• تاریخ انشار: ۱ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 11439
  • 1,085 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امریکا با تربیت تروریزم تلاش کرد اسلام، جهاد و شهادت را مسخ کند

پس از شکست شوری سابق در افغانستان، کشورهای غربی با تربیت تروریزم و ادامه جنگ از این طریق و همچنین مدیریت بحران ها، می خواهند جهاد و شهادت را مسخ کنند و اسلام وارونه و عاری از حقیقت را در کشورهای خود تبلیغ کنند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام و المسلمین یارمحمد […]

پس از شکست شوری سابق در افغانستان، کشورهای غربی با تربیت تروریزم و ادامه جنگ از این طریق و همچنین مدیریت بحران ها، می خواهند جهاد و شهادت را مسخ کنند و اسلام وارونه و عاری از حقیقت را در کشورهای خود تبلیغ کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام و المسلمین یارمحمد رحمتی؛ مشاور ارشد مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در سومین گفتمان پژوهشی تحلیلی تحت عنوان “تروریزم و برنامه ها؛ اهداف و پیامدها” گفت: بر اساس فرمایش قرآن کریم، اهداف اصلی تروریزم دور کردن مردم از مراکز دینی و ارزش ها است.

 

به گفته او، آن جا که خداوند خطاب به بشریت می فرماید” “شما یک وقت با گروهی روبرو می شوید که اماکن دینی را از بین برده و مردم را از آن دور می کند”.

 

به گفته رحمتی، مصداق این آیه کریمه، گروه های تروریستی هستند که به هیچ یکی از امور دینی و مذهبی پایبند نیستند.

 

او با تأکید بر این که تروریزم در افغانستان به صورت چشم گیری رشد کرده، افزود: دولت های غیر مردم سالار و حکومت هایی که حرکت های مردمی را سرکوب می کنند، بیشتر زمینه رشد تروریزم را فراهم می کنند.

 

از سوی دیگر، حجت الاسلام و المسلمین علی اوسط بلال، استاد حوزه علمیه امام امیرالمومنین(ع) در این گفتمان گفت: حلقات تروریستی در جهان، با شعار اسلام و با یدک کشیدن آیات قرآن، می خواهند زیبایی های دین را از بین ببرند.

 

وی ایجاد شبکه های تروریستی را توطئه استکبار جهانی عنوان کرد و افزود: قدرت های جهان خوار می خواهند با مقلوب و وارونه جلوه دادن اسلام، از جذابیت آن بکاهند.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید عندلیب ضیایی، معاون مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان هم ریشه اصلی تروریزم در افغانستان را به امریکا نسبت داده گفت: پس از شکست اتحاد جماهیر شوروی، کشور امریکا از یک طرف خوشحال شد که رقیب سرسختش شکست خورده و از سوی دیگر به خاطر شکل گیری دولت مقتدر اسلامی در افغانستان نگران بود.

لذا به گفته او، ایالات متحده پس از تحقیق و بررسی خصوصیات و روحیه مردم افغانستان، به زعم خود اسلام، جهاد و شهادت را مسخ کرد و چهره دیگری از این سه واژه مقدس در جهان نشان داد.

 

به گفته حجت الاسلام ضیایی، امریکا از اسلام وحشت و از جهاد و شهادت، ترور و انتحار درست کرد؛ به همین دلیل شبکه های مختلف تروریستی در افغانستان روز به روز گسترش پیدا کرده است.

 

خانم نوریه حسینی، مسوول بخش زنان مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان از دیگر سخنرانان این گفتمان نیز تأکید کرد که تروریزم تنها منحصر به زمان ما نیست، بلکه این پدیده عمری به درازای عمر انسان دارد.

 

به گفته او، اولین ترور از فرزندان حضرت آدم(ع) با کشته شدن هابیل توسط قابیل آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد.

 

به گفته خانم حسینی، با گذشت زمان، ترور دامنه ی وسیعتری پیدا کرد تا این که در زمان حضرت پیامبر(ص) به صورت سازمان یافته تر عمل کرد.

 

خانم حسینی با ابراز این که یکی از ویژگی های افراطیت و یا تروریزم، ارزش زدا و وارونه جلوه دادن حقیقت ها می باشد، گفت: تروریستان زمان حضرت رسول خدا(ص) از یک طرف می خواستند آن حضرت را به قتل برسانند و از طرف دیگر مقام و منزلت وی را خدشه دار نمایند؛ لذا در صدد ترور شخصی و شخصیتی حضرت بودند، اما به هیچ یکی از این اهدف موفق نرسیدند.