• تاریخ انشار: ۱۶ جوزا ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2682
  • 1,425 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امام زمانی بودن بدون شناخت آن حضرت و اطاعت از نوابش، امکان ندارد

یکی از شرایط منتظران حضرت مهدی (عج) شناخت آن حضرت می باشد و عشق و علاقه نسبت به ساحت ایشان باید از روی شناخت و معرفت باشد.     به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام والمسلیمن سید عیسی حسینی مزاری؛ نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان که در مراسم […]

یکی از شرایط منتظران حضرت مهدی (عج) شناخت آن حضرت می باشد و عشق و علاقه نسبت به ساحت ایشان باید از روی شناخت و معرفت باشد.

 

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام والمسلیمن سید عیسی حسینی مزاری؛ نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان که در مراسم برگزار شده از سوی مدرسه علمیه قایم آل محمد(ص) و با حضور صد ها نفر،شهرک مهدیه جبارخان شهر کابل به مناسبت ولادت باسعادت حضرت امام عصر (عج) صحبت می کرد، ضمن بیان مطلب فوق افزود: انسان منتظر، باید بداند که امام زمان کیست و برای چه از نظرها پنهان شد و در آینده چه خواهد کرد؟

 

 

به گفته آقای مزاری، منتظران باید بدانند که هدف از ظهور حضرت مهدی(عج) چیست، فلسفه غیبت کبری و صغری چیست؟ و برنامه های ظهور چه می باشد و به همین ترتیب ما از او چه می خواهیم و امام از ما چه می خواهد؟

 

 

به گفته رئیس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، این معنی ندارد که ما بگوییم خواهان امام زمان(عج) و از جمله دوست داران او هستیم و به او عشق می ورزیم، اما از او شناختی نداشته باشیم.

 

 

آقای مزاری همچنان گفت: شرط دیگر منتظران ظهور شناخت نواب امام زمان و اطاعت از آنان است. به گفته او در زمان غیبت کبری امام عصر نواب متعددی داشته و دارد که یکی از آنها حضرت امام خمینی(ره) بود و بر همه لازم است این آقا را بشناسد و از دیدگاه ها و اندیشه های او بهره ببرند و پیروی نمایند.

 

 

این عالم دینی در ادامه سخنان خود گفت: امام خمینی (ره) شخصیت بزرگی بود که حداقل در قرن معاصر فردی به این جامعیت از لحاظ علمی و سیاسی و اجتماعی ما نداشه ایم.

 

 

رئیس خبرگزاری صدای افغان (آوا) در ادامه گفت: در اینکه امام خمینی (ره) در عصر خود شخصیت بارز و برجسته و الهی بود شکی نیست، اما سوال اساسی اینجا است که امام چرا مبارزه را آغاز کرد و در کنار فعالیت های گسترده علمی، رهبری و اداره مملکت را به دست گرفت؟. به گفته او، امام خمینی (ره) شب و روز تلاش کرد و عرق ریخت نه برای خود بلکه او می خواست علاوه براینکه خودش خدایی باشد به دنبال هدایت نسل انسان های زمان خود و بعد از خود بود.

 

 

مدیر مسئول روزنامه انصاف گفت که عمده هدف امام خمینی (ره) هدایت، فلاح و رستگاری جامعه انسانی بود و می خواست در برابر دشمنان فلاح و رستگاری مبارزه کند تا شرایط بندگی و عبادت در این دنیا فراهم شود و عقیده توحیدی در تمام جهان گسترش پیدا کند.

 

او گفت: زمانیکه ما این چنین شخصیتی را شناختیم آنگاه می توانیم به گفته و ارشادات او عمل کنیم و فرمان ها و برنامه های او را در زندگی فردی و اجتماعی خود عملاً به کار ببندیم.

 

به گفته این تحلیلگر مسایل سیاسی و اجتماعی، یکی از دیدگاه ها و نظرات امام خمینی (ره) وحدت خواهی او در میان مسلمانان بود.

وی افزود که امام خمینی (ره) به دنبال وحدت مسلمین بود به دلیل اینکه وحدت سبب اقتدار مسلمین است، زیرا اگر وحدت به وجود آمد به دنبالش امنیت می آید؛ وحدت با مسئله امنیت به هم گره خورده و ارتباط مستقیم دارد و امام این مسئله را درک کرده بود که اگر وحدت میان مسلمانان به وجود نیاید امنیت به وجود نخواهد آمد.

 

 

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله مکارم شیرازی در افغانستان گفت که امروز حتی بحث وحدت و امنیت جهانی مطرح است که اگر وحدت میان مسلمانان به وجود نیاید اختلاف، جنگ و خونریزی ادامه پیدا کند و این نابسامانی ها دامن آتش افروزان جنگ را در سراسر جهان خواهد گرفت، لذا است که امام روی مسئله وحدت زیاد تاکید می کرد.

 

به گفته آقای مزاری، هرچند امروز اختلافات و ناهنجاری های سیاسی و اجتماعی بیشتر در کشور های اسلامی و به خصوص در خاورمیانه موجود است و کشورهای عربی به اشاره غربیها دامن اختلافات و جنگ را هر روز گسترده تر می کنند، اما غربیها باید هوشیار باشند که این ناامنیهای موجود در دنیای اسلام یک روز دامن خودشان را خواهد گرفت.

 

وی افزود که امام خمینی (ره) برای پیش بینی خطرات احتمالی و جلوگیری از ناامنی های جهانی بر وحدت مسلمین تاکید می کرد و امروز نیز دیدگاه خلف صالحش حضرت امام خامنه ای(مدظله) این است که وحدت مایه حیات مسلمین است و سبب امنیت در جهان است.

 

رئیس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ادامه صحبت هایش به اوضاع جاری کشور نیز اشاره کرد و گفت: مردم افغانستان باید نسبت به از بین بردن اختلافات و اصل وحدت پذیری تلاش کنند.

 

وی گفت که امروز اختلاف ها و شکاف های عمیقی به خصوص در میان شعیبان وجود دارد و همپذیری و تحمل یگدیگر در میان رهبران سیاسی وجود ندارد، یک شخص، شخص دیگر را نمی خواهد که این واقعاً مایه نگرانی همه است.

 

به گفته آقای مزاری امروز در جامه ما کار به جایی رسیده که حتی علمای دین در برابرهم قرار گرفته اند و یکدیگر را تخریب می کنند در حالیکه خداوند گفته به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید.

 

او در پایان تاکید کرد که علمای دین باید توجه داشته باشند و در شرایط حساس کشور مردم را به سوی وحدت و یکپارچگی دعوت کنند، زیرا خواست قرآن، ائمه دین و به خصوص امام زمان(عج) و نایب برحقش امام خامنه ای اتحاد مسلمین است.