• تاریخ انشار: ۲۸ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 28871
  • 385 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بالابردن سطح آگاهی دینی، یگانه راه نجات جامعه از اسلام آمریکایی است

اشتراک کنندگان در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان “آوا” در بلخ، افزایش آگاهی جوانان از اسلام ناب محمدی را یگانه راه نجات جامعه از شر اسلام آمریکایی خواندند و از جوانان خواستند تا سطح آگاهی دینی شان را بالا ببرند.   خبرگزاری آوا_ بلخ: سید نذیر، یکی از اشتراک کنندگان این گفتمان گفت: اسلام ستیزی […]

اشتراک کنندگان در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان “آوا” در بلخ، افزایش آگاهی جوانان از اسلام ناب محمدی را یگانه راه نجات جامعه از شر اسلام آمریکایی خواندند و از جوانان خواستند تا سطح آگاهی دینی شان را بالا ببرند.

 

خبرگزاری آوا_ بلخ: سید نذیر، یکی از اشتراک کنندگان این گفتمان گفت: اسلام ستیزی در دهه ۸۰ میلادی آغاز شده است و غرب با پول، فرهنگ و رسانه در مقابل اسلام نبرد می کند، اما متاسفانه تا کنون مسلمانان از این موضوع آگاهی درست ندارند.

 

وی از جوانان خواست تا سطح آگاهی دینی شان را بالا ببرند؛ زیرا زمانی که مسلمانان شناخت عمیق از دین داشته باشد، نقشه های دشمنان نقش بر آب می شود.

 

نادر سیرت، دانشجوی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه بلخ نیز نا آگاهی جوانان را علت اصلی گرایش آنان به سوی عقاید انحرافی عنوان کرد و افزود که بیشتر جوانان بدون آگاهی از اسلام ناب محمدی به سمت سکولار، افراط و تفریط می روند.

 

به گفته این دانشجو، نباید از اسلام شعار بسازیم، بلکه باید شعور اسلامی نیز داشته باشیم و تنها راه پیدا کردن شعور اسلامی مراجعه به علوم دین از جمله قرآن و علمای دینی است.

 

همچنین ام البنین ابراهیمی، دانشجوی دانشگاه جوزجان، با اشاره به اسلام آمریکایی گفت: اسلام آمریکایی دین را سرمایه تجاری شان ساخته است و آیات و روایاتی که که خلاف منافع شان است، حذف می کنند.

 

به گفته او اسلام آمریکایی مردم را به دوری از سیاست و معرفت و آگاهی می طلبد، تا منافع مالی و اقتصادی شان تامین گردد.

 

همچنین حکیمه احمدی، فارغ التحصیل دانشکده روانشناس دانشگاه بلخ می گوید که در اسلام ناب محمدی الگوی اصلی قرآن و اهلبیت است که سعادت دنیا و آخرت را برای پیروانش به همراه دارد.

 

به گفته او غرب و کشور های مستکبر تلاش دارند اعمال شان را به نام دین اسلام ختم کرده و دین را منحصر به مساجد ساخته و اسلام آمریکایی را در جامعه ترویج دهند تا با این عمل شان به اهداف شوم شان برسند.

 

احمدی از دانشجویان خواست تا بنیه های اعتقادی خودشان را تقویت کرده و اجازه ندهند اسلام امریکایی در جامعه افغانستان رگ و ریشه بدواند.

 

قابل یاد آوری است که گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان “آوا” روز های جمعه ساعت ۹  صبح در سالن اجتماعات مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزارشریف ولایت بلخ برگزار می گردد، که هدف آن بالا بردن سطح علمی دانشجویان می باشد.