• تاریخ انشار: ۲۷ جدی ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5820
  • 1,344 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

انفجار امروز ننگرهار در مراسم ختم قرآن؛ زنگ خطر دیگر برای ملت و دولت

مسلمان افغانستانی تحت هیچ شرایطی حریم حرمت خانه افغانستانی را نمی شکند چه رسد به اینکه در مراسم ختم قرآن کریم بمب را منفجر کند ولی تروریستهای کافر نه فقط حریم حرمت منزل یک مسلمان را می شکنند که حرمت قرآن را نیز شکسته و خون تعداد زیادی از مسلمانان را به زمین می ریزند. […]

مسلمان افغانستانی تحت هیچ شرایطی حریم حرمت خانه افغانستانی را نمی شکند چه رسد به اینکه در مراسم ختم قرآن کریم بمب را منفجر کند ولی تروریستهای کافر نه فقط حریم حرمت منزل یک مسلمان را می شکنند که حرمت قرآن را نیز شکسته و خون تعداد زیادی از مسلمانان را به زمین می ریزند.

این مطلب را حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در واکنش به حمله انتحاری امروز که در یک محفل ختم قرآن در ننگرهار رخ داد، با نشر پیامی عنوان کرد.

در اثر حمله انتحاری امروز در خانه یک عضو شورای ولایتی ننگرهار در شرق کشور، ۲۷ تن کشته و زخمی شدند.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
امروز یکبار دیگر جمعی از هموطنان ما، در شهر ننگرهار با خون هم آغوش شدند و انتحار را تجربه کردند و انفجار را با تمام وجود دریافتند و برخی به فیض شهادت رسیدند و عده ای دیگر زخم برداشتند و متاسفانه

مردم برای تضمین آینده بهتر و مقتدر خود در صحنه باشند و در راستای حمایت هرچه قوی تر نظام مرکزی افغانستان از همه چیز خود مایه بگذارند و با حمایت دولت به مبارزات همه جانبه خود در برابر دشمنان افغانستان، انسجام خویش را پیداکرده با ترتیب صفوف فشرده، برای ساختن افغانستان مستحکم تلاش ورزند.

اکنون نعمت سلامتی را از دست دادند.

اگرچه اولین باری نیست که بدن های نازنین مردم مسلمان ما با مواجهه با حرکت پلید و نحس انتحار تکه و پاره می شوند و آنگونه که از شرایط موجود و آینده پیداست؛ آخر آن نیز نخواهد بود. اما آنچه این حادثه را از برجستگی ی بیشتر برخوردار می سازد این خواهد بود که دشمنان مردم ما از جنس مسلمان نبوده و چنانچه بارها به این مهم اشاره شده و باز هم تاکید می کنم که مسلمان افغانستانی تحت هیچ شرایطی حریم حرمت خانه افغانستانی را نمی شکند چه رسد به اینکه در مراسم ختم قرآن کریم بمب را منفجر کند ولی تروریستهای کافر نه فقط حریم حرمت منزل یک مسلمان را می شکنند که حرمت قرآن را نیز شکسته و خون تعداد زیادی از مسلمانان را به زمین می ریزند.

حرکت امروز تروریست های از خدا بی خبر یکبار دیگر این زنگ خطر را به صدا در آورد که دشمنان مردم افغانستان به هیچ معیار انسانی پایبند نیستند و تحت هر شرایطی در تلاش هستند تا با استفاده از هر وسایلی ضربات مهلکی بر پیکره ملت و دولت افغانستان وارد آورند و اینک و با توجه به شرایط ماه های اخیر کشور، بیش از هر زمان دیگر فرصت آن فرا رسیده است که از یکسو مردم بیدارتر گردیده، برای تضمین آینده بهتر و مقتدر خود در صحنه باشند و در راستای حمایت هرچه قوی تر نظام مرکزی افغانستان از همه چیز خود مایه بگذارند و با حمایت دولت به مبارزات همه جانبه خود در برابر دشمنان افغانستان، انسجام خویش را پیداکرده با ترتیب صفوف فشرده، برای ساختن افغانستان مستحکم تلاش ورزند و از سوی دیگر دولت افغانستان نیز با تکیه بر داشته های داخلی از جمله حضور گسترده مردم بیدار و آگاه و با همکاری و همیاری توده های مبارز و مجاهد، برنامه های جدی ی مقابله با تروریست ها را روی دست گرفته برای بیرون کردن کشور از بحران موجود و هدایت آن به سوی صلح، ثبات، ترقی و تعالی از هیچ کوششی دریغ نکند.

اینجانب با اغتنام از فرصت، شهادت جمعی از هموطنان مظلومم در ولایت ننگرهار را به خانواده های شان، مردم این ولایت و تمام اهالی ساکن کشور تسلیت می گویم و برای ارواح طیبه شهدا جنت برین آرزو می کنم و امیدوارم که هر قطره خون این شهیدان توان مضاعف به مردم و دولت ما جهت اخذ انتقام از دشمنان و سرکوبی تروریستها، ایجاد نماید. والسلام

سیدعیسی حسینی مزاری
کابل- افغانستان
۲۷-۱۰-۹۴