• تاریخ انشار: 29 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16130
  • 989 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

این اقدام، نه فقط تهاجم به مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان، بلکه حمله به دین، فرهنگ، انسانیت است

در پی حملات تروریستی امروز به ساختمان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان و خبرگزاری صدای افغان در کابل، که به شهادت و مجروحیت بیش از ۱۲۰ نفر از شهروندان مظلوم این کشور انجامید، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) پیام تسلیتی صادر کرد.   به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» در […]

در پی حملات تروریستی امروز به ساختمان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان و خبرگزاری صدای افغان در کابل، که به شهادت و مجروحیت بیش از ۱۲۰ نفر از شهروندان مظلوم این کشور انجامید، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) پیام تسلیتی صادر کرد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» در این پیام که خطاب به حجت الاسلام والمسلمین «سید عیسی حسینی مزاری» صادر شده است، شهادت دهها نفر از پیروان اهل‌بیت علیهم السلام در این فاجعه را تسلیت گفت.

 

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّـهِ فَلَن یُضِلَّ أَعْمَالَهُم؛ سَیَهْدِیهِمْ وَیُصْلِحُ بَالَهُم؛ وَیُدْخِلُهُمُ الْجَنَّه…

 

برادر گرامی حضرت حجه الاسلام والمسلمین حسینی مزاری زید عزه

عضو محترم مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع)

و رییس مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان

 

سلام علیکم بما صبرتم؛

 

حمله ددمنشانه تروریست‌های تکفیری به کانون فعالیت‌های روشنگرانه و خداپسندانه شما که منجر به شهادت و آسیب دیدن جمع کثیری از خواهران و برادران مظلوم افغانستانی شد، موجب تأسف و تألم شدید گردید.

 

این اقدام، نه فقط تهاجم به مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان، بلکه حمله به دین، فرهنگ، انسانیت، آزادی و حقوق مدنی مردم افغانستان بود.

 

عملیات تروریستی امروز همچنین نشان داد که دشمنان اسلام – و در راس آنها آمریکا و استکبار جهانی – پس از شکست سنگین خود در عراق و سوریه، این بار افغانستان زخمدیده را انتخاب کرده اند تا لانه مزدوران شوم تکفیری آنان باشد.

 

در این میان، حملات متعدد تروریستی به پیروان اهل‌بیت علیهم السلام در مناطق مختلف آن کشور و شهادت تعداد زیادی از آنان در یک سال اخیر، نشان‌دهنده آن است که این دژخیمان، علاوه بر ریختن خون بی‌گناهان، سودای برافروختن آتش جنگ مذهبی را نیز در سر می پرورانند.

 

اما مردم غیور جمهوری اسلامی افغانستان که پیش از این، هیمنه ابرقدرت شرق را در هم شکستند و پس از آن نیز حاکمیت مرتجعان سلفی را نپذیرفتند، اجازه نخواهند داد که آن کشور جولانگاه داعش و گروه‌های افراطی نظیر آن باشد.

 

در این مبارزه مستمر، رسانه‌های حق جو و حقیقت گو – همانند “خبرگزاری صدای افغان” و “روزنامه انصاف” – وظیفه‌ای بغایت خطیر و حساس بر عهده دارند؛ و حملاتی مانند جنایت امروز، در عزم آنها خللی ایجاد نخواهد کرد.

 

اینجانب از سوی خود و به نمایندگی از اعضای مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم السلام در سراسر گیتی، این فاجعه دردناک و شهادت دهها تن از نخبگان و دانشجویان افغانستانی – بویژه همکاران شما در مرکز تبیان، خبرگزاری صدای افغان و روزنامه انصاف – را به محضر مقدس امام زمان علیه السلام و نیز به شما، جامعه علمی و رسانه‌ای افغانستان و خانواده‌های داغدیده تسلیت عرض می‌کنم.

 

شایان ذکر است صبح  پنجشنبه ۷ جدی ۱۳۹۶ پنج تروریست تکفیری با جمله و ایجاد انفجارهای انتحاری متعدد در ساختمان خبرگزاری صدای افغان و مرکز فرهنگی تبیان در شهر کابل پایتخت افغانستان، ۴۱ نفر را به شهادت رسانده و بیش از ۸۰ نفر را مجروح کردند. دلیل بالا بودن تلفات این است که تروریست های جنایتکار، در هنگام برگزاری یک “همایش علمی پژوهشی” این مرکز را هدف قرار دادند.