• تاریخ انشار: ۱۱ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 10748
  • 978 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

انسجام میان نیروهای همسو ضروری است/انتخابات ۲۰۱۴ ثابت کرد که با حرکت باهمی، می توان تغییر دلخواه ایجادکرد/ باید برای ایجاد تغییر آماده شویم

در یک نشست دوستانه میان یونس قانونی معاون پیشین رئیس جمهور، وزیر داخله و رئیس مجلس پیشین نمایندگان افغانستان و سیدعیسی حسینی مزاری دبیرکل حزب اسلامی تبیان، مسایل روز کشور، اشتباهات گذشته، راهکارهای بیرون رفت از بحران موجود و داشتن عزم جدی برای تغییر در آینده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.   به […]

در یک نشست دوستانه میان یونس قانونی معاون پیشین رئیس جمهور، وزیر داخله و رئیس مجلس پیشین نمایندگان افغانستان و سیدعیسی حسینی مزاری دبیرکل حزب اسلامی تبیان، مسایل روز کشور، اشتباهات گذشته، راهکارهای بیرون رفت از بحران موجود و داشتن عزم جدی برای تغییر در آینده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری صدایافغان(آوا)، در این نشست، از وضعیت موجود، نا امنی ها و اختلافات در سطوح مختلف در کشور ابراز نارضایتی و ناراحتی شده، به بررسی ریشه های نا امنی، عوامل اجرایی دست اندرکار در نا امنی ها و سیاست بیرونی ها پرداخته شد.

 

طرفین به این اعتقاد بودند که اشتباهات متعددی بین سران جهادی منفذهایی ایجاد کرد تا با سؤ استفاده از آن، عوامل مزدور داخلی و دست های خارجی، علیه منافع اسلامی و ملی مردم افغانستان وارد عمل شوند.

 

در این نشست ضمن یادکرد از رشادت های شخصیتهای بزرگ جهادی چون پروفیسور برهان الدین ربانی، احمدشاه مسعود و مصباح مزاری، به تایید رویکردهای مثبت آنان اقدام شده و راهکارهای منتهی به تقویت خط جهاد و مقاومت و زنده نگهداشتن یاد و خاطرات پیشقراولان جهاد مورد توجه قرار گرفت.

 

بحث مهم مطرح شده در این نشست، پیامدهای اختلافات گذشته و موجود میان سران و جریان های جهادی و سیاسی و تاکید بر ایجاد مسیری برای هماهنگ سازی و همسوسازی جریانها، شخصیتها و جناحهای دلسوز کشور و مردم جهت خروج افغانستان ازبحران و رسیدن به صلح و ثبات و امنیت سراسری بود.

 

در این نشست گفته شد؛ انتخابات ۲۰۱۴ ثابت کرد که اگر همه همدل و همسو عمل کنیم می توانیم حرکت قدرت مند را ایجاد کرده، برای تغییر وضع موجود برنامه اثر گذار روی دست گرفته شود.

 

قرار براین گردید نشستهای متعدد جهت به دست آوردن حرکتی مثبت برای مقتدرکردن افغانستان بین طرفین همچنان تداوم داشته باشد.