• تاریخ انشار: 2 مارس 2019
  • سرویس: فرهنگی، هنری
  • کد خبر: 24254
  • 816 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اولین کارگاه فن بیان، اصول سخنرانی و هنر گویندگی مرکز تبیان در هرات پایان یافت

روز جمعه (۱۰ حوت) محفلی به مناسبت اختتامیه اولین کارگاه فن بیان، اصول سخنرانی‌ و هنر گویندگی برگزار شد. این کارگاه از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات دایر گردیده بود.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سید عبدالله نایاب مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات […]

روز جمعه (۱۰ حوت) محفلی به مناسبت اختتامیه اولین کارگاه فن بیان، اصول سخنرانی‌ و هنر گویندگی برگزار شد. این کارگاه از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات دایر گردیده بود.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سید عبدالله نایاب مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات و مربی این دور از کارگاه، در این محفل ضمن تبریک به فارغین این دوره، در مورد تاریخچه مرکز تبیان و مختصری از فعالیت‌های این مرکز سخنرانی کرد.

nf00180575-1

آقای نایاب در ادامه علاوه کرد: مجموعه‌ی تبیان همواره در تربیت نسل آگاه و روشنفکر و روشنگر فعال بوده و نمونه‌های زیادی را به جامعه تقدیم نموده است.

 

وی افزود: تبیان داری یک تفکر و اندیشه شاخص بوده و اعتقاد این مجموعه بر این است که باید برای جامعه کار فرهنگی صورت بگیرد، چرا که کار فرهنگی باعث می‌شود جامعه پویا شده، آگاهی و بیداری افزایش یافته و اخلاق در جامعه حاکم گردد و همچنین مردم به ارزش‌های نهفته در وجودشان پی ببرند و دچار انحرافات فرهنگی نگردند.

 

nf00180575-2

 

مسئول مرکز تبیان در هرات، یکی از این فعالیت‌ها را ارتقای ظرفیت و توانایی جوانان و دانشجویان در عرصه‌ی بیان و سخنوری عنوان کرد و اظهار داشت: فعالیت‌های این مجموعه گاهی در قالب تاسیس حوزه‌های علمیه، برگزاری همایش‌ها و سمینارها و آموزش زبانهای خارجی، ادبیات، کارهای رسانه‌ای و گاهی در قالب ایجاد کارگاه فن بیان و هنر سخنرانی تبارز می‌یابد.

 

وی از روی دست داشتن برنامه‌های تخصصی‌تر و باکیفیت‌تر این مرکز در سال آینده خبر داد و گفت: از سال جدید برنامه‌های متنوعی را در راستای پیشرفت و ترقی فرهنگی، اجتماعی، دینی و افزایش مهارت‌های ارتباطی در قالب کارگاه‌های خبرنویسی و خبرگزاری و ایجاد یک حلقه ادبی برگزار خواهیم نمود.

 

از سویی دیگر، سارا محسنی دانشجوی رشته علوم اجتماعی دانشگاه هرات و یکی از فارغین این دور از کارگاه فن بیان در گفتگو با آوا از مسئولین مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات ابراز تشکر و قدردانی کرد و گفت: بسیاری از دانشجویان در عرصه بیان و سخنرانی ضعیف هستند و نمی‌توانند افکار و اندیشه‌های خویش را در بین جمع به صورت درست بیان کنند.

 

 

 

همچنین حسن جویا فارغ‌التحصیل رشته‌ی ادبیات دانشگاه هرات و یکی‌ دیگر از فارغین این کارگاه به آوا گفت: ابراز و اظهار اندیشه‌های انسان به صورت دلخواه بدون کسب و یادگیری فن بیان امکان‌پذیر نمی‌باشد.

 

وی افزود: در این صنف به ما قوت، جرات و توانایی این داده شد که بتوانیم آنچه در دل داریم برای دیگران بیان کنیم.

 

قابل ذکر است که مرکز تبیان در هرات برگزارکننده‌ی کارگاه‌های تخصصی فن بیان است. هم‌اکنون شش صنف با اشتراک گسترده جوانان در اقصی نقاط ولایت هرات جریان دارد.