• تاریخ انشار: ۱۰ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 23221
  • 702 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امریکا نه برای تامین امنیت، بلکه برای دریافت منفعت وارد افغانستان شده است

امریکا ۱۷ سال قبل با ادعای از بین بردن هراس‌‌افکنی وارد افغانستان شد، اما با ورود این کشور، اوضاع امنیتی افغانستان وخیم‌تر گردید. اکنون حتی مردم نمی‌توانند به درستی در مساجد‌شان حضور بیابند، نتیجه‌ی پیمان امنیتی با امریکا برای مردم افغانستان چیزی جز قتل و کشتار نبوده است. ناامنی‌ها در افغانستان ریشه در دوری از […]

امریکا ۱۷ سال قبل با ادعای از بین بردن هراس‌‌افکنی وارد افغانستان شد، اما با ورود این کشور، اوضاع امنیتی افغانستان وخیم‌تر گردید. اکنون حتی مردم نمی‌توانند به درستی در مساجد‌شان حضور بیابند، نتیجه‌ی پیمان امنیتی با امریکا برای مردم افغانستان چیزی جز قتل و کشتار نبوده است. ناامنی‌ها در افغانستان ریشه در دوری از دین اسلام دارد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حامد موسوی؛ مسئول مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در مزارشریف که در چهارمین همایش بزرگ یاران آسمانی صحبت می‌نمود، در ابتدا سلام و درودِ دبیر کل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان را به همگان رسانید.

 

وی افزود که ما اکنون در بیست و چهارمین سالروز شهادت ابر مرد تاریخ افغانستان، شهید سید علی اکبر مصباح مزاری، و اولین سالیاد شهادت ۵۲ تن از یاران ما که سال گذشته در حادثه تروریستی ۷ جدی در کابل جام شهادت نوشیدند، قرار داریم.

 

nf00178845-1

 

آقای موسوی در ادامه بر دو نکته تاکید نموده و افزود که چرا فرستاده‌ی داعش بر گفتمان آگاهی‌بخش سال گذشته حمله نمود؟ وی تصریح نمود که داعش و اربابان‌شان بزدلانی هستند که نمی‌توانند در سنگر خاکی با جوانان ما سینه به سینه بجنگند؛ چرا که ما در طول تاریخ، بینی‌شان را به خاک مالیده‌ایم. لذا از آنجا که نمی‌توانند در مقابل ما بإیستند، به مراسم دینی ما حمله می‌کنند.

 

مسئول خبرگزاری صدای افغان در مزارشریف خطاب به جوانان پرسید که چرا مساجد و مراکز آموزشی ما ناامن گردیده است؟ چرا حملات انتحاری در افغانستان تشدید شده است؟ چرا وقتی که در نماز جماعت می‌ایستیم، باید چند نفر مسلح داشته باشیم تا بتوانیم نماز بخوانیم.؟

nf00178845-3

این آگاه مسائل دینی و فرهنگی، افزایش گناه در جامعه را عامل اصلی افزایش نا‌امنی در افغانستان خواند و افزود که اگر ما دقت نماییم، می‌بینیم که سطح گناه در افغانستان به کجا کشانیده شده است.

 

وی ابراز داشت که چرا فقط مجالس دینی مورد حملات انتحاری دشمن قرار می‌گیرند، چرا در طول ۱۷ سال یک مجلس فحشا مورد حمله مخالفین قرار نگرفت؟

 

آقای موسوی وضعیت دانشگاه ها را بسیار خراب توصیف کرد و گفت: دانشگاه مرکز پیشرفت یک کشور است، ولی دانشجویان با چه وضعیتی داخل دانشگاه می‌گردند.

 

 

 

این آگاه مسائل دینی‌فرهنگی زنان را پرچمداران اسلام خواند و افزود امروز زنان با چه وضعیتی در جامعه قرار حاضر می‌شوند؟

 

آقای موسوی پیامد جشن‌های موسیقی را برای جامعه و جوانان کشور بسیار بد توصیف نمود و عاقبت آنرا چیزی جز گناه ندانست. وی گناه را زمینه ساز ظلم در افغانستان عنوان داد.

 

مسئول خبرگزاری صدای افغان در شمال، علت نا‌امنی‌های کشور را حاکمان ظالم عنوان نمود و افزود که اگر بخواهیم یک کار قانونی هم انجام دهیم باید رشوه بپردازیم.

 

آقای موسوی دومین علت نا‌امنی در افغانستان را دست‌های خارجی خواند، و تاکید نمود که ما قبلا می‌‌توانستیم نمازمان را بدون ترس ادا کنیم، اما امروز وضعیت خیلی خراب‌تر از دوران ماقبل حضور امریکا گردیده است.

 

وی اضافه نمود که نتیجه پیمان امنیتی با امریکا جز افزایش قتل و کشتار برای افغانستان نتیجه‌ی دیگری نداشت.

 

مسئول خبرگزاری صدای افغان در شمال تصریح کرد که امریکا برای تامین امنیت مردم به افغانستان نیامده، بلکه برای تامین منفعت خودش داخل کشور ما گردیده‌است.

 

آقای موسوی صلح را که امریکا برای جامعه افغانستان رو نمایی می‌کند، بی‌فایده خواند و افزود که تنها صلح بین‌الافغانی می‌تواند کشور را از این وضعیت نجات دهد.

 

این آگاه مسائل دینی‌فرهنگی ضمن اشاره به سکوت خواص کشو، افزود که علماء، دانشمندان و فرهنگیان ما در سکوت به سر می‌برند و وظیفه‌شان را به یک تسلیت گفتن بسنده می‌دانند.

 

آقای موسوی راه نجات از بحران کنونی افغانستان را پیروی از راه شهدا و عهد و پیمان با آنان دانست.

 

nf00178845-2

 

گفتنی است که چهارمین همایش بزرگ یاران آسمانی با حضور پر شور علماء، محاسن سفیدان، سیاسیون، دانشجویان، طلاب حوزات علمیه، پدران و مادران مومن در بلخ برگزار شد. سخنرانان هر کدام پیرامون نیازهای جامعه صحبت نمودند و در اخیر اعلان نتایج مسابقه بزرگ یاران آسمانی و اهدای جوایز نفیس بر علاوه دو کمک هزینه سفر کربلای معلا و چندین جایزه نفیس از برنامه‌های دیگر همایش بزرگ یاران آسمانی در مزارشریف بود.

 

 

شایان ذکر است که شهید سید علی اکبر مصباح مزاری -رهبر سازمان فداییان اسلام- طرفدار پیاده کردن ارزش‌های اسلامی در جامعه بود. به همین جهت بود که دشمنان قسم خورده‌ی ملت، وجود چنین شخصیتی که پایگاه مردمی و نفوذ قوی در دلهای مبارزین داشت را تحمل نتوانستند و به صورت ناجوانمردانه اقدام به از بین بردن ایشان نمودند. دشمنان کوردل، در عصر روز نهم دلو سال ۱۳۷۳ حجت‌الاسلام والمسلمین مصباح مزاری را هنگام بازگشت به منزل همراه با هفت از تن از یارانش به شهادت رساندند.

 

دشمنان اسلام ناب به این ترور نیز بسنده نکردند. آنان در ۷ جدی سال ۱۳۹۶، بیش از ۵۲ نفر از رهروان شهید مصباح را که در دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی‌اجتماعی تبیان کابل در حال برگزاری گفتمان علمی‌پژوهشی بودند به شهادت رسانده و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر را زخمی کردند.