• تاریخ انشار: 29 ژانویه 2020
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 29025
  • 425 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بازماندگان شهدا رسالت زینبی دارند

رئیس جامعه المصطفی در مزارشریف، می گوید همینطور که حضرت زینب (س) پس از شهادت امام حسین(ع)، حقانیت قیام امام را به دنیا معرفی کرد، باز ماندگان شهدای افغانستان نیز باید رسالت شان را در قبال شهدا انجام دهند.   خبرگزاریآوا- بلخ:  نور احمد مبارز، رئیس جامعه المصطفی در مزارشریف در همایش بزرگ یاران آسمانی […]

رئیس جامعه المصطفی در مزارشریف، می گوید همینطور که حضرت زینب (س) پس از شهادت امام حسین(ع)، حقانیت قیام امام را به دنیا معرفی کرد، باز ماندگان شهدای افغانستان نیز باید رسالت شان را در قبال شهدا انجام دهند.

 

خبرگزاریآوا- بلخ:  نور احمد مبارز، رئیس جامعه المصطفی در مزارشریف در همایش بزرگ یاران آسمانی در بلخ گفت: برگزاری چنین مراسمات تقویت کننده مکتب اهل بیت است و شهید نیز از راه‎روان اهلبیت پیامبر اسلام هستند.

 

همایش بزرگ یاران آسمانی رحلت جانگذار حضرت فاطمه الزهرا “س” و سالروز شهادت سید علی اکبر مصباح مزاری امروز چهارشنبه در روضه مبارک شهر مزار شریف برگزارشد.

 

در این همایش آقای مبارز گفت که شهدا شهادت را از دانشگاه اهلبیت آموخته و مانند آنان آن را الگو قرار داده اند.

 

وی با اشاره به گفته های حبیب ابن مظاهر مبنی براینکه با وجود چندین بار کشته شدنم باز هم از شهادت دست بر نمی دارم گفت: مردم قهرمان و آگاه افغانستان میلیون ها شهید داده است اما امروز نام شماری آنان یاد نمی شود و به خانواده و نام شهید اهانت می شود.

 

رئیس جامعه المصطفی می گوید که جهاد مردم افغانستان پاک بود اما علیه این جهاد تبلیغ شده است تا این جهاد را بد نام کنند.

 

به گفته او جهاد برای مسلمانان عزت و شرف داده بود که همینطور در زمان جهاد افغانستان عزت داشتند اما با لطمه زدن به نام جهاد به عزت و شرف مردم افغانستان لطمه وارد گردیده است.

 

مبارز افزود که شهدای افغانستان مانند امام حسین (ع) به شهادت رسید و باید بازماندگان کار زینبی کنند، همانطور که با شهادت امام حسین، اهلبیت شان کار کردند و نام شهدا را زنده نگهداشتند امروز برماست تا نام و اهداف شهدا را زنده نگهداریم.

 

به گفته او تمام ملت مسلمان در برابر خون شهدا مسئول هستند و روز قیامت در برابر خداوند جواب گوی حفاظت از شهدا هستند.

 

رئیس جامعه المصطفی می گوید زبان که بد نام کننده شهادت باشد زبان شیطان است و نباید از آنان پیروی کرد.