• تاریخ انشار: ۱۶ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 17497
  • 1,033 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اهدای جوایز برندگان مسابقه «یاران آسمانی» در مزار شریف

برندگان سومین مسابقه بزرگ یاران آسمانی در مزار شریف، جوایز شان را دریافت کردند.   به گزارش آوا، سومین مسابقه بزرگ کتابخوانی “یاران آسمانی” به هدف ترویج فرهنگ مطالعه، انکشاف ذهن و رجوع به کتاب الهی (قرآن کریم) به مناسبت بیست و سومین سالگرد شهادت سید علی‌اکبر مصباح مزاری و نیز گرامی‌داشت از شهدای ۷ […]

برندگان سومین مسابقه بزرگ یاران آسمانی در مزار شریف، جوایز شان را دریافت کردند.

 

به گزارش آوا، سومین مسابقه بزرگ کتابخوانی “یاران آسمانی” به هدف ترویج فرهنگ مطالعه، انکشاف ذهن و رجوع به کتاب الهی (قرآن کریم) به مناسبت بیست و سومین سالگرد شهادت سید علی‌اکبر مصباح مزاری و نیز گرامی‌داشت از شهدای ۷ جدی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان آوا در کابل، از طرف نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف برگزار شده بود.

 

سید روح الله موسوی؛ مسؤول بخش مسابقه یاران آسمانی با بیان اینکه در این مسابقه ۱۲۰۰ نفر از سراسر بلخ اشتراک کرده بودند، گفت: از میان اشتراک‌کنندگان ۵۶۰ تن آقایان و بقیه خانم‌ها بودند.

 

وی با بیان اینکه شروع ثبت‌نام این مسابقه به مدت یکماه پیش (ماه جدی) آغاز شده بود و تا اوایل ماه دلو ادامه داشت، گفت: تعداد سؤالات این مسابقه ۲۰ سؤال سه جوابه و منبع آن فقط قرآن کریم بود.

 

موسوی در روز اهدای جوایز برنده‌های این مسابقه به روز دوشنبه (۹ دلو) در مسجد محمد رسول الله (ص) یلمرب اعلام کرد: از میان اشتراک‌کننده‌ها ۴۷ نفر توانستند که نمره کامل بگیرند که برای ۲۳ تن آنها امروز جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

 

در این مسابقه، نرگس هاشمی، شاه‌بیگم تدبیر، نجیبه حسنی، پروین محمدی و بنفشه حسنی به ترتیب به قید قرعه نفرات اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم شناخته شدند که به نفر اول و دوم هزینه سفر زیارتی به کربلا، به نفر سوم لپ‌تاپ، به نفر چهارم گوشی موبایل و به نفر پنجم تلویزیون اهدا شد.

 

همچنین رحیمه احمدی، سید محمد صادق اخلاقی، زهرا موسوی، مریم حسنی، شهربانو حسینی، نورالله نایبی، سید احمد حسینی، خالده حسین‌زاده، فاطمه موسوی، مهدی علی‌زاده، سید حسین اخلاقی، تمنا حسین‌زاده، خدیجه رضایی، نسرین حسین‌زاده، زهره تدبیر، فاطمه محمدی و سید حسین اخلاقی نیز از جمله برنده‌های این مسابقه شناخته شدند و جوایز شان را دریافت کردند.

 

قابل ذکر است که مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان جهت ترویج فرهنگ مطالعه، همه ساله و در هر فصل مسابقات کتاب‌خوانی را در ولایت بلخ برگزار می‌کند.