• تاریخ انشار: ۲۲ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 17807
  • 823 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بازمانده حمله ۷ جدی: داعش بداند ملت افغانستان با انتحار و انفجار از اسلام دست‌بردار نیست

محمدحسن رضایی؛ جوانی که از حمله انتحاری ۷ جدی منسوب به داعش بر دفاتر تبیان و آوا در کابل، جان به سلامت برده می گوید: داعش بداند ملت افغانستان با انتحار و انفجار از اسلام دست‌بردار نیست.   به گزارش خبرگزاری آوا، محمد حسن رضایی که در حادثه تروریستی ۷ جدی در دفاتر مرکز فعالیت […]

محمدحسن رضایی؛ جوانی که از حمله انتحاری ۷ جدی منسوب به داعش بر دفاتر تبیان و آوا در کابل، جان به سلامت برده می گوید: داعش بداند ملت افغانستان با انتحار و انفجار از اسلام دست‌بردار نیست.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، محمد حسن رضایی که در حادثه تروریستی ۷ جدی در دفاتر مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) در کابل، زخم برداشته، می‌گوید که ۱۱ سال قبل از ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک به کابل آمدم و ۱۰ سال می شود که درس حوزه و دانشگاه را همزمان دنبال می کنم و بیشترین تمرکز‌م بر درس های دینی است.

 

رضایی مرکز تبیان را در افغانستان یک جریان الهی دانسته می‌گوید:«من تبیان را فقط برای اهدافی که دارد انتخاب کردم یعنی فعالیت هایی چون گفتمان، تجلیل از ارزش های ملی و دینی، آگاهی و بیداری ملت و محور قرار دادن جوانان در صحنه. اینها همه ویژگی های خاص تبیان می باشد.»

 

به گفته او، جهان امروز از گفتن حقایق و پرده‌برداری از مشکلات کشورها هراس دارد و جرأت آگاه نمودن مردم را ندارد. ملت افغانستان نیز از این روند مستثنی نیست؛ ولی مرکز تبیان برای بیداری و دشمن‌شناسی ملت ما و جهان اسلام قد علم کرده و بدون ترس به رسالت الهی اش عمل می کنند.

 

به گفته رضایی برای درک وضعیت کنونی، نیاز به مرور تاریخ گذشته و تحلیل دقیق از آینده داریم و این امر در گفتمان های علمی تبیان، با حضور شخصیت های نخبه بیان و تاکید می شود و برای جوانان انگیزه داده می‌شود.

 

علت شکست داعش در عراق و سوریه آگاهی مردم بود

 

آقای رضایی خطاب به جهانیان و مردم افغانستان گفت که علت شکست گروه جاهل، پیرو شیطان و مزدور داعش در عراق و سوریه، بیداری و آگاهی جوانان بود؛ اما امریکا و انگلیس -اربابان داعش- نمی خواهند افغانستان امن شود و مردم بیدار باشند؛ چون آگاهی ملت سبب شکست آنها در افغانستان می شود.

 

محمد حسن رضایی افزود که حمله ۷ جدی، هراس دشمن را از آگاهی مردم را نمایان کرد و حتی در بعضی از موارد سران حکومت ظرفیت گفتمان و بیداری مردم را ندارند.

 

به گفته وی داعش هیچ‌گونه از دین اسلام درک و پیروی ندارد. به نام اسلام بر ضد ارزش های آن می جنگد. امریکا و جریان های شیطانی، فعالیت های اسلام‌ستیزانه انجام می‌دهند تا جوانان مسلمان را از دین دور و اذهان جهانیان را نسبت به اسلام تخریب کنند؛ ولی او تأکید کرد که من و جوانان ما حقیقت دین را درک کرده ایم و هر روز حقانیت دین اسلام بر جهان آشکارتر می شود.

 

او گفت داعش و اربابان شان از این خیال باطل بیرون شوند که من جوان را با انتحار و انفحار از اسلام دور کنند. امریکا و انگلیس از معلومات و بیداری یک جوان مسلمان می‌ترسند و شکست خود را در بیداری من و جامعه من می‌دانند.

 

محمد حسن رضایی فرزند غلام‌رضا؛ جوانی که در حمله انتحاری ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) دچار سوختگی شدید شد، بعد از کمی بهبود دوباره فعالیت خود را در دفتر تبیان آغاز کرده است.