• تاریخ انشار: ۲ حوت ۱۳۹۲
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 65
  • 2,079 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

انقلاب اسلامی ایران نقطه امید ملت های مظلوم است

ملت جمهوری اسلامی ایران، بر مبنای اندیشه پاک ولایت فقیه به اوج اقتدار و عظمت رسیده است و از آن به بعد انقلاب اسلامی ایران نقطه عطف تاریخ گردیده و نقطه امید تمام ملت های محروم و مظلوم جهان شد

در جشنواره دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی ایران که از سوی شورای طلوع پیروزی در مجمع ورزشی آیین برگزار شد، بيان گرديد كه انقلاب اسلامی ایران نقطه امیدی برای همه ملت های محروم و مظلوم جهان است.
به گزارش خبرگزاري آوا، حجت الاسلام محمدضیا موحدی؛ مسئول بخش فرهنگی مرکز فعالیت های فرهنگی-اجتماعی تبیان به نمایندگی از رئیس عمومی این مرکز در اين جشنواره گفت كه انقلاب اسلامی ایران نقطه امیدی برای همه ملت های محروم و مظلوم جهان است.
آقای موحدی گفت که شخصی از پیامبر اسلام سوال می کند که انسان چه کند؛ تا به عزت و خوشبختی و سربلندی نایل آید؟
پیامبر فرمودند: کسی که می خواهد عزیز باشد بدون اینکه قوم و قبیله و ابهت و عظمت داشته باشد، بدون سلطنت و پادشاهی، باید از ذلت گناه و معصیت و نافرمانی خداوند خارج گردد و به عزتی که از اطاعت خداوند حاصل می گردد داخل شود.
به گفته این عالم دینی، ۳۵ سال قبل که جهان به دو قطب شرق و غرب تقسیم شده بود، نظام های سوسیالیستی شرق و امپریالیستی غرب، ادعای حکومت بر جهان را داشتند و به همه کشورها و ملت ها القا کرده بودند که استقلال کشوری، فکری و فرهنگی در گرو پیوستن به یکی از دو بلوک شرق و غرب است.
وی ادامه داد که بزرگمرد تاریخ از تبار نور و معنویت، خمینی کبیر(ره) قدم به عرصه گذاشت و با اتکای به خداوند و نیروی الهی و اطاعت خداوند با فریاد رسا به همه ملل جهان فهماند که در سایه تقوی و معنویت و دوری از گناه، می توان بدون وابستگی به شرق و غرب، استقلال کشوری، فکری و فرهنگی ملت ها را تامین کرد.
به گفته مسئول بخش فرهنگی مرکز فعالیت های فرهنگی-اجتماعی تبیان، ملت جمهوری اسلامی ایران، بر مبنای اندیشه پاک ولایت فقیه به اوج اقتدار و عظمت رسیده است و از آن به بعد انقلاب اسلامی ایران نقطه عطف تاریخ گردیده و نقطه امید تمام ملت های محروم و مظلوم جهان شد که از جمله می توان به مردم متدین و سرفراز افغانستان و جوانان غیور این خطه اشاره کرد که با الهام از انقلاب اسلامی ایران و با اتکاء به خداوند و دوری از ذلت گناه، بزرگترین ابرقدرت وقت یعنی شوروی سابق را به زانو درآورد و بر افسانه شکست ناپذیری قشون سرخ شوروی خط بطلان بکشد.
وی افزود:«اکنون و در شرایط فعلی هم بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان متاثر و برگرفته شده از انقلاب اسلامی می باشد.»
به گفته حجت الاسلام موحدی، بدون تردید در عصر حاضر، داعیه دار و سکان دار کشتی انقلاب اسلامی ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه«ادام الله بقائه» می باشد و هر ملت و کشوری که بخواهد به عزت و اقتدار واقعی برسد و استقلال فرهنگی و ملی خود را دریابد، تنها و تنها از راه اطاعت از اندیشه مقدس و انسان ساز ولایت فقیه ممکن است.
مسئول بخش فرهنگی تبیان، خطاب به جوانان ورزشکار گفت: در شرایطی که تهاجمات فرهنگی از در و دیوار می بارد و عده ای از جوانان به اعتیاد کشیده شده و به سایر اعمال منافی عفت و خلاف شرع رو آورده اند، شما جوانان عزیز که در فکر صحت جسم و روان از طریق ورزش و سایر اعمال مثبت افتاده اید و به آن مشغول اید، لیاقت آن را دارید که دست شما بوسیده شود و به شما جوانان و مجریان این برنامه مدال افتخار داده شود و مورد تشویق قرار بگیرید.
وی در پایان سلام گرم نماینده حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی«دام عزه» و رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی-اجتماعی تبیان را به حاضرین در محفل ابلاغ نمود و همچنین جوایزی که برای ورزشکاران ممتاز این مجموعه در نظر گرفته شده بود را به آنان اهدا کرد.