• تاریخ انشار: 15 دسامبر 2017
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 15869
  • 1,221 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و دانشگاه بین‌المللی اهل بیت(ع) در تهران

یک تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) در تهران امضا شد. این تفاهم نامه میان حجت الاسلام والمسلمین دکتر منصور میراحمدی، رئیس دانشگاه اهل بیت(ع) و حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به امضا رسید و گام مهمی […]

یک تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) در تهران امضا شد. این تفاهم نامه میان حجت الاسلام والمسلمین دکتر منصور میراحمدی، رئیس دانشگاه اهل بیت(ع) و حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به امضا رسید و گام مهمی در راستای رشد و توسعه فعالیت های این دانشگاه و نیز تسهیل معرفی دانشجوی بیشتر جهت ادامه تحصیلات عالی در یکی از بهترین دانشگاه های ایران، از سوی مرکز تبیان به حساب می آید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از تهران، در مراسم امضای این تفاهم نامه همکاری در تهران، حجت الاسلام والمسلمین دکتر منصور میراحمدی، رئیس دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) گفت که سیاست این دانشگاه در افغانستان در جهت ایجاد تنوع بیشتر بین اقوام افغانستان و مناطق جغرافیایی است تا بحث گزینش نخبگان به سمت یک روند بهتر حرکت کند و سرمایه گذاری روی دانشجوها مؤثرتر باشد.

 

وی برای استفاده از ظرفیت مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در جهت جذب و پذیرش دانشجویان بیشتر از مناطق مختلف افغانستان اعلام آمادگی کرد.

آقای امیراحمدی از همکاری های گذشته مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان با دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع)در راستای معرفی دانشجویان جویای تحصیل از مناطق مختلف کشور قدردانی به عمل آورد.

 

در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری در سخنانی دانشگاه اهل بیت(ع) را یکی از دانشگاه های خیلی خوب خواند که علاوه بر موضوع حرفه ای بودن و موقعیت علمی و رسمی این دانشگاه از سوی وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران، بحث سلامت فکری آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به گفته وی، دانشجویانی که در دانشگاه اهل بیت(ع) درس می خوانند، از سلامت فکری بیشتری برخوردار اند و دوستانی که از این جا فارغ التحصیل می شوند، خیلی خوب مصدر خدمت قرار می گیرند.

 

وی با بیان این که در گذشته نیز هر آنچه مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در توان داشته، در خدمت دانشگاه اهل بیت(ع) بوده، ادامه داد: “مرکز تبیان در افغانستان آمادگی هرگونه کمک به دانشگاه اهل بیت را دارد، نه مثل گذشته، بلکه آمادگی بیشتری نسبت به قبل داریم”.

 

رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ادامه خاطرنشان کرد، رشته هایی که در دانشگاه اهل بیت(ع) تدریس می شود، محدود است و خیلی خوب خواهد بود و بهتر است رشته های بیشتری اضافه شود.

 

از سوی دیگر، وی در جلب و جذب دانشجویان از داخل افغانستان خواست تا دانشجویان به خصوص از نظر فکری بیشتر مورد توجه قرار بگیرند تا بحث معدل و معیارهای دیگر که دانشگاه دارد.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری با اشاره به بحث سلامت فکری دانشجویان تصریح کرد: “در افغانستان به کادرهایی نیاز داریم که پس از اتمام دوره تحصیل، در داخل کشور کار و فعالیت کنند.

 

در ادامه، آقای خوش سعادت، معاون بین الملل دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان را به عنوان نهادی معرفی کرد که این دانشگاه به آن اطمینان داشته است.

 

وی در عین حال خاطرنشان کرد که دانشگاه بین المللی اهل بیت از بعد اخلاقی و شرعی و مسائلی که آقای حسینی مزاری نیز فرمودند، به دانشجویانی که معرفی می شود، کاملا اطمینان دارند و دانشجویان معرفی شده این مرکز هم که در چند سال گذشته از دانشگاه اهل بیت فارغ التحصیل شده اند، تصدیق کننده همین مساله بوده است.

 

مسئول بخش بین الملل دانشگاه اهل بیت(ع) از مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان خواست، همان طور که دانشجویان معرفی شده از کیفیت خوبی برخوردار هستند، به لحاظ کمیت نیز دانشجویان بیشتری معرفی شوند تا در آزمون های ورودی، افراد بیشتری جذب شوند.

 

خوش سعادت افزود که کوشش شود دانشجویان از ولایات مختلف، به خصوص از ولایاتی که تا حالا کمتر معرفی شده و یا معرفی نشده اند، معرفی گردند.

 

در پایان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر منصور میراحمدی، رئیس دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) به یک نکته مهم در مورد فعالیت این دانشگاه اشاره کرد.

 

به گفته وی، در کشورهای مختلف معمولا دانشگاه ها در محور منافع ملی خودشان بورسیه می دهند، ولی در واقع نگاه دانشگاه اهل بیت منافع ملی ایران و در چهارچوب جغرافیای ایران نیست، بلکه نگاه ما خدمت کردن به مردم مومن و مسلمان منطقه و جهان است.

 

میراحمدی خاطرنشان کرد که دانشگاه اهل بیت(ع) تلاش دارد زمینه ادامه تحصیل در رشته هایی را فراهم کند که از طریق تحصیل در این رشته ها، جوانان مسلمان، آمادگی خدمت بیشتری را پیدا کنند.

 

در پایان این نشست، یک تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع)، میان رؤسای این دو نهاد به امضا رسید.

 

مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و نمایندگی این مرکز در ولایات و شهرهای مختلف افغانستان، امسال با ظرفیت و توان بیشتر، در حال شناسایی و ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه اهل بیت(ع) در تهران است و این ثبت نام کماکان ادامه دارد.