• تاریخ انشار: ۲۸ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 20450
  • 384 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ایرانی ها با کار تشکیلاتی توانستند رژیم طاغوت را سرنگون کنند/ افغانستان استقلال واقعی ندارد

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گفتمان علمی پژوهشی مرکز تبیان با سر فصل” ۲۸ اسد استعمار پس از استقلال” امروز یک شنبه (۲۸ اسد) در کابل برگزار گردید.   سید سجاد ناصری یکی از طلاب حوزات علمیه در کابل و از اشتراک کنندگان گفتمان مرکز تبیان گفت: ما نمیتوانیم ادعا کنیم که امروز در افغانستان […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گفتمان علمی پژوهشی مرکز تبیان با سر فصل” ۲۸ اسد استعمار پس از استقلال” امروز یک شنبه (۲۸ اسد) در کابل برگزار گردید.

 

سید سجاد ناصری یکی از طلاب حوزات علمیه در کابل و از اشتراک کنندگان گفتمان مرکز تبیان گفت: ما نمیتوانیم ادعا کنیم که امروز در افغانستان استقلال وجود دارد چون نوع استعمار تغییر کرده است.

 

وی افزود: در گذشته کشور های مختلف مثل امریکا و غیره با افراد نظامی که داشتند می آمدند و کشور را مورد اشغال قرار میدادند و تا میتوانستند چور و چپاول می کردند پس از این کار های شان آنها تصمیم گرفتند تا افرادی را استخدام کنند تا مستعمارات آنها را در این کشور اداره کنند.

 

ناصری ادامه داد: کشور های انگلیس، امریکا، ناتو، اسرائیل به صورت پشت پرده و دیگر کشور ها نه تنها افراد نظامی دارند بلکه استراتژیست و تئورسین های را دارند که آنها همه چیز را هدایت می کنند و افراد دست نشانده ای نیز دارند.

 

این طلبه علوم  دینی اظهار داشت: امریکا با این کار هایش وانمود می کند که آنها هیچ کاری انجام نداده بلکه خود افغانی می گوید آن کار را انجام بده در صورتی که آن افغانی هم دست نشانده همان امریکا است.

 

وی عنوان کرد: جزف نایی یکی از استراتژست های قدرتمند امریکا است او در کتاب نظریه قدرت نرم  که نوشته گفته است ما لازم نیست که بیایم کشور ها را تصرف کنیم بلکه ما با تلویزیون، ماهواره و فضای مجازی که داریم انسان ها را اقوا می کنیم.

 

ناصری ابراز داشت: بر اساس گفته جزف نایی،  ما باید کاری کنیم که مردم خودشان همانطور که ما میخواهیم باشند یعنی به گونه ای نوکر ما باشند.

 

وی اضافه کرد: یکی از دلایلی که افغانستان نمی تواند استقلال خود را حفظ کند این است که اهروم های اصلی کشور به دست امریکاست و دلیل دوم اینکه مردم افغانستان کار تشیلاتی بلد نیستند، تشکیلات به انسان قدرتی میدهد که ابر قدرت ها را به زانو در خواهد آورد.

 

این طلبه علوم دینی گفت:  زمانی که تاریخ انقلاب اسلامی ایران را مطالعه کنیم میبینم که مردم با کار تشکیلاتی توانستند رژیم طاغوت را سرنگون کنند.

 

خادم حسین افضلی طلبه مدرسه امیرالمومنین و از اشتراک کنندگان گفتمان این هفته مرکز تبیان در گفتگو با خبرنگار آوا اظهار داشت: تجلیل از سالروز استقلال کشور نمایشی است و ما نمیتوانیم بگویم که افغانستان استقلال دارد.

 

وی افزود: امروز در افغانستان هیچ چیز به دست خود این مردم نیست همه صلاحیت ها در دست امریکا است و این نشان می دهد که افغانستان دارای استقلال واقعی نیست.

 

ناصری اذعان کرد:حضور نظامی بیش از ۴۰ کشور در افغانستان و اینکه از انتخاب رئیس جمهور تا استخدام یک عسکر صلاحیت در دست خود ما نیست بلکه باید خارجی ها برای ما کار انجام بدهد ما به هیچ وجه استقلال نداریم.

 

محمد حسن رضایی محصل دانشکده کیمیای دانشگاه کابل از دیگر اشتراک کنندگان گفتمان این هفته مرکز تبیان به خبرنگار آوا؛ گفت: زمانی یک کشور میتواند ادعا کند که ما استقلال داریم که از لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آزاد و مستقل باشد، متاسفانه افغانستان امروز مستقل نیست.

 

وی  ادامه داد:  امروز زمانیکه یک افغان در یکی از ادارت استخدام می شود باید از نظر خارجی ها بگذرد بعد دولت افغانستان آنرا به کار می گمارد افغانستان استقلال واقعی ندارد و آزادی مردم افغانستان نمایشی است.

 

رضایی گفت: یکی از دلایل مهمی که افغان ها نتوانسته استقلال خودش را حفظ کنند عدم اتفاق و اتحاد میان آنهاست از این طریق کشور های مختلف می تواندبا سوء استفاده از این موقعیت یک قوم را به ضد قوم دیگری تحریک کند.