• تاریخ انشار: 20 اکتبر 2018
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 22581
  • 664 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

انتخابات شفاف یکی از راه های حل بحران افغانستان است/ریشه اصلی قدرت مردم هستند

افغانستان از هر لحاظ در وضعیت بدی به سرمی برد و تنها انتخابات سالم وشفاف کشور را ازبحران نجات می دهد چرا که ریشه اصلی قدرت مردم هستند و بایدقدرت سیاسی شان را رقم بزنند درغیرآن کشوربه سوی نا بودی خواهدرفت.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گفتمان دانشجویی تحت عنوان”بایدها ونبایدهای انتخابات”باسرفصل های« چگونگی […]

افغانستان از هر لحاظ در وضعیت بدی به سرمی برد و تنها انتخابات سالم وشفاف کشور را ازبحران نجات می دهد چرا که ریشه اصلی قدرت مردم هستند و بایدقدرت سیاسی شان را رقم بزنند درغیرآن کشوربه سوی نا بودی خواهدرفت.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گفتمان دانشجویی تحت عنوان”بایدها ونبایدهای انتخابات”باسرفصل های« چگونگی تحقق مدیریت کلان انتخاباتی، نقش نهادهای نظاره گر دربرگزاری سالم انتخابات و چالش ها وراه کارهای انتخابات امسال»با اشتراک کارشناسان،دانشجویان وطلاب حوزوات علمیه درمرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی دربلخ برگزارشد.

 

سیدآغاهاشمی،محصل دانشکده اقتصاد دانشگاه بلخ ،ضمن درود به روح شهیدقهرمان جنرال عبدالرازق،گفت: انتخابات،بیشترین تاثیررا درتعین سرنوشت افغانستان دارد.

 

وی افزود: ریشه اصلی قدرت مردم هستند و بایدقدرت سیاسی شان را رقم بزنند درغیرآن کشوربه سوی نا بودی خواهدرفت.

 

هاشمی ادامه داد: امریکا نمی خواهد انتخابات افغانستان شفاف و پارلمان شفاف داشته باشد و همیشه درصدد مختل کردن اوضاع افغانستان است و این وظیفه ما است که با انتخاب سالم کشورمان را ازبحران نجات دهیم.

 

nf00172811-2

ابراهیم احدی دیگر محصل دانشگاه بلخ،تصریح کرد: این وظیفه ماست که به افرادصادق رای دهیم کسانی که از تمام حقوق مردم افغانستان حمایت کنند.

 

وی یاد آور شد:  انتخاب نا درست عامل کشتار پی درپی جوانان و قهرمانان کشور خواهد بود که در همین راستا از  همه دانشجویان میخواهیم درزمینه انتخاب دقیق باشند.

 

سیدشهنشاه سجادی،محصل دانشکده تعلیم تربیه دانشگاه بلخ،اظهار داشت: انتخابات دو پروسه دارد یکی انتخاب کردن و دیگری انتخاب شدن، با توجه به اینکه  افغانستان کشورفقیراست وبزرگان ما درگرو کشور های بیگانه هستند این وطیفه جوانان است که درتعین سرنوشت کشورسهم بگیرند وانتخاب درست داشته باشند.

 

سجادی خاطر نشان ساخت: اگر فرد نابه کار را انتخاب کنیم وآن فرد درست کارنکند ما درتمامی جرم های آن شخص شریک خواهیم بود.

nf00172811-3

 

محمد امین بهزاد از دیگر محصلین دانشگاه بلخ،خاطر نشان ساخت: امروز روزی سرنوشت ساز است و ما باید کسی را انتخاب کنیم که از روی درد مردم برخواسته باشد نه به کسانی که رای مردم را می خرند زیرا آنان هیچ گاه برای مردم دلسوزنخواهد بود از همین رو از همه دانشجویان خواستاریم که درتعین سرنوشت کشور حساس باشند.

 

غلام رسول وارث،محصل دانشکده اقتصاد دانشگاه بلخ ابراز داشت: دردنیای معاصر انتخابات یک روش مشروع است که حاکمیت دولت ها را تعین می کند چرا که انتخابات سالم راهی گذر از بحران وراه یافتن به ثبات است و مردم جامعه جهانی باید به این موضوع توجه داشته باشند.

 

مهدیه حیدری،محصل دیگر دانشگاه بلخ گفت: انتخابات پارلمان بسیارمهم است وتمام بودجه کشور مصرف می شود و اگر ما سیاسیون درست را انتخاب نکنیم زمینه را برای دشمن فراهم می کنیم ودشمن آله دست خود را به اریکه قدرت می نشاند وکشور به صدهابدبختی دیگر مواجه می شود.