• تاریخ انشار: ۲ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 11454
  • 987 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اکثر ناامنی ها در جهان اسلام با رژیم اسرائیل ارتباط دارد

حسینی مزاری: اگر اسرائیل آزاد گذاشته شود آرمان تسلط از بحر تا نهر را تحقق خواهد بخشید و بخشهایی از کشورهای اسلامی را با خطر مواجه می کند لذا باید از بزرگ شدن این رژیم جلوگیری شود.   جمعه اخیر رمضان، روز جهانی قدس از سوی ستاد مردمی، با حضور نهادهای فرهنگی، اجتماعی، مدنی علما، […]

حسینی مزاری: اگر اسرائیل آزاد گذاشته شود آرمان تسلط از بحر تا نهر را تحقق خواهد بخشید و بخشهایی از کشورهای اسلامی را با خطر مواجه می کند لذا باید از بزرگ شدن این رژیم جلوگیری شود.

 

جمعه اخیر رمضان، روز جهانی قدس از سوی ستاد مردمی، با حضور نهادهای فرهنگی، اجتماعی، مدنی علما، دانشجویان و اقشار مختلف مردم اعم از زنان و مردان در مسجد جامع الزهرای غرب کابل گرامی داشته شد.

 

به گزارش خبر گزاری صدای افغان (آوا) حجت اسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری دبیرکل حزب اسلامی تبیان به اهمیت بیت المقدس از نگاه آیات و روایات و همچنین تاریخ پرداخته گفت: در قرآن کریم آیات زیادی است که به اهمیت بیت المقدس صریحاَ یا تلویحاَ اشاره دارد.

 

به گفته ایشان، روایات زیادی نیز در این زمینه وجود دارد از جمله حضرت رسول خدا(ص) در اهمیت بیت المقدس گفته است، در دنیا چهار شهر بهشتی وجود دارد، مکه، مدینه، بیت المقدس، منصوره.

 

به گفته رییس خبر گزاری صدای افغان(آوا)، امام صادق(ع) نیز گفته است نماز گزاریدن در مسجد الاقصی برابر است با هزار رکعت نماز در مکان های دیگر.

 

به گفته این عالم دینی، بیت المقدس از نگاه تاریخی نیز اهمیت ویژه دارد، زیرا اولین قبله مسلمانان، مهمترین مسجد و مکان مورد احترام بوده است و علاوه برآن واقعه اسراء و معراج رسول خدا از این مکان صورت گرفته است.

 

به گفت آقای حسینی مزاری فلسطین کانون رشد پیامبران بزرگ الهی، خواستگاه نور توحید، محل تولد پیامبران و هچنین ۳۹ مسجد مهم در این سرزمین بنا شده و افزون بر همه مقبره های بزرگان و صحابه کرام در این مکان مقدس می باشد.

 

پس به گفته آقای حسینی مزاری مکان با این تقدس مسلمانان را وامیدارد تا برای آزادی بیت آن تلاش کنند.

 

گذشته از این به باور آقای حسینی از باب نفی سبیل و عدم تسلط کافران بر مسلمانان و حمایت از مظلوم، همه مسلمانان براساس دستورات قرآن وظیفه دارند که مردم فلسطین را حمایت کنند.

 

به گفته این آگاه امور دینی و سیاسی اشغال فلسطین و حاکمیت اسرائیل در منطقه از دو جهت ایجاد ناامنی می کند اول اینکه نفس حضور این رژیم برای مسلمانان اذیت کننده است و دوم اینکه اگر اسرائیل آزاد گذاشته شود آرمان تسلط از بحر تا نهر را تحقق خواهد بخشید و بخشهایی از کشورهای اسلامی را با خطر مواجه می کند لذا باید از بزرگ شدن این رژیم جلوگیری شود.

 

به گفته ایشان، امام خمینی(ره) نیز با محوریت اسلام تمام مسلمانان را به حمایت از مردم فلسطین و دفاع از بیت المقدس فرا خواند.

 

آقای حسینی مزاری در ادامه سخنان خود تصریح کرد که اکثر ناامنی ها در جهان اسلام به اسرائیل ربط داشته و این کشور حامی تروریزم و هراس افگنی است.

 

آقای مزاری در پایان با اشاره به حادثه المناک شب بست و یکم رمضان در مسجد الزهرا که منجر به شهید و زخمی شدن عده ای گردید اظهار داشت: هر چند دست پروردگان اسرائیل مانند داعش و سایر گروه های ترو ریستی دیگر اگر صد بار مردم مسلمان افغانستان را در مساجد و اماکن مقدس مورد حمله قرار دهند هرگز از ارزشهای دینی و اسلامی خود دست برنمیدارند.

 

در همین حال حجت الاسلام و المسلمین رضوانی بامیانی عضو شورای اخوت اسلامی و رییس دفتر حضرت آیت الله حکیم نیز اسرائیل را یک مشت یهودی آواره در جهان خواند و گفت: انگلیس این رژیم را ایجاد کرد و امریکا آنرا ادامه داد.

 

به گفته رضوانی گذشته از اینکه بیت المقدس از نگاه آیات، روایات، و تاریخ حائز اهمیت بوده و مردم آن مظلوم تاریخ و دردمند هستند برای مردم افغانستان از این نظر اهمیت درارد که بهتر می توانند درد و رنج مردم فلسطین را درک کند.

 

به گفته او، برای مردم افغانستان این درد بیشتر قابل درک است زیرا در طول تاریخ مظلومیت ها و رنجهای زیادی را دیده اند.

 

او با انتقاد از ایالات متحده امریکا گفت: امریکا برای حفظ سلطه خود در منطقه از حکومت غاصب اسرائیل همواره حمایت کرده است این در حالی است که با نهایت بی انصافی به ملت اسرائیل اصلاَ توجه ندارد.

 

مولوی ابراهیمی معاون شورای اخوت اسلامی نیز گفت: قدس از آغاز پیدایش دنیا مورد توجه خدا، پیامبر، علما و اهل دین بوده است.

 

به گفته او، در این سرزمین بهترین پیامبران که جایگاه نخست انسانیت را داشت به رسالت مبعوث شده و بسیاری از آنان برای حفظ آزادی این سرزمین جانهای خود را از دست داده است.

 

به گفته این عالم دینی، بر ما مسلمانان است که آنچه را خدا و رسولش دوست دارد ما نیز باید دوست داشته باشیم و بیت المقدس از آن جهت اهمیت دارد که خدا و پیامبرش آنرا دوست دارد.

 

آقای ابراهیمی اسرائیل را منشاء تمام نا بسامانی ها در دنیای اسلام خواند و گفت: امروز هر عملی تروریستی که صورت می گیرد و هر انسانی که به نا حق بر اثر انفجار و انتحار کشته می شود دست اسرائیل به حمایت امریکا در آن به یک نحو دخیل است.

 

حجت اسلام والمسلمین عباس حسن زاده و جواد صالحی از دیگر سخنرانان این محفل بودند که بر اهمیت روز جهانی قدس، پیروی از خط امام خمینی(ره) و دفاع از مردم فلسطین تاکید کردند.

 

لازم به ذکر است که محفل امروزی با قرائت قطع نامه ای و همچنین شعارهای کوبنده ی مرگ بر اسرائیل و فریادهای توفنده ی دفاع از مردم فلسطین پایان یافت.