• تاریخ انشار: ۱۳ جدی ۱۴۰۰
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 31540
  • 31 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

انتقام خون شهید قاسم سلیمانی را از امریکا گرفته‌ایم

خبرگزاری آوا – کابل: همزمان با دومین سال‌گرد شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قُدس سپاه و ابو مهدی المهندس فرمانده نیروی حشد الشعبی عراق، مراسم گرامیداشتی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل برگزار شد. سخنرانان در این مراسم از شهید قاسم سلیمانی به عنوان اسوه مقاومت و سردار رشید اسلام یاد کردند که […]

خبرگزاری آوا – کابل: همزمان با دومین سال‌گرد شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قُدس سپاه و ابو مهدی المهندس فرمانده نیروی حشد الشعبی عراق، مراسم گرامیداشتی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل برگزار شد.

سخنرانان در این مراسم از شهید قاسم سلیمانی به عنوان اسوه مقاومت و سردار رشید اسلام یاد کردند که به دنبال اعاده عظمت اسلام و عزت مسلمانان بود.

آنان تاکید کردند : ترور شهید سلیمانی یک عمل وحشیانه بوده و باید عاملان آن به دادگاه بین‌المللی کشانیده شود.

دکتر بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل اظهار داشت: کشورش انتقام خون شهید قاسم سلیمانی را از امریکا گرفته است و این کشور را در عرصه‌های سیاسی و نظامی با شکست فاحش مواجه ساخته‌است.

 امینیان اضافه کرد: کشورش بخشی از دستور رهبر انقلاب جمهوری اسلامی ایران در مورد گرفتن انتقام خون شهید سلیمانی را عملی کرده‌است و همچنان به انتقام‌گیری می‌پردازد.

وی از موشک‌باران کردن پایگاه نظامی امریکایی‌ها در عراق به عنوان شکست نظامی امریکا در برابر جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و گفت: این عمل موجب فرار هزاران امریکایی از عراق گردیده وبه دنبال آن جمهوری اسلامی ایران در صدد گرفتن انتقام سیاسی از امریکا بود که در این راستا نیز موفق عمل کرده‌است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل اذعان کرد: ایران دو سال قبل پرورش ایده «پایان حکومت مستبدانه امریکا» را آغاز کرده بود و اینک به برکت خون شهید سلیمانی به آن نایل آمده و امریکایی‌ها را به فرار از پایگاه‌های اشغالی در خاورمیانه، عراق و افغانستان مجبور کرده‌است.

امنییان خاطر نشان ساخت: به زودی امریکایی‌ها از سوریه نیز ان‌شاالله به صورت مفتضحانه خارج خواهند شد و گام بعدی جمهوری اسلامی ایران قُدس خواهد بود.

وی  ادامه داد:  ایران و عراق در سطح بین‌الملل نیز پیگیر قضیه ترور شهید قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس است و می‌خواهند که امریکا از سوی جهان نیز محکوم شود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل در ادامه از شهید سلیمانی به عنوان سردار رشید اسلام، قهرمان مبارزه با اشغال‌گری و استکبار و همچنین اسوه مقاومت یاد کرد که بخش زیادی از نقشه‌های استکبار در راستای تقویت تروریزم و افراط‌گرایی را با شکست مواجه کرده بود.

براساس گفته‌های وی، شهید قاسم سلیمانی قهرمان ملی ایران بود که هشت سال در دفاع مقدس از استقلال و تمامیت ارضی این کشور پاسداری کرده است و نقش تعیین کننده‌ی در این جنگ داشته است.

درهمین حال مولوی سید عبدالهادی هدایت در این مراسم گفت: شهید سلیمانی به دنبال وحدت و یکپارچه ساختن مسلمانان در برابر دشمنان اسلام و استکبار بود و ما ملزم به عمل کردن به اهداف آن شهید والا مقام هستیم.

وی با بیان‌اینکه ما باید در برابر قدرت‌ها سلطه‌جو برخیزیم اظهار داشت: دشمنان اسلام در راستای اختلاف انگیزی میان مسلمانان کار می‌کنند و سعی دارند تا ارزش‌های اسلامی را از بین ببرند.
بربنیاد گفته‌های او؛ دفاع از سرزمین‌های اسلامی، ارزش‌های اسلامی و اراضی مسلمین از مهم‌ترین فرض‌های عینی در زندگی ما باید باشد.

هدایت یادآور شد: هرچند دشمنان اسلام خود به دنبال افراطیت و ترویج تروریزم ‌اند؛ اما مسلمان‌های آگاه از دین را به افراطیت متهم کرده و هدف قرار می‌دهند و سعی دارند تا از این طریق سرزمین‌های اسلامی را در اشغال خود بیاورند در  حالی  که  اسلام دین اعتدال است و از افراط و تفریط به عنوان رذالت نام برده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اکبر، معاون شورای علمای شیعه افغانستان نیز در این مراسم از شهید سردار قاسم سلیمانی به عنوان انسان متعهد، فداکار و ایثارگر یاد کرد و گفت که بزرگترین آرزوی این شهید اعاده عظمت اسلام و عزت مسلمانان بود.

وی با بیان‌اینکه شهادت سردار قاسم سلیمانی برای ایران، جهان اسلام و افغانستان یک ضایعه بود افزود: ایران یک سپهسالار با تدبیر و با شهامت را، جهان اسلام یک مدافع را و افغانستان یک دوست را از دست داده است.

اکبری  عنوان کرد:  حمله بر شهید سلیمانی یک عمل وحشیانه و یک عمل تروریستی بوده و جا دارد که عامل این اقدام ددمنشانه تعقیب شود و به محکمه کشانیده شود و عدالت در این مورد تامین شود.

بر بنیاد گفته‌های اکبری؛ شهید قاسم سلیمانی می‌خواست تا ملت‌های مسلمان بر سرنوشت خود مسلط باشند، ذخایر زیر زمینی شان در اختیار شان باشد و خودشان به جای ابرقدرت‌های دیگر تصمیم خود را بگیرند.

گفتنی است: در این مراسم پیام تصویری حامد کرزی رئیس جمهور پیشین کشور نیز به نمایش گذاشته شد و همچنین صفر احمدی به اجرای شعر خوانی در وصف شهید قاسم سلیمانی پرداخت. همچنین کودکان خرد سال به اجرای سرود خوانی پرداختند.

همچنین در این مراسم آثار هنری برخی از هنرمندان رونمایی شد و مراسم با بازدید اشتراک کنندگان از نمایشگاه تصاویر شهید قاسم سلیمانی به پایان رسید.

حوالی ساعت یک و بیست دقیقه شب سیزدهم جدی سال ۱۳۹۸ برابر با سوم جنوری ۲۰۲۰، نیروهای امریکایی ساکن عراق ذریعه یک پهباد موتر سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را هدف قرار دادند و آنان را به شهادت رسانیدند.FacebookTwitterWhatsAppTelegram