• تاریخ انشار: ۶ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 18057
  • 1,017 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اگر دولت‌مردان خواسته باشند، می‌توانند قاتل شهدای مرکزتبیان و خبرگزاری آوا را پیدا کنند، اما آنان نمی‌خواهند

اگر دولت‌مردان خواسته باشند، می‌توانند قاتل شهدای مرکزتبیان و خبرگزاری آوا را پیدا کنند، اما آنان نمی‌خواهند به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلین سید هادی هادی، با غم‌انگیز و هولناک خواندن حمله تروریستی هفتم جدی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان یادآور شد که این […]

اگر دولت‌مردان خواسته باشند، می‌توانند قاتل شهدای مرکزتبیان و خبرگزاری آوا را پیدا کنند، اما آنان نمی‌خواهند

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلین سید هادی هادی، با غم‌انگیز و هولناک خواندن حمله تروریستی هفتم جدی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان یادآور شد که این حادثه، ضایعه‌ بزرگی برای کُل جامعه نخبه افغانستان به‌ویژه جامعه شیعی و اخصاً برای مرکز تبیان که این تعداد نیروی ورزیده و نخبه را از دست داد، بود.

 

وی اضافه کرد که روحانی‌های از دست رفته، درس خارج را تمام کرده بودند و دانشگاهی‌های ایشان حداقل لیسانس بودند، همچنین طلبه‌های مدرسه امیرالمومنین(ع) خیلی با انگیزه بودند و امید می‌رفت که در آینده آدم‌های خیلی توانمندی تربیه شوند.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان خاطرنشان کرد که هرچند حادثه هفتم جدی از نظر مادی خیلی ضربه مهلکی بود؛ اما از نظر معنوی باعث شد که ذهنیت جامعه تکان بخورد و مردم متوجه حوادث و نواقص از جمله پراکندگی، تفرقه و نفاقی که در سطح جامعه ما وجود دارد، شوند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری ابراز امیدواری کرد که حداقل پیامد مثبت این حادثه، هماهنگی، هم‌سویی، هم‌نظری جامعه و شخصیت‌های ما باشد و آنان بیش از گذشته با هماهنگی بیشتر در صحنه حضور پیدا کنند.

 

وی تأکید کرد که نیاز است بعد از حادثه تروریستی هفتم ‌جدی، تحرک جدی‌تری روی دست گرفته شود و در راستای هماهنگ‌سازی جامعه شیعه کار شود و دل سوزانده شود.

 

این فعال دینی سیاسی خطاب به رئیس بنیاد فرهنگی پیامبر اعظم(ص) گفت: “یکی از شخصیت‌هایی که امید می‌رود در این عرصه واقعاً فعال وارد شود و در بحث هماهنگ‌سازی جامعه و شخصیت‌ها به صورت سازمان یافته کار کند، حضرت عالی است”.

 

وی علاوه کرد که هم‌اکنون  نقیصه و ضایعه‌یی که در سطح جامعه ما وجود دارد، بحث تفرقه و نفاق است و اگر نفاق هم نباشد، حداقل بی تفاوتی جامعه است که هر کس در گوشه‌یی افتاده و به فکر کس دیگری نیست.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان اشاره کرد که در رابطه با  حادثه تروریستی هفتم جدی هرچند واکنش‌ها و پیام‌ها خیلی وسیع و بی سابقه بود؛ اما تاکنون کار عملی و مشهودی در رابطه با افشای سرنخ های حادثه و کمک جدی به خانواده های شهدا و زخمی های فاجعه صورت نگرفته است!”.

photo_--_--(3)

وی با بیان‌ این‌که این رویه واقعاً یک رویه خطرناک است و آینده شومی را نوید می‌دهد، تأکید کرد که زمانی برای یک فرد، جریان و یا یک حلقه‌ مشکلی پیش می‌آید، ما از کُل مردم انتظار نداریم، اما از شخصیت‌هایی که ادعای بزرگی، مبارزه و شیعه‌گری می‌کنند، انتظار داریم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری هم‌چنین خطاب به حجت‌الاسلام والمسلین هادی تأکید کرد که از پیام‌ها، احساسات و از سخنرانی ایشان که در شهر قُم داشتند، تشکر و سپاسگزاری می‌کنند. وی گفت: “شما خیلی منصفانه صحبت کردید، در حالی که برخی از شخصیت‌های ما در صحبت‌های خود جای قاتل و مقتول را عوض کردند و به جای این‌که دشمن را محکوم کنند و دولت را در امر تأمین امنیت مقصر بدانند، شهیدان را توهین کردند”.

 

وی در ادامه از آقای هادی خواست که در رابطه با پیگیری سرنخ‌های این حادثه تلاش کند: “ما به نوبه خود از اول هم پی‌گیر بودیم و حال هم هستیم؛ اما توقع داریم که شخصیت‌های شیعه نیز از هر راهی که امکان دارد، پیگیر باشند که کی پشت سر این قضیه بود؟”

 

به گفته‌ رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، “اگر ما پی‌گیری نکنیم و بگوییم که این حادثه تمام شد، فردا یک حادثه دیگر به وقوع می‌پیوندد. در این قسمت همکاری شما به هر طریقی که لازم است باید با فشار و جدیت پی‌گیری شود”.

 

وی همچنین با اشاره به خانواده شهدای حادثه تروریستی هفتم جدی گفت که “ما نمی‌خواهیم مثل بقیه شهدایی که شهید شدند و رفتند، خانواده این‌ها به حال خودشان رها شوند. خانواده این‌ها باید به صورت جدی تحت پوشش گرفته شود که این‌کار تنها از عهده تشکیلات مرکز تبیان واقعاً ساخته نیست”.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری اضافه کرد که هرچند ما بخش شهدا و ایثارگران را در قالب مرکز تبیان ایجاد کردیم، اما این بخش باید حمایت شود تا ما این تعداد خانواده شهید را دقیق تحت پوشش قرار دهیم تا  بازماندگان شهدا حداقل از نظر اقتصادی، احساس کمبودی نکنند.

 

وی علاوه کرد: “اگر شما و سایر حضرات و جریان ها در این عرصه ما را کمک کنند، سعی داریم تا بقیه شهدای ترور را نیز تحت پوشش این بخش بیاوریم”.

photo_--_--(4)

به گفته‌ این فعال دینی سیاسی، تاکنون هیچ مرجعی در بخش شهدا کاری نکرده‌ است؛ اما حال که حادثه هفتم جدی بهانه‌ای شد تا ما روی این بخش کار کنیم و یک حلقه تشکیلاتی ایجاد کنیم تا  کُل شهدای ترور را ثبت و راجستر نماییم نیاز به حمایت همه جانبه عمومی داریم.

 

وی خاطرنشان کرد که تحویل‌گرفتن خانواده شهدا، تلاش برای تحقق خواست شهدا، کار فرهنگی در این عرصه و زنده نگه‌داشتن نام شهدا برای ایجاد انسجام و سازمان‌دهی مردم، تشویق و ترغیب مردم  برای حضور یافتن در صحنه، خیلی تأثیرگذار است.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان تأکید کرد که ما باید از خون شهدایی که رفتند و اجرشان را بردند، بهره‌برداری کنیم و مردم را با اهداف آن ‌ها آشنا کنیم و افکار و اذهان عامه را به آن سمت جهت بدهیم. وجود چنین شهدایی برای یک حرکت فکری، سرمایه ی بزرگ است و این سرمایه را باید جدی گرفته به کار انداخت و این برنامه نیاز به یک حرکت جمعی بزرگ دارد و ما هرچند در مرکز تبیان کار خود را می‌کنیم؛ اما تنها کار مرکز تبیان را کافی نمی‌دانیم، چون این شهدا، تنها شهدای مرکز تبیان نه، بلکه شهدای شیعه بودند و مرکز تبیان نیز مال همه شیعه است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری یادآور شد که مرکز تبیان در عرصه فکر و فرهنگ ایثار گرانه در صحنه بوده، پرچمدار عمل کرده و اکنون نیز پیشگام است و به حول و قوه الهی همچنان پیشتاز خواهد ماند.

 

وی خاطرنشان کرد که “هرچند وقوع حادثه هفت جدی ضربه سنگینی بود، اما ما نگذاشتیم که این صدا خاموش و حرکت منقطع شود. جدی‌تر از قبل حرف زدیم، جدی‌تر از گذشته حرکت را ادامه دادیم و در آینده نیز ادامه خواهیم داد؛ اما به همکاری، هم‌نظری و حمایت شخصیت‌ ها و جریان های انقلابی نیاز داریم”.

 

آقای هادی: خود را در غم مرکز تبیان شریک می‌دانیم/ قاتل ما در خانه ما و شریک خانه ما است

در همین حال حجت‌الاسلام و المسملین سیدهادی هادی، رئیس بنیاد فرهنگی پیامبر اعظم(ص) گفت: قاتل ما در خانه ما و شریک خانه ما است و اگر دولت‌مردان خواسته باشند، می‌توانند قاتل شهدای مرکزتبیان و خبرگزاری آوا را پیدا کنند، اما آنان نمی‌خواهند.

 

به گفته‌ حجت‌الاسلام والمسلمین هادی، “متأسفانه ما هنوز در پی قاتل نیستیم؛ چون بزرگان جامعه ما فقط همین‌که مطمئن شوند که خودشان در امان اند و هیچ مشکلی ندارند، به فکر کشته شدن و یا نشدن مردم نیستند و نهایت اگر اظهار محبت کنند، می‌گویند که چرا جلسه می‌گیرید و چرا جوانان را طلب می‌کنید؟!.و تمام توجیه و گزارش‌شان نیز همین است که شما را جزء تندروان محسوب کنند.

 

رئیس بنیاد فرهنگی پیامبر اعظم(ص) همچنین با اشاره به ایجاد هماهنگی میان مردم و دستگیری از خانواده شهدا گفت که باید یک تصمیم دیگر گرفته شود تا شرایط کنونی تغییر کند: “ما چه می‌خواهیم بکنیم در این سرزمین؟ هر روز کشته می‌دهیم، همه‌ را دفن می‌کنیم و همیشه تحقیر می‌شویم”.

 

وی اضافه کرد: “ای کاش صد نفر نخبه کشته شود، ولی این مذهب تحقیر نشود، همین مردم به خاطر مذهب خود نه، بلکه به خاطر قوم خود تحقیر نشود. بیایید یک اقدام کنیم تا دیگر تحقیر نشویم، چون اگر ما را هم نکشند و همین مذهب و ارزش‌ها را از ما بگیرند، بدنام ‌تر و رسواتر هستیم”.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین هادی افزود: در مسیر انتقال مجروحین رویداد تروریستی هفتم جدی کارشکنی می شود. آیا انتقال زخمی ها و درمان آن در ایران، جرم است یا باطل؟ جای تأسف است که به اعتقاد برخی درمان زخمی‌ها در هندوستان و اروپا خوب است؛ اما  در ایران جُرم است.

 

رئیس بنیاد فرهنگی پیامبر اعظم(ص) در قسمت دیگری از سخنان خود اضافه کرد که در ده سال گذشته در راستای سامان دهی مبلغین و امنیت مساجد تلاش‌های زیادی کرده و رئیس جمهور و وزرای سکتور امنیتی را درگیر کرد‌ه است تا این‌که ۵۵۵ میل‌ تفنگ برای کابل و اضافه از ۲ هزار میل دیگر برای ۱۴ ولایت گرفته است.

 

اما وی یادآور شد که به دلیل کارشکنی‌های برخی از شخصیت‌های شیعی، از این ۵۵۵ میل تفنگ، دو برنامه تعقیب نشد، آموزش داده نشد و عملی نگردید.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین هادی در پایان تأکید کرد: “ما خود را در غم مرکز تبیان شریک می‌دانیم و تمام شهدای این مرکز بالای ما حق دارند”.