• تاریخ انشار: ۳۱ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26413
  • 452 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

انسان از ظرفیتی ساخته شده که می‌تواند به خدا برسد

رئیس دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت هرات، در رابطه با کرامت انسانی صحبت کرده می‌گوید که انسان از ظرفیتی ساخته شده که به می‌تواند به خداوند متعال برسد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ روز گذشته در مراسم اختتامیه دوره مهدویت در مسجد رسول اعظم شهرک شهدا، از فارغین این […]

رئیس دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت هرات، در رابطه با کرامت انسانی صحبت کرده می‌گوید که انسان از ظرفیتی ساخته شده که به می‌تواند به خداوند متعال برسد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ روز گذشته در مراسم اختتامیه دوره مهدویت در مسجد رسول اعظم شهرک شهدا، از فارغین این دوره تقدیر و اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی “چهل حدیث” که چندی پیش از سوی مرکز علمی فرهنگی پیشگام برگزار گردیده بود، اعلام شد.

 

در این مراسم، سید عبدالله نایاب؛ رئیس دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت هرات طی سخنانی در رابطه با کرامت انسانی صحبت کرد و بیان داشت که انسان از ظرفیتی ساخته شده که می‌تواند به خداوند متعال برسد.

 

وی گفت: «انسان به اندازه‌ای ظرفیتِ رشد، ترقی و بالندگی را دارد که اگر یک روز به بالاترین قله بالندگی محیرالعقول رسید، نباید کسی شک یا حتی تعجب کند».

 

به بیان وی انسان از همه موجودات عالم هستی، کریم‌تر، نجیب‌تر و شریف‌تر می‌باشد که خلاف این اصل تنها با انحراف وی از مسیر اصلی‌اش ثابت می‌شود.

 

به  گفته نامبرده، انسان یک موجود کمال طلب و مختار است که در قبال خداوند، خودش و جامعه‌اش مسئول می‌باشد.

 

به بیان آقای نایاب، این موجود باید تلاش کند از خداوند پیروی و تبعیت کرده و به عنوان خلیفه خداوند در روی زمین خود را به صفات و ویژگی‌های خالقش نزدیک سازد و برای انجام وظیفه‌اش در قبال جامعه نیز باید همواره تلاش کند که زمین خداوند را آباد نماید.

 

بر اساس اظهارات این فعال فرهنگی در ولایت هرات، انسان فقط با کسب دانش، تفکر، همکاری و همیاری انسان‌های دیگر می‌تواند وظیفه خود را در قبال جامعه انجام دهند.

 

گفتنی‌ست که این مراسم با قرائت قرآن کریم، شعر، مقاله، سرود و سخنرانی دیگر مسئولین و مهمانان ویژه نیز همراه بود.