• تاریخ انشار: ۲۸ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 23819
  • 654 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

انسان زمانی می تواند سخنور عالی باشد که از یک جهان بینی کامل، خودشناسی و خداشناسی برخوردار باشد

خداوند انسان را از خاک آفرید و در آن از روح خویش بدمید تا زیبایی خویش را به نمایش بگذارد و بزرگی و کرامت خویش را به تصویر بکشد، و زمانی یک انسان میتواند یک سخنران عالی باشد که از یک جهان بینی کامل و خودشناسی و خداشناسی برخوردار باشد.   به گزارش خبرگزاری صدای […]

خداوند انسان را از خاک آفرید و در آن از روح خویش بدمید تا زیبایی خویش را به نمایش بگذارد و بزرگی و کرامت خویش را به تصویر بکشد، و زمانی یک انسان میتواند یک سخنران عالی باشد که از یک جهان بینی کامل و خودشناسی و خداشناسی برخوردار باشد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، سید عبدالله نایاب مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مسابقه اختتامیه یک دوره از فن سخنرانی که از سوی آکادمی آژند برگزار شده بود طی سخنانی بر اهمیت فن بیان و هنر گویندگی تاکید کرد و گفت: در سخنرانی به همان اندازه که سخن خوب گفتن مهم است، خوب سخن گفتن نیز حایز اهمیت است.

 

وی افزود: وظیفه ی اصلی یک سخنران، بیدار ساختن و آگاه نمودن جامعه می باشد و سخنران نباید این رسالت اصلی خویش که همانا آگاه نمودن مردم است فراموش نماید.

 

آقای نایاب علاوه کرد: یک سخنران باید متوجه باشد تا در سخنانش به هیچ عنوان به قوم، نژاد، مذهب و سمت خاص اهانت صورت نگیرد و لطایفش سبب آزرده شدن قشر خاصی نگردد.

 

همچنان انجینیر عتیق الله حبیب مسوول آکادمی آژند در این محفل طی سخنانی گفت: یک انسان وقتی میتواند یک سخنران عالی باشد که از یک جهان بینی کامل برخوردار باشد.

 

او افزود: خداوند انسان را از خاک آفرید و در آن از روح خویش بدمید تا زیبایی خویش را به نمایش بگذارد و بزرگی و کرامت خویش را به تصویر بکشد، و زمانی یک انسان میتواند یک سخنران عالی باشد که از یک جهان بینی کامل و خودشناسی و خداشناسی برخوردار باشد.

 

وی افزود در سخنرانی، اصل و ماهیت سخن مهم است و اصول و فن سخنرانی مانند پوش چاکلیت می باشد که هرقدر زیبا باشد باز هم آنقدر مهم نیست ولی محتوای سخن مانند خود چاکلیت هست که تعیین کننده ی قیمت و اهمیت سخنرانی می باشد.

 

آقای حبیب تاکید کرد: اگر میخواهید یک سخنران موفق شوید معلومات و مطالعات خویش را بالا ببرید و کتابهای تفسیر و احادیث نبوی را مطالعه نمایید.

 

گفتنی است که در اخیر این محفل به پانزده نفر برتر این مسابقه، جایزه اهدا گردیده و همچنان از مسوول مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات که برای ارتقای ظرفیت جوانان در فن سخنرانی زحماتی زیادی را متقبل شده اند، از سوی آکادمی آژند با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.