• تاریخ انشار: ۲۱ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 27451
  • 412 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امروز باید سیاست های ائمه معصومین برای پیشبرد اهداف اسلامی و دینی مورد استفاده قرار گیرند

  مراسم عزاداری با عنوان “عاشورا؛ اوج تبلور عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی” از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی‌اجتماعی تبیان، سه شنبه شب با حضور اقشار مختلف مردم در حسینیه شهید مصباح در مشهد مقدس برگزار گردید.   طی این مراسم مجتبی شریفی یکی از فعالان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس به سیاست های […]

 

مراسم عزاداری با عنوان “عاشورا؛ اوج تبلور عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی” از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی‌اجتماعی تبیان، سه شنبه شب با حضور اقشار مختلف مردم در حسینیه شهید مصباح در مشهد مقدس برگزار گردید.

 

طی این مراسم مجتبی شریفی یکی از فعالان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس به سیاست های بلند مدت روز عاشورا اشاره کرد و در توضیح سیاست گفت :سیاست به معنای پیاده سازی بهترین راه و روش برای منافع فردی یا گروهی در برابر چالش های اجتماعی است.

 

وی در تشریح مطلب فوق اظهار داشت: امام حسین با ۷۲ تن از بهترین یارانش در برابر سیل عظیمی از انسان ها جاهل در عرصه های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و رسانه ای استراتیژی های بلند مدتی را طرح کرد.

 

مجتبی شریفی افزود: با وجود سیل عظیم سپاهیان دشمن ، امام حسین(ع) جنگ تن به تن را مطرح کردند با این استراتیژی، جنگ ساعت ها طول بکشد.

 

این فعال فرهنگی با بیان این که در طول چند ساعت جنگ، امام حسین سبک زندگی حسینی را برای نسل های بعد ترسیم کرد،گفت:این قیام با این نوع سیاست در تاریخ بشریت نظیر ندارد.

 

شریفی بیان کرد:سیاست هایی که از ائمه عصمت و طهارت برای جهان بشریت رسیده است،تاثیر گذار و امروزه از آن سیاست ها برای پیشبرد اهداف اسلامی به صورت جدی استفاده می شود.

 

موصوف اشاره ای به قیام امام خمینی در برابر نظام شاهنشاهی ایران کرد و گفت: امام خمینی(ره) با استفاده از حرکت و قیام امام حسین(ع)در ایران انقلابی بر پا کرد که زمینه ساز انقلاب های دیگر در کشور های جهان بود.

 

مجتبی شریفی در پایان سخنان خود گفت:امام خمینی(ره) با سیاست همراه با تقوا اقدام به قیام کرد، چرا که سیاست بدون تقوا، انسان ها را به بیراهه می کشاند.