• تاریخ انشار: ۳ جدی ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5533
  • 1,358 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ایجاد وحدت و الفت میان گروههای مختلف انسانی از اهداف مهم رسالت پیامبر اکرم (ص)بوده است

حجت الاسلام والمسملین سید باقر واعظی؛ مسوول بخش علما و ائمه مساجد مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مراسم گرامیداشت میلاد حضرت رسول اکرم(ص)در دفتر حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در کابل گفت: هر چند تاریخ ولادت رسول اکرم(ص) میان اهل سنت و اهل تشیع مورد اختلاف است، اما این مشکل با […]

حجت الاسلام والمسملین سید باقر واعظی؛ مسوول بخش علما و ائمه مساجد مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مراسم گرامیداشت میلاد حضرت رسول اکرم(ص)در دفتر حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در کابل گفت: هر چند تاریخ ولادت رسول اکرم(ص) میان اهل سنت و اهل تشیع مورد اختلاف است، اما این مشکل با روحیه وحدت طلبی حضرت امام خمینی(ره) حل گردیده و ایشان از دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول را به عنوان هفته وحدت نام گذاری کردند.

 

وی افزود: هفته وحدت،بهانه خوبی برای انسجام وحدت پیروان مذاهب و فرق مختلف اسلامی می باشد و از آنجا که ذات اقدس خداوند واحد است، تمام افراد بشر را نیز به یک پارچگی و سمت سوی واحد دعوت کرده است.

 

حجت الاسلام واعظی ادامه داد: دعوت به نماز جمعه و جماعات، خواندن نماز به سوی خانه کعبه و همچنین طواف دورخانه خدا درایام حج از نمونه های بارز وحدت و حرکت به سوی یکتا پرستی است.

 

مسئول بخش علما و ائمه مساجد مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان  اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم تاکید می کند که ای مسلمانان به ریسمان الهی چنگ بزنید و پراکنده نشوید و آن روز را به یاد بیاورید که چون درندگان جنگل همدیگر را قلع و قمع می کردید و جنگ های طولانی مدت و بی ثمر شما را نابود می کرد.

 

وی با بیان اینکه  پیش از آمدن پیامبر اکرم(ص) فضای وحشت و دهشت در تمام جهان حاکم بود عنوان کرد: قبل از ظهور پیامبر اکرم (ص) جامعه به خصوص  در شبه جزیره عربستان فضای وحشت و دهشت حاکم بود و اوضاع اجتماعی به اندازه شکننده

بود که زندگی بشر را تهدید می کرد که در چنین شرایطی که زندگی انسانها در شرف نابودی قرار داشت، خداوند آخرین سفیرش را برای نجات بشر فرستاد.

 

حجت الاسلام واعظی ابراز داشت: عمده هدف رسالت پیامبر(ص) نیز ایجاد وحدت و تشکیل گروه منسجم انسانی برای پیشبرد اهداف رسالت بوده است چرا که پیامبر گرامی اسلام(ص) همواره بر دو اصل  کلمه توحید و توحید کلمه، یعنی توجه به خدای واحد و لاشریک، و در کنار آن تقویت وحدت میان مسلمانان تاکید داشته اند.

 

وی در ادامه افزود: بر اساس این دو اصل، با وجود اینکه مسلمانان در اقلیت قرار ادشتند اما در صدر اسلام همواره پیروز بودند، و با قدرت ایمان و توجه به خداوند دشمن را مغلوب می ساختند.

 

مسئول بخش علما و ائمه مساجد مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان خاطر نشان ساخت: نفاق و چند دستگی همانگونه که امت های گذشته را به ذلت و بد بختی کشانده است، پس از رحلت پیامبر(ص) مسلمانان را نیز ضعیف و ناتوان کرد.

 

حجت الاسلام واعظی با اشاره به اینکه اکثر نا رسایی ها و بحرانهای اجتماعی امروز، در کشورهای اسلامی ناشی از اختلافات واهی و عدم توجه خداونداست گفت: این در حالی است که هدف عمده دشمنان اسلام ازگذشته تا به امروز برجسته کردن اختلافات و ایجاد شکاف میان مسلمانان است، تا از این طریق به منویات اصلی خود که همان به چالش کشاندن دین اسلام است برسند.

 

وی در پایان گفت:  دشمنان اسلام باید بدانند که اسلام دین برحق است و پیران واقعی آن میراث دار و صاحب اصلی این کره خاکی و خلیفه خدا در روی زمین خواهند بود.