• تاریخ انشار: ۲۰ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 12525
  • 417 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

انهدام مساجد و کشتن نمازگزاران با منطق انسانی سازگار نیست

n00148030-b

ضربه ای که امروز از سوی دشمنان توسط مسلمان نماهای  جاهل بر پیکره جهان اسلام ن وارد می شود با هیچ منطق انسانی سازگار نیست. به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین “یار محمد رحمتی” مشاور ارشد مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در گفتگوی آزاد نشست هفتگی این مرکز، به اهمیت مساجد از دیدگاه […]

ضربه ای که امروز از سوی دشمنان توسط مسلمان نماهای  جاهل بر پیکره جهان اسلام ن وارد می شود با هیچ منطق انسانی سازگار نیست.

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین “یار محمد رحمتی” مشاور ارشد مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در گفتگوی آزاد نشست هفتگی این مرکز، به اهمیت مساجد از دیدگاه اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) تاکید کرده است که اگر کسی مسجدی را بنا کند خداوند خانه ی در بهشت برای او می سازد.

به گفته رحمتی با این همه اهمیتی که مسجد به عنوان مکان عبادت و خدا پرستی از دیدگاه اسلام دارد، چه انگیزه و عامل باعث می شود که یک عده دست به تخریب و انهدام مساجد و قتل نماز گزاران می زنند.

به گفته آقای رحمتی از همه تعجب آور اینکه کسانی که دست به تخریب مساجد و قتل عام نمازگزاران می زنند کلمه شهادتین را می خوانند و ادعای مسلمانی دارند.

 

 

به عقیده این عالم دینی، ضربه که امروز از درون کشور ها ی اسلامی بالای مسلمانان وارد می شود از سوی دشمنان زیرک به وسیله مسلمان نماهای جاهل، واپسگرا و بد تر از خوارج می باشد. وگرنه حمله بر مسجد قتل عام اطفال و افراد بیگناه با هیچ منطقی انسانی سازگار نیست.

درهمین حال “باقرعلی پور” یک تن از دانشجویان دانشگاه کابل نیز گفت: اولین دلیل که گروه های تروریستی افراد بیگناه را به صورت بی رحمانه به قتل می رساند انزوای اجتماعی آنان است، زیرا کسانیکه دست به کارهای غیر انسانی می زنند درحقیقت عقده از اجتماع و محیط پیرامون خود دارند که جز با خشونت و کشتار این غریزه اشباع نمی شود.

 

 

از سوی هم به گفته او در افغانستان ابعاد جنگ و جنایت بسیار پچیده است و قدرتهای جهان برای رسیدن به منافع وهدف شان دست به هر جنایتی می زنند و تمام اصول و قوانین حقوق بشری را زیر پا می گذارند و این کار باعث می شود که فجایع بزرگ انسانی هرازگاهی در کشور خلق شود.

 

 

آقای فصیحی نیز در ادامه به چگونگی مبارزه با علتهای بحران در کشور اشاره کردو گفت: امروز در افغانستان اغلباً مبارزه با معلولها صورت می گرد و به همین دلیل است که تلاش و مبارزه چندین ساله هیچ نتیجه ی ندارد.

 

 

به عقیده او، عوامل بحران در افغانستان به سالهای گذشته بر می گردد که از آن جمله سلسله زمامداران بی کفایت، فاسد و خوشگذاران که هیچ دردی انسان دوستی نداشتند و همچنین مداخلات مستمر بیگانگان در کشور را می توان نام برد که تا امروز هم ادامه دارد.

 

 

او تاکید کرد: با در نظرداشت اینکه دشمن در صدد ایجاد اختلاف میان اقشار مختلف مردم و پیروان مذاهب در افغانستان هستند ما وقتی می توانیم درست علل و عوامل بحران را ریشه یابی کنیم و بر مشکلات فایق آییم که متحدانه هماهنگ، حساب شده و دقیق حرکت کنیم.

فصیحی اظهار داشت: اصل وحدت و همبستگی در طول جهاد و مبارزه مردم افغانستان با نظام منحط کمونیستی نشان داد که چقدر می تواند در پیروزی ها کارساز باشد و دشمن را منزوی کند.

 

 

اما به گفته او، پس از اینکه وحدت مردم از هم فرو پاشید و حربه های دشمن در ایجاد اختلاف کارگر واقع شد، هر روز ما با فجایع و بدبختی ها رو برو هستیم.

 

 

زینب حسینی از فعالین زن نیز گفت: از یک سو افرط گرایی امروز ابزاری شده است در دست استکبار جهانی برای از بین بردن ارزشها دینی و اسلامی و از سوی دیگر ترویج فرهنگهای مختلف ضد ارزشی عرصه را برای مسلمانان تنگ کرده که نمی توانند به آنچه اسلام دستور داده است عمل کنند.

 

به گفته خانم حسینی غربیها با ترویج فرهنگ غلط می خواهند افغانستان را از نگاه فرهنگ اجتماعی به اروپا تبدیل کند و هنجارها را شکسته اختلاط میان زنان و مردان را بوجود بیاورد. تا از این طریق ابتدا باورهای مسلمان را ضعیف کند و در نهایت آخرین ضربه را بر پیکر اسلام وارد کنند.

 

 

او از رسانه ها، امامان مساجد، متنفذین قومی خواست که متوجه دسیسه های دشمن باشند و خانواده را از آنچه برای ارزش زدای در حال شکل گیری است آگاه کنند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>