تفکر کنیم می فهمیم که ایشان چی درکی از سلام داشته است.

 

وی در ادامه صحبت هایش به انقلاب اسلامی افغانستان نیز اشاره کرد و گفت که انقلاب پاک اسلامی افغانستان هم یک انقلاب بی سابقه بود، اما متاسفانه این انقلاب مورد تهاجم شوم استخباراتی و استکبار جهانی قرار گرفت.

 

مولوی دانشجو گفت که متاسفانه انقلاب مردم افغانستان دچار توطئه ها شد و رهبران ما از پختگی کامل برخوردار نبودند، که کشتی انقلاب را از طوفان ها نجات بدهند که تا هنوز جنگ در کشور ما جریان دارد.

 

علی غلامی؛ مسئول بخش فرهنگی کنسولگری ایران، مولوی جیلانی؛ عضوی شورای اخوت و سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ از دیگر سخنرانان این همایش بودند.

 

در اخیر این همایش جوایز بیست و یک نفر که در مسابقه  بزرگ یاران آسمانی برنده شده بودند، از سوی مرکز مرکز تبیان اهدا گردید.

 

در مسابقه بزرگ یاران آسمانی ۱۹۰۰ نفر اشتراک نموده بودند.