• تاریخ انشار: 22 نوامبر 2014
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1503
  • 1,911 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

باز هم یک همکار خوب دیگر به دیدار خدا رفت

در پی درگذشت یکی دیگر از همکاران مرکز  فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی  طی پیامی ارتحال حجت الاسلام و المسلمین  واحدی را تسلیت گفت. در پیام مذکور که یک نسخه از آن به خبرگزاری آوا ارسال شده آمده […]

در پی درگذشت یکی دیگر از همکاران مرکز  فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی  طی پیامی ارتحال حجت الاسلام و المسلمین  واحدی را تسلیت گفت.

در پیام مذکور که یک نسخه از آن به خبرگزاری آوا ارسال شده آمده است که عروج او نه فقط برای خانواده اش و نیز مرکزتبیان و دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در داخل و خارج، بلکه برای همه هموطنان ضایعه جبران ناپذیر است.

متن کامل پیام حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری به شرح ذیل می باشد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله وانا الیه راجعون

 

 

همانطوری که قبلا گفتم، در یک ماه اخیر خبرهای ناگوار، یکی پس دیگری حکایت گر این است که این دنیا فانی است، پس تو هم ای انسان! خود را آماده رفتن داشته باش تا مبادا غافل گیر شوی. آنچه انسان را سبک بال می کند و راحتی خیال در پی دارد، انجام وظایف اسلامی و انسانی آنگونه که خدای متعال از طرق مختف به ما هدایت داده، می باشد.

آری! خبر ناگوار این بار از ناحیه عروج ملکوتی حضرت حجت الاسلام والمسلمین واحدی بود. او روز پنجشنبه به دیار باقی شتافت. آخرین بار روز دهم ماه میزان امسال دیدمش. جلسه تعدادی اعضای مرکزتبیان در بخش علما بود. ایشان هم حضور یافت. در همان جلسه پس از احوال پرسی از غیبت ایشان در چند جلسه قبلی سوال کردم. گفت: کمی کسالت دارم. گفتم: سید بزرگوار! کسالت داشتی چرا کسی چیزی به من نگفت. اگر کسالت زیاد بوده که بایستی به عیادت می آمدیم. گفت: خیر آنقدر جدی نبود و فعلا به فضل الهی بهتر هستم.

چند روز بعد مطلع شدم که ایشان را جهت تداوی به هندوستان منتقل کرده اند. نمیدانم جدی بود یاخیر اما به هر حال شنیدن این خبر حکایت گر وخیم شدن شرایط جسمی این سید بزرگوار بود. سپس بحث مسافرتم پیش آمد و تصمیم داشتم بعد از برگشت در اولین فرصت به عیادت ایشان بشتابم اما متاسفانه اینک خبر ارتحال ایشان را دریافت نمودم.

آقای واحدی از علمای فعال عضو مرکزتبیان در بخش علما بود. در همه برنامه ها حضور فعال داشت. علاوه براینکه در برنامه های تبلیغی سهم فعال می گرفت، در جهت هدایت نیروهای مردمی به سمت دفتر و معرفی عناصر متنفذ نیز نقش به سزایی ایفا می کرد.

باری، تمام اعضای هیئات امنای مسجدی را که خودش در آنجا امام جماعت بود، جهت داشتن ارتباط مداوم و همکاری های مرتب به دفتر ما در کابل آورد و بیش از یکساعت به تبادل نظر و بحث پیرامون موضوعات کاری پرداختیم.

آقای واحدی جایگاه مناسبی بین مردم داشت و ازنام نیک برخوردار بود.

عروج او نه فقط برای خانواده اش و نیز مرکزتبیان و دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در داخل و خارج، بلکه برای همه هموطنان ضایعه جبران ناپذیر است.

اینجانب از طرف خودم و به نمایندگی از همکارانم در دفاتر مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، مرجعیت حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روزنامه انصاف، لیسه عترت و سایر تشکلات زیر مجموعه، در داخل و خارج کشور، ارتحال جانگداز حجت الاسلام والمسلمین واحدی، این عالم عامل را محضرمبارک خانواده و بستگان آن مرحوم به خصوص فرزند برومند ایشان جناب آقای سید عبدالعظیم علوی، همکاران و همفکران ایشان و مردم شریف افغانستان، تسلیت می گویم. برای آن مرحوم بهشت برین و حشر و نشر با اجداد طاهرینش و برای بازمانده های آن سفر کرده، صبرجمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

سید عیسی حسینی مزاری

۳۰-۸-۹۳