• تاریخ انشار: ۱ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 17946
  • 819 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اگر میان نهادهای فرهنگی و سیاسی هماهنگی و انسجام ایجاد نشود، باید منتظر ضربات مهلک‌تری باشیم

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدعیسی حسینی‌مزاری، رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در دیدار با ابوالحسین یاسر، رئیس حزب حرکت اسلامی متحد افغانستان از حضور ایشان در دفاترمرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در کابل در اولین لحظات پس از حادثه تروریستی ۷ جدی و اظهار همدردی با مسؤلین حاضر در […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدعیسی حسینی‌مزاری، رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در دیدار با ابوالحسین یاسر، رئیس حزب حرکت اسلامی متحد افغانستان از حضور ایشان در دفاترمرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در کابل در اولین لحظات پس از حادثه تروریستی ۷ جدی و اظهار همدردی با مسؤلین حاضر در صحنه و به عمل آوردن دلجویی از آنان، تقدیر به عمل آورد.

 

حسینی مزاری گفت: حادثه ۷ جدی علیه دفاترمرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در کابل سنگین بود و بهترین نیروهای متخصص حوزوی و دانشگاهی را از ما گرفت اما اظهار همدردی شخصیتهایی مثل شما و حضور در صحنه و اعلام همکاری با ما، قوت قلبی بود که گرفتیم و احساس کردیم ادامه راه را با قوت بیشتر پی خواهیم گرفت که انشالله قطعا نیز چنین خواهد بود.

 

وی افزود: شهدای حادثه هفتم جدی اگرچه از مسؤلین، کادرها و اعضای مهم مرکز تبیان و کارمندان و خبرنگاران برجسته خبرگزاری آوا بودند اما مربوط به کل کشور و سرمایه اثرگزار جامعه شیعی بود، به همین لحاظ امید میرفت واکنش جدی عموم مسؤلان و شخصیتهای دلسوز و جریان های گوناگون را در پی داشته باشد که همینگونه نیز شد و ابراز همدردی و اعلام همکاری حزب حرکت اسلامی متحد افغانستان در همین راستا قابل تفسیر بوده، ایجاب می کند مورد تقدیر و تکریم ما و مجموعه مرکز تبیان قرار بگیرد، به همین جهت قرار گردید حضورا خدمت برسیم و از صمیم قلب از شما(ابوالحسن یاسر) و سایر مسؤلین تشکیلات شما قدردانی به عمل بیاوریم.

 

آقای مزاری از حضور رئیس حزب حرکت اسلامی متحد افغانستان، بعد از رویداد هفتم جدی در دفتر مرکزی مرکز تبیان ابراز قدردانی کرد و گفت که حضور شما در روز گرفتاری و غم برای همکاران ما تقویت قلب و افزایش روحیه بود.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در اخیر با تاکید بر هماهنگی و انسجام بیشتر میان نهادهای فرهنگی و سیاسی یادآور شد که اگر میان این نهادها هماهنگی و انسجام ایجاد نشود، باید منتظر ضربات مهلک‌تری باشیم.

 

وی گفت: از دست رفتن شخصیتهای برجسته در هفتم جدی یک ضایعه جدی بود اما از برکت خون به ناحق ریخته شده آنها بایستی انسجام و هماهنگی عمومی ایجاد شود و اگر در جهت بهره برداری در این عرصه گام گذاشته شود دستآورد بزرگی در پیش خواهیم داشت.

 

در همین حال استاد ابوالحسین یاسر رئیس حزب حرک اسلامی متحد افغانستان و مشاور امنیتی و دفاعی رئیس جمهوری، حادثه هفتم جدی را غم‌بار، دردآور و کمرشکن خواند.

 

آقای یاسر خطاب به رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت که ما به عنوان یک فرزند اسلام و فرزند شیعه همیشه در راستای اینکه شما یک کار دینی و مذهبی می‌کنید، با شما همنوا و همنظر هستیم و آرزوی این را داریم که از یک زاویه دیگر و از یک بُعد دیگر فعالیت‌های شما را انجام بدهیم.

 

یاسر بابیان اینکه ما به کارهای تشکیلاتی به عنوان یک کار ارزشی و مکتبی نگاه می‌کنیم، گفت که اگر این کار ارزشی و مکتبی وجود نداشته باشد، کار سیاسی نیز هیچ ارزشی برای ما ندارد.

رئیس حزب حرکت اسلامی متحد افغانستان نیز تاکید بر ایجاد هماهنگی میان نهادهای سیاسی و فرهنگی کرد و گفت که برای مقابله با تهدیدات و کاهش آسیب‌پذیری‌ها نیاز است تا از همه ظرفیتها و فرصت ها به صورت مشترک استفاده صورت گیرد و با هماهنگی، همفکری و همنظری به پیش رفت.