• تاریخ انشار: ۸ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8348
  • 1,220 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اگر شرایط فعلی کشور به همین روال پیش برود، در آینده ای نه چندان دور خشم مردم برانگیخته خواهد شد

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری؛ دبیرکل حزب اسلامی تبیان و هیئت همراه، در دیداری با سترجنرال مراد علی مراد معاون لوی درستیز وزارت دفاع افغانستان، در مقر وزارت دفاع کشور از فعالیت های اخیر ایشان قدردانی کرد. در این دیدار دو طرف به تبادل افکار و نظریات شان پرداختند.   وی در این دیدار […]

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری؛ دبیرکل حزب اسلامی تبیان و هیئت همراه، در دیداری با سترجنرال مراد علی مراد معاون لوی درستیز وزارت دفاع افغانستان، در مقر وزارت دفاع کشور از فعالیت های اخیر ایشان قدردانی کرد.

در این دیدار دو طرف به تبادل افکار و نظریات شان پرداختند.

 

وی در این دیدار گفت: خداوند شما را بیش از این قوت بدهد تا در راه خدمت به مسلمین بیش از بیش فعال باشید.

آقای مزاری در ادامه گفت: ما شاهد این هستیم که شما به عنوان یک جنرال پر قدرت و متعهد در عرصه های مختلف رزمی و مبارزاتی حضور دارید و در میدان حمایت از تمامیت ارضی کشور، حکومت، دولت و منافع مردم و اسلام در افغانستان بسیار زحمت می کشید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،آقای حسینی مزاری،اذعان داشت: با توجه بر این که نقش نیروهای نظامی در راستای حمایت از حاکمیت ملی از اهمیت به سزایی برخوردار است، طبیعی است که همگان وظیفه دارند که از نیروهای نظامی حمایت به عمل بیاورند و اعلان حمایت کنند.

حسینی مزاری تصریح کرد: دولت افغانستان، شخصیت های حقیقی و حقوقی و در مجموع مردم افغانستان وظیفه دارند که از نیروهای نظامی خودشان حمایت کنند تا از قدرت و صلابت بیشتری برخوردار گردند، چون هر مقداری که نیروهای نظامی از اقتدار برخوردار باشند، کشور مقتدر می شود، حکومت و نظام مقتدر می شود و وقتی نظام مقتدر بود، ما می توانیم در راستای تامین امنیت، رفاه و آسایش اسلامی، ملی و مردمی توفیق حاصل بکنیم.

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان، علاوه کرد: در ۱۵ سال اخیر، نیروهای نظامی برای بر پا داشتن نظام و حمایت از نظام زحمات زیادی کشیده اند. اینجاست که ما هم به عنوان بخشی از جامعه افغانستان و یک تشکیلات فرهنگی و سیاسی به خود وظیفه دانستیم تا در عرصه حمایت از نیروهای نظامی و در کل حکومت وحدت ملی جدی عمل بکنیم و امروز در مقر شما حضور پیدا بکنیم تا از نزدیک از شما و از طریق شما از کل نیروهای نظامی و وزارت دفاع و از کل دولت افغانستان حمایت جدی خود را اعلام بکنیم.

وی خطاب به جنرال مراد گفت: گذشته از تمام مجموعه وزارت دفاع، شخص شما به عنوان یک جنرال پرافتخار وطن واقعا باعث سربلندی مردم و کشور ما بوده اید.

 

آقای مزاری با بر شمردن کارکردهای مثبت جنرال مراد درعرصه تامین امنیت، اظهار داشت: هر زمانی که ما فعالیت های شما را در هلمند، قندوز و سایر مناطق مشاهده می کردیم، واقعا خوشحال و مسرور می شدیم. از خداوند تقاضا داریم که شخص شما را با قدرت و توان بیشتر حفظ بکند و عمر دراز بدهد.

 

وی گفت: کشور ما به جنرالانی مثل شما نیاز دارد تا این که ما در عرصه مبارزه با ناامنی ها و عوامل دشمن با هر لباس و هر چهره (داعش، طالب)، گروهای جنگ سالار و دهشت افگن دیگری که وجود دارند، بتوانیم مقابله کنیم و با استحکام و اقتدار بیشتر با کشورهای همسایه، منطقه و دنیا تعامل مثبت و مناسب داشته باشیم. ما باید در راستای مقتدر ساختن کشور و نظام خود موثر و مفید عمل بکنیم.

 

در همین حال، سترجنرال مراد علی مراد؛ معاون لوی درستیز وزارت دفاع افغانستان حضور دبیرکل حزب اسلامی تبیان و هیئت همراه را در این نشست خیرمقدم گفت و این نشست و بازدید را روحیه بخش عنوان کرد.

 

وی، بازدید از وزارت دفاع، توسط یک حزب اسلامی و مرکز فرهنگی مردمی را نشانه حمایت مردم از نیروهای مردمی دانست و خطاب به آقای حسینی مزاری، گفت: حضور شما در اینجا و صحبت زیبای تان قوت قلب برای جنرالان و عساکر مردم شما، برای سنگرداران شما، برای همسنگران دیروز شما است. وزارت دفاع به خاطر دفاع از تمام ارزش ها و دست آوردهای دیروز و امروز شما، شب و روز تلاش می کند.

 

اقای مراد علاوه کرد: مردم افغانستان در سال های اخیر متحمل درد و رنج های فراوانی شدند و امروز از دهشت افگنی، ترور، اختناق و برادر کشی سخت رنج برده اند و هیچ گاهی این را تحمل کرده نمیتوانند تا این راه ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: نیروهای امنیتی امروز ما با نیروهای بزرگی که در گذشته داشتیم، از نگاه کمیت و کیفیت تفاوت بسیاری دارد، تفاوت اردوی گذشته در اینجاست که آنها از یک حزب حاکم و از یک حاکمیت مطلقی برای اندیشه های خاصی رهبری می شدند، قربانی می شدند، اما عساکر امروز ما معتقد به تمام ارزش های اسلامی و انسانی می باشند.

 

معاون لوی درستیز کشور جنگ امروز در کشور را یک جنگ تحمیلی خواند و گفت: پایان نیافتن جنگ در افغانستان در چند سال گذشته بیان گر مداخله آشکار بیگانگان در کشور ماست و اگر شرایط فعلی کشور به همین روال پیش برود، در آینده ای نه چندان دور خشم مردم برانگیخته خواهد شد.

 

ما نتوانستیم تجهیزات و اردویی که دیروز داشتیم را نگهداریم

در ادامه، آقای مراد بر بی توجهی در راستای نگهداشتن اردوی قوی و تجهیزات نظامی گذشته تأکید کرد و گفت: در کشور همسایه ما ایران هم انقلاب برپا شد، اما ایران بدون کمک از کدام کشور همسایه دور یا نزدیک توانست تمام امکانات و تجهیزات خود را نگهدارد و امروز تبدیل به یک قدرت در سطح منطقه شده است، اما ما نتوانستیم تجهیزات و اردویی که دیروز داشتیم را نگهداریم.

 

 

او علاوه کرد: تمام امکانات نظامی افغانستان مربوط به بیت المال مردم بوده است و هیچ یک از رییس جمهورهای قبل، صاحب آن نبودند.

آقای مراد گفت: در طول تاریخ، ما افغان ها به هیچ کشوری ظلم و مداخله نکرده ایم، ما هیچ وقت به کشوری ضرر نرساندیم. اما متاسفانه ما همه ضررها را، همه فشارها را، همه قربانی ها را، چه در جریان جهاد و چه در فصل جدید که دنیا با ۵۰ کشور خود آمدند، هنوز متحمل می شویم، هنوز نگرانی داریم، هنوز نسل امروز ما فرار را از آشیانه خود ترجیح می دهند.

با این که نسل امروز ما امید آینده افغانستان و سرمایه ملی همه مردم هستند، و لیکن هنوز هم این نسل متضررترین نسل به شما می رود.

 

 

امروز ما هزاران متخصص، ماستر، دوکتور داریم، اما سرنوشت شان معلوم نیست.

وی افزود: حزب ها و نهادهای فرهنگی و مردمی در یک کشور نشان دهنده ی بلوغیت ذهنی همان ملت است.

این جنرال بلند پایه کشور حضور کشورهای خارجی را در افغانستان موقتی خواند و گفت: هیچ خارجی دلسوز این وطن نخواهد بود و این وطن هیچ دلسوزی نخواهد داشت به جزخودمان، ما برای آبادانی این خاک باید بکوشیم.

به باور آقای مراد، حکومت عادل به حکومتی گفته می شود که همیشه از مشوره علما و دانشمندان خود استفاده کند.

اقای مراد ضمن قدردانی از حزب اسلامی تبیان و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، گفت: تشکیلات تبیان از آن دسته تشکلاتی است که دلسوز به جامعه و خدمت گزار مردم و کل کشور است.