• تاریخ انشار: 12 نوامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 15227
  • 949 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اهداف کشورهای غربی نابودی اسلام و گرفتن ذخایر کشورهای اسلامی است

امیر محمد ضیایی، معاون شورای اخوت اسلامی در سمت شمال که در همایش اربعین حسینی و دومین سوگواره عکس محرم در بلخ صحبت می کرد، گفت: اهداف کشورهای غربی نابودی اسلام و گرفتن ذخایر کشورهای اسلامی است. کشورهای غربی به خوبی می دانند یک روز ذخایرشان تمام خواهد شد و باید از ذخایر کشورهای اسلامی […]

امیر محمد ضیایی، معاون شورای اخوت اسلامی در سمت شمال که در همایش اربعین حسینی و دومین سوگواره عکس محرم در بلخ صحبت می کرد، گفت: اهداف کشورهای غربی نابودی اسلام و گرفتن ذخایر کشورهای اسلامی است. کشورهای غربی به خوبی می دانند یک روز ذخایرشان تمام خواهد شد و باید از ذخایر کشورهای اسلامی استفاده نمایند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی(ع)، همایشی با حضور علما، اساتید دانشگاه، فرهنگیان، دانشجویان و شهروندان ولایت بلخ از طرف مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مسجد امیرالمومنین شهر مزارشریف برگزار گردید.

 

امیرمحمد ضیایی؛ معاون شورای اخوت اسلامی در سمت شمال که در این همایش سخنرانی می کرد، ضمن تأکید بر حفظ وحدت میان تمام امت اسلامی گفت: “دشمن قسم خورده دین روشنگر و آیین پیامبر الهی، هیچ گاه غافل نیست و همیشه برنامه هایی را برای نابودی این دین طراحی می کند”.

 

وی در ادامه با بیان این که اهداف دشمن نابودی دین اسلام و گرفتن ذخایر کشور های اسلامی است، در ادامه افزود: “کشور های غربی به خوبی می دانند که یک روز ذخایرشان تمام خواهد شد و باید از ذخایر کشورهای اسلامی استفاده نمایند؛ بناء آن ها مسلمانان را هم از لحاظ گرایش های مذهبی، قومی، سمتی و گروهی مطالعه می کنند و هم آگاهی کامل به منابع و ذخایری که در خاک مسلمانان است، آگاهی دارند”.

 

بنابر گفته های آقای ضیایی، روی این دلیل است که کشورهای غربی به خصوص آمریکا، شرارت، نفاق و جنگ را وارد کشورهای اسلامی از جمله افغانستان، عراق، سوریه، یمن، فلطسین، بحرین و… نموده تا مسلمانان را به خاک و خون بکشانند.

 

وی در ادامه با بیان این که کشورهای استعمارگر از هر طریقی می خواهند مسلمانان را از سد راه شان کنار بزنند، اذعان داشت: “به همین دلیل آن ها تدابیری سنجیدند که مسلمانان یا قتل عام شوند، با نفاق افگنی به جان همدیگر بیافتند و یا توسط گروه های ترویستی چون داعش، طالب، بوکوحرام، القاعده و… از بین برده شوند”.

 

این عالم دین در ادامه افزود: “به سبب جنگ هایی که در کشورهای اسلامی به وجود آورده اند، ۹۰ درصد از قشر جوان ما به جای این که به فکر یادگیری علوم و فن آوری های روز باشند، بیشتر به فکر زنده ماندن از دست هم کیش، هم دین و مذهب خود هستند”.

 

نامبرده در ادامه به قضیه میانمار اشاره نمود و تصریح کرد: “امروز از مردم مسلمان میانمار هیچ مظلومی در دنیا وجود دارد که زیر دست مدافعان حقوق بشر زنده سوختانده و از خانه های شان بیرون کشیده شوند؟!”.

 

این عالم دینی با تأکید بر این که تمام مسلمانان با همدیگر متحد باشند، در ادامه افزود: “ما مسلمانان باید در مقابل سایر ملل جهان، فرهنگ، دین و معارف خدا که دست آوردهای قیام امام حسین(ع) در سال ۶۱ هجری بوده و با اسارت شبانه روزی خاندان پیامبر اسلام به دست آمده است، به خوبی درک و به جوامع بشری عرضه نماییم”.

 

وی در ادامه افزود: “ما باید برای همه ثابت کنیم که تمام ما مسلمانان هرچند که از هر قوم و مذهب مختلف هستیم، اما بازهم یک جا و متعهد ایم و در غم یکدیگر غمگین و در خوشی ها خوشحال می باشیم”.

 

معاون شورای اخوت اسلامی در شمال کشور با بیان اینکه عده ای در لباس عالم دین و روحانی در میان مردم تفرقه اندازی می کنند، گفت: “از همه تقاضا می نمایم که حرف های نفاق افگنانه را از زبان یک عالم شیعه به بهانه دفاع از خاندان پیامبر اسلام و حرف های یک عالم سنی را به حمایت از اصحاب پیامبر نشنوند که آن ها گرفتار دام شیطان هستند. اگر روزی در کشور مشکلی پیش آید، آنها فرار را بر قرار ترجیح خواهند داد”.

 

وی در ادامه گفت: “آقای الله یاری از طریق شبکه اهل بیت و آقای ملازاده از طریق شبکه وصال حق، یکی اهل بیت پیامبر(ع) و دیگری اصحاب پیامبر را بهانه می گیرد، در اصل اهداف شان فقط تفرقه افگنی میان مذاهب اسلامی است”.

 

آقای ضیایی در ادامه اذعان داشت: “آن ها حتی از دین خدا آگاهی ندارند، بلکه گفته می توانیم آن ها الله یاری و ملازاده نه، بلکه شیطان یاری و شیطان زاده می باشند”.

 

وی با بیان این که زمانی می توانیم سرنوشت خود را بسازیم که تغییر را از خود آغاز نماییم، به آیه مبارک قرآن کریم اشاره نمود و گفت: “خداوند متعال در این آیه می فرماید «انّ الله لا یُغیِّرُ ما بقوم حتّی یغیّرو ما بانفسهم» خداوند سرنوشت هیچ قوم و ملّتی را تغییر نمی دهد مگر آن که آن ها خود تغییر دهند”.

 

این عالم دینی در ادامه افزود: “تا زمانی که یک برادر سنی، یک برادر شیعه خود را در آغوش نگیرد، و نیز برادر شیعه، برادر سنی خود را در آغوش نگیرد، هیچ وقت در جامعه وحدت حاکم نمی گردد، پس چه خوب است که ما خودمان وحدت، همدلی و اتحاد را در میان خود پیاده نماییم”.

 

این عالم دین یک بار دیگر بر حفظ وحدت تأکید نمود و گفت: “حالا امام حسین(ع) با قیامش و با رفتن سرش روی نیزه و با اسارت خانواده اش، محور اخوت، برادری و وحدت در جامعه امروزی شده است، پس ما هم برای حفظ وحدت تلاش نماییم و نیز به صدایی گوش بدهیم که صدای حق، وحدت، اتحاد و اتفاق را میان مذاهب و اقوام مختلف بلند می کند”.

 

ضیایی هم چنان در آخر از مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به سبب برگزاری این چنین برنامه ها ابراز تقدیر و تشکر نمود.

 

قابل ذکر است که در پایان این همایش، برنده های مسابقه کتاب خوانی “پرنیان” و برنده های مسابقه عکاسی “دومین سوگواره عکس های محرمی” نیز معرفی گردیدند.