• تاریخ انشار: ۲۸ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 14740
  • 995 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

انفجارهای امروز، اولین و آخرین نخواهد بود/انتظار از خارجی ها بیهوده است/سرزنش کردن حکومت آب انداختن به آسیاب دشمن است

n00151741-b

دبیر کل حزب اسلامی تبیان در واکنش به حمله تروریستی در مسجد امام زمان(عج) کابل و مسجد جامع ولسوالی دولینه غور: یکی از هداف دشمن جهت شدت و وسعت بخشیدن به عملیت های تروریستی، علاوه بر ایجاد تفرقه مذهبی و نفاق داخلی، بدبین کردن مردم نسبت به حاکمیت و دولت افغانستان است.   به گزارش […]

دبیر کل حزب اسلامی تبیان در واکنش به حمله تروریستی در مسجد امام زمان(عج) کابل و مسجد جامع ولسوالی دولینه غور: یکی از هداف دشمن جهت شدت و وسعت بخشیدن به عملیت های تروریستی، علاوه بر ایجاد تفرقه مذهبی و نفاق داخلی، بدبین کردن مردم نسبت به حاکمیت و دولت افغانستان است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) در پی دو عملیات انتحاری علیه نمازگزاران مساجد امام زمان(عج) کابل و خواجگان ولایت غور، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیامی صادر کرد.

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان در این پیام آورده است: یکی از اهداف دشمن جهت شدت و وسعت بخشیدن به عملیاتهای تروریستی، علاوه بر ایجاد تفرقه مذهبی و نفاق داخلی، بدبین کردن مردم نسبت به حاکمیت و دولت افغانستان است و مسلم به نظر می رسد که آگاهی و بیداری مردم و به صحنه آمدن منسجم و وسیع ملی، ضمن فراهم کردن چاره ی کار برای مبارزه با دهشت افگنان، نقشه دور کردن مردم از حاکمیت را نیز به راحتی برباد داده، زمینه های هماهنگی و همسویی ملی را بیش از پیش فراهم خواهد کرد.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

دستان نا بکار دشمن از آستین عوامل خود فروخته ی به ظاهر مسلمان و هموطن بیرون شد و یکبار دیگر با به راه انداختن دو انفجار انتحاری، ده ها شهید و زخمی را بر پیکره مردم مسلمان کشور تحمیل کردند.

 

انفجار اولی در مسجد امام زمان(عج) پل خشک غرب کابل، زمانی صورت گرفت که نمازگزاران در شامگاه جمعه در حال اقامه نماز جماعت بودند. تمام کسانی که در صف اول و دوم بودند شهید شدند که درمیان خیل شهدا دو تن از همکاران مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان آقایان حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر فصیحی امام جماعت و عبدالخالق عظیمی موذن مسجد و پدر عبدالحمید پیمان عظیمی خبرنگار فعال و متعهد خبرگزاری صدای افغان(آوا) می باشند.

 

انفجار دوم در مسجد جامع خواجگان ولسوالی دولینه ولایت غور صورت گرفت که بیش از ۳۰ تن به شهادت رسیدند.

 

از قرار معلوم و با توجه به حوادث تروریستی ی هفته های اخیر که مردم مظلوم اما مقاوم ما به صورت گروهی مورد هجمه عملیاتهای انتحاری قرار گرفتند، دشمنان این ملت عزم را جزم کرده اند تا انتقام شکستهای خود در عراق و سوریه را از یکسو گرفته و از سوی دیگر جهت رسیدن به اهداف پیدا و پنهان داخلی و منطقه ای خویش، در راستای نا امن کردن بیش از پیش افغانستان طرح های وسیعتری را به اجرا بگذارند.

 

طبیعی به نظر می رسد که عملیاتهای انتحاری اخیر به ویژه امروز کابل و غور نه اولین خواهد بود و نه آخرین و اینجانب بارها گفته ام که به انتظار نشستن کمک از سوی غربیها جهت تامین امنیت، هم خواب است و خیال است و محال و بایستی مردم مسلمان، خود اقدامات جدی را روی دست گرفته برای تامین امنیت خویش دست به کار شوند.

 

جای شکی نیست که در این میان سرزنش کردن و ملامت نمودن حکومت و نیروهای امنیتی ی دولتی نیز دردی را دوانخواهد کرد، چه اینکه علاوه بر آب انداختن به آسیاب دشمن، در این شب و روز دهها و بلکه صدها نفر از نیروهای اردوی، پولیس و امنیت ملی در گوشه و کنار افغانستان در معرض تهاجم دشمن قرار گرفته، از دست مردم ما می روند و اگر قرار است دست اندرکاران حکومت کاری کنند و به توفیقاتی دست یابند حضور تمام جریانهای سیاسی اجتماعی و عموم مردم در صحنه لازم و ضروری به نظر می رسد.

 

این درحالی است که یکی از اهداف دشمن جهت شدت و وسعت بخشیدن به عملیاتهای تروریستی، علاوه بر ایجاد تفرقه مذهبی و نفاق داخلی، بدبین کردن مردم نسبت به حاکمیت و دولت افغانستان است و مسلم به نظر می رسد که آگاهی و بیداری مردم و به صحنه آمدن منسجم و وسیع ملی، ضمن فراهم کردن چاره ی کار برای مبارزه با دهشت افگنان، نقشه دور کردن مردم از حاکمیت را نیز به راحتی برباد داده، زمینه های هماهنگی و همسویی ملی را بیش از پیش فراهم خواهد کرد.

 

اینجانب شهادت شهدای مسجد امام زمان(عج) غرب کابل و مسجد جامع خواجگان ولسوالی دولینه ولایت غور، به خصوص شهید حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فصیحی امام جماعت و عبدالخالق عظیمی مؤذن مسجد امام زمان(عج) را به پیشگاه خانواده های داغدار و مردم شجاع و همیشه در صحنه کشور تسلیت گفته، از خداوند متعال برای زخمی ها شفای عاجل، برای شهدا علو درجات و برای بازماندگان شهدا صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

کابل- افغانستان

 

۲۸ میزان ۱۳۹۶

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>