• تاریخ انشار: ۱۵ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 23366
  • 454 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امریکا به دنبال صلح واقعی در افغانستان نیست

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت‌الاسلام سید محمد هاشمی راستی ؛مسئول کل علمای مرکز تبیان در جمع شماری از شخصیت ها و صاحب نظران مسائل سیاسی که برای واکاوی و بررسی پروسه صلح در نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شده بود،پلانی که آمریکا روی دست گرفته را بازی با […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت‌الاسلام سید محمد هاشمی راستی ؛مسئول کل علمای مرکز تبیان در جمع شماری از شخصیت ها و صاحب نظران مسائل سیاسی که برای واکاوی و بررسی پروسه صلح در نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شده بود،پلانی که آمریکا روی دست گرفته را بازی با عنوان صلح برشمرد.

 

سید محمد هاشمی با نقل از ترامپ که گفته است، ما دنبال این نیستیم که افغانستان کشوری متمدن و پیشرفته شود ، خاطر نشان کرد: ترامپ به فکر صلح و آرامش افغانستان نیست زیرا اهداف و سیاست کلی آمریکایی ها در سایه نا‌‌امنی تحقق پیدا می کند.

 

وی از نیت امریکا در پروسه صلح طالبان سخن گفت و ابراز عقیده کرد:امریکا، بازی را با نام صلح در افغانستان ایجاده کرده است که در این راستا هدف آن مشروعیت دادن طالبان در دولت افغانستان است .

هاشمی راستی گفت: به باور بنده امریکای ها می خواهند که انتخابات در افغانستان برگزار نشود و تا با روی کار آمدن حکومت موقت، طالبان را در بدنه دولت وارد کنند ؛در نتیجه صلحی آمریکایی ها یدک می کشند واقعی نیست.

 

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان صحبت های خود بار دیگر این صلح را پوچ و خالی عنوان کرد و گفت:اگر انتخابات با اصرار و سماجت روی کار بیاید،صلحی تحقق پیدا نخواهد شد زیرا آمریکایی ها با درگیری و اشکال مختلف از طریق مهره های مثل زلمی خلیلزاد به تنش ها دامن می زند .