• تاریخ انشار: ۲۳ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 9056
  • 646 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

انقلاب اسلامی زمینه ساز فعالیت گسترده اجتماعی زنان در جوامع اسلامی شد

در همایشی که به مناسبت تجلیل از سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تحت عنوان ” انقلاب اسلامی؛ نوید رفع استضعاف و مسیری برای کسب اقتدار” از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل برگزار شد، سخنرانان بر تأثیرات مثبت انقلاب اسلامی بر نقش و فعالیت زنان در جامعه  تأکید کردند.   […]

در همایشی که به مناسبت تجلیل از سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تحت عنوان ” انقلاب اسلامی؛ نوید رفع استضعاف و مسیری برای کسب اقتدار” از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل برگزار شد، سخنرانان بر تأثیرات مثبت انقلاب اسلامی بر نقش و فعالیت زنان در جامعه  تأکید کردند.

 

خانم نوریه حسینی؛  مسئول بخش زنان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در این مراسم باشکوه که علما، شخصیت های علمی، فرهنگی و سیاسی، دانشگاهیان، متنفذین مردمی و جمع کثیری از جوانان، اشتراک کرده بودند، گفت: انقلاب اسلامی زمینه ای شد برای فعالیت دوبار زنان در جامعه اسلامی.

 

به گفته وی، پیش از انقلاب اسلامی، زنان و مردان در کشورهای اسلامی تحت تاثیر شعارهای فریب دهنده فیمنیسم و آزادی بی حد و حصر غربی ها قرار گرفته بودند.

بانو حسینی گفت که انقلاب اسلامی زمینه ساز فعالیت گسترده اجتماعی زنان در جوامع اسلامی شد.

این کارشناس مسایل زنان، افزود، پیروزی انقلاب اسلامی برای زنان هویت جدیدی بخشید و راه را برای فعالیت های زنان در عرصه های مختلف اجتماعی در جوامع اسلامی باز نمود، چون اسلام به زنان یک ارزش بسیار بالایی قایل است.

به گفته وی، با ظهور اسلام، زنان از جایگاه ویژه برخوردار شدند، چون قبل از اسلام اکثریت دختران زنده به گور می شدند و به دنیا آوردن دختر در جامعه قبل از اسلام ننگ بود.

بانو حسینی، علاوه کرد که کشورهای غربی با شعارهای فریبنده از زنان به عنوان کالاهای تجارتی استفاده می کنند و برای زنان هیچ ارزشی قایل نیستند.

حسینی، با تاسف گفت که جریان فیمنیسم در کشورهای غربی و دیگر کشورهای جهان میخواهند که دوران جاهلیت را دوباره بالای زنان تحمیل نمایند و خواهان دور نگهداشتن زنان از هویت، نقش و  جایگاه اصلی شان در جامعه می باشند.

به باور وی هم اکنون در بعضی از کشورهای اسلامی جریان انحرافی فیمنیسم فعالیت دارد.

 

به گفته وی، زنان مسلمانی که در چنین جریان هایی فعالیت دارند، متأسفانه بی خبر از حق وحقوق شان در دین اسلام می باشند.

وی خاطرنشان کرد که انقلاب اسلامی باعث از بین بردن ذلالت زنان نه تنها در کشور جمهوری اسلامی ایران شد، بلکه تاثیرات زیادی بر نقش اجتماعی زنان در دیگر کشور های اسلامی نیز داشت.

بانو حسینی یاد آورشد، انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) زمینه ای را فراهم کرد که زن در جامعه به عنوان زن باشد، نه کالای تجارتی.

وی در اخیر سخنان خود، از زنان و مردان مسلمان خواست که دیگر فریب شعارهای کشور های غربی را نخورند، چون اسلام برای مردان و زنان ارزش بسیار بالایی را داده است.