• تاریخ انشار: 12 نوامبر 2017
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 15243
  • 926 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

انتقال پیام قیام عاشورا از دریچه دوربین/گفت‌وگو با برندگان مسابقه سوگواره عکس محرم

مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، دومین مسابقه عکاسی “سوگواره عکس محرم” را در ولایت بلخ برگزار کرد. به گزارش خبرگزاری آوا، این سوگواره در دو بخش حرفه ای (با دوربین عکاسی) و مبتدی (با دوربین موبایل) برگزار شد که از میان اشتراک کنندگان سه تن برنده اعلان شدند. خبرنگار خبرگزاری صدای افغان با برندگان […]

مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، دومین مسابقه عکاسی “سوگواره عکس محرم” را در ولایت بلخ برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری آوا، این سوگواره در دو بخش حرفه ای (با دوربین عکاسی) و مبتدی (با دوربین موبایل) برگزار شد که از میان اشتراک کنندگان سه تن برنده اعلان شدند.

خبرنگار خبرگزاری صدای افغان با برندگان این مسابقه گفت‌وگوی کوتاه انجام داده است.

سید عبدالواحد هاشمی جوانی که مقام اول را در مسابقه بزرگ سوگواره عکس محرم کسب کرده ضمن تشکری از دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: امروز هنرمندان جوان بیشتر به انگیزه هایی نیاز دارند که مخالف ارزش های اسلامی نباشد؛ چون در این زمینه دشمن فعالیت های گسترده‌ای را انجام می‌دهد.

آقای هاشمی افزود که سوگواره عکس محرم نمایانگر گوشه از مکتب عاشورا است و یک کار هنری می باشد و به نحوی جوانان را به طرف اصلیت شان سوق می‌دهد.

وی ادامه داد: من خوشحالم نه برای این که اول شدم بلکه به خاطری که هنوز کسانی هستند که مانع جذب جوانان به فرهنگ غربی شوند.

به گفته او، اگر زمینه چنین فعالیت ها گسترش پیدا کند، من یقین دارم که در آینده نزدیک سطح آگاهی جوانان بلند رفته و آگاهی های کاذب امروزی از بین خواهد رفت.

محمد امین پویا؛ شاعر و هنرمند ولایت بلخ و برنده مقام دوم مسابقه بزرگ سوگواره عکس محرم گفت: من برای عشقی که داشتم در روز دهم محرم عکاسی نمودم و توصیه می کنم تمام مردم افغانستان این نمایشگاه را ببینند و اهداف بزرگ هنرمندان را درک کنند.

وی افزود که در دومین نمایشگاه سوگواره عکس محرم عکاسان لحظاتی را شکار کردند که یک فرد عادی نمی تواند آن شور و شوق حسینیان را ببیند و این خلاقیت عکاس است که جلوه‌گر چنین صحنه ها می باشد.

کاوه بشارت؛ برنده مقام سوم مسابقه بزرگ سوگواره عکس گفت که در نخستین روز های ماه محرم با دریافت فراخوان مسابقه سوگواره عکس محرم انگیزه گرفتن عکس های محرمی در او ایجاد شده است.

بشارت می گوید که تنها هدف اشتراک در این مسابقه انتقال پیام قیام امام حسین (ع) از دریچه دروبین می باشد و این نمایشگاه سوگواره پیام همدیگر پذیری و آشنایی بیشتر جوانان نسبت به قیام انسان ساز و فراتر از آن را جلب کند.

قابل ذکر است که اولین “سوگواره عکس محرم” نیز سال گذشته در این ولایت برگزار گردیده بود که ۵۰ عکاس، عکس های خود را به این مسابقه ارسال نموده بودند و از میان تمام عکس ها، ۳۰ عکس توسط داوران مسابقه انتخاب و طی نمایشگاهی به نمایش گذاشته شده بود.