• تاریخ انشار: ۱۹ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 27283
  • 325 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امروز چه کار کنیم که حبیب امام زمان (عج) شویم؟

ما امروز چه کار کنیم که حبیب امام زمان (عج) شویم و امام زمان نیز مانند امام حسین (ع) که برای یاری خودش به حبیب ابن مظاهر نامه نوشت، برای یاری از ما کمک بخواهد؟   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام والمسلمین سید حامد موسوی مسؤول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در […]

ما امروز چه کار کنیم که حبیب امام زمان (عج) شویم و امام زمان نیز مانند امام حسین (ع) که برای یاری خودش به حبیب ابن مظاهر نامه نوشت، برای یاری از ما کمک بخواهد؟

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام والمسلمین سید حامد موسوی مسؤول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف در مراسم تاسوعای حسینی که در تکیه خانه عمومی شهر مزار شریف برگزار شده بود، گفت: با ورود ماه محرم یک نمایشگاه بزرگ در سراسر جهان برگزار می شود و همه می توانند از آن نمایشگاه دیدن کنند و در این نمایشگاه اخلاص، فداکاری، عزت، کرامت و شهادت به نمایش گذاشته می شود.

 

آقای موسوی افزود: هر کسی می تواند در این نمایشگاه شرکت کند و به فردی که علاقه‌مند است برای خودش انتخاب کرده و آنرا به عنوان الگو و اسوه در زندگی اش قرار دهد.

 

وی عنوان کرد: در نمایشگاه حسینی همه الگو دارند، کودکان علی اصغر را، نوجوانان قاسم بن الحسن ۱۳ ساله را، جوانان نیز علی اکبر ۲۵ ساله را و نیز ابوالفضل ۳۴ ساله را می توانند به عنوان الگو انتخاب نمایند.

 

وی ادامه داد: در این نمایشگاه پیرمردهای ما نیز الگویی مانند حبیب ابن مظاهر دارند و می توانند وی را به عنوان الگو انتخاب نمایند.

 

وی بیان کرد: زمانیکه در شب عاشورا حضرت زینب(س) با امام حسین(ع) خلوت کرده بود، برای امام گفت” در مقابل ما سی هزار دشمن است مبادا این ۷۲ تن دل های شان سست شود” در همین حال حبیب بن مظاهر و دیگر اصحاب می آیند و به حضرت زینب می گویند که اگر هزار جان داشته باشند برای امام زمان خودشان قربانی خواهند کرد.

 

وی در ادامه به جنگ آوری های حبیب اشاره کرد و گفت که ما امروز چه کار کنیم که حبیب امام زمان (عج) شویم و امام زمان نیز مانند امام حسین (ع) که برای یاری خودش به حبیب ابن مظاهر نامه نوشت، برای یاری از ما کمک بخواهد؟

 

موسوی افرود: امروز امام زمان نیاز به حبیب دارد تا زمینه سازی برای  ظهورش، ما جوانان برای ظهور آقا چه کار کرده ایم؟ ایشان در پشت پرده غیبت منتظر من و شما است.

 

وی در ادامه گفت که در این نمایشگاه خانم ها هم حضرت زینب را به عنوان بهترین الگو دارند و این زینب کسی است که در ۴ سالگی پهلو شکسته مادر را دیده است و حضرت زینب کسی است که فرق شکافته‌ ی پدر را دیده و مصیبت های زیادی را در کربلا متحمل شده است.

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف تاکید کرد که امروز دشمنان ما بنام های مختلف می خواهند عفت را در جامعه کمرنگ کنند و زنان باید حضرت زینب را الگو خود قرار دهند تا از این توطئه های دشمنان دین نجات یابند.