• تاریخ انشار: ۱۲ حمل ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6452
  • 1,271 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بانوان کشور باید زندگی، اخلاق و روش حضرت زهرا(س) را سرمشق خود بسازند

طی همایشی بزرگ، از مقام زن تحت نام “مقام ارزنده زن از زبان قرآن” امروز در دفتر نمایندگی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف گرامیداشت به عمل آمد.   این همایش به مناسبت ۲۰ جمادی الثانی فرارسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) است، با حضور علمای دینی، جوانان، زنان و مردان برگزار گردید.   […]

طی همایشی بزرگ، از مقام زن تحت نام “مقام ارزنده زن از زبان قرآن” امروز در دفتر نمایندگی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف گرامیداشت به عمل آمد.

 

این همایش به مناسبت ۲۰ جمادی الثانی فرارسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) است، با حضور علمای دینی، جوانان، زنان و مردان برگزار گردید.

 

مولوی محمود دانشجو، رییس حج و اوقاف ولایت بلخ، طی سخنانی گفت: ما باید فلسفه و مشروعیت تجلیل از این روزها را بدانیم، و همچنان باید زندگی، اخلاق و روش حضرت زهرا(س) را سرمشق خود بسازیم، در حقیقت هدف از برگزاری چنین محافلی، تجدید عهد با خاندان نبوی می باشد.

 

وی همچنان خطاب به زنان کشور، گفت: همچنان که ما حضرت فاطمه(س) را دوست داریم و به ایشان ارادت داریم، باید از گفتار ایشان پیروی کنیم و خط مشی و شیوه ی ایشان را در  زندگی خویش بکار بگیریم.

 

او با بیان اینکه مقام زن است، مقام والایی است، افزود: حضرت فاطمه(س)، بهترین زنان عالم و سیده نساءالعالمین است، هرچند زنانی دیگری نیز در تاریخ اسلام داریم که با برخورد و حجاب اسلامی خویش، همواره الگو واقع شده اند؛ مانند: حضرت خدیجه کبری(ع)، عایشه(رض)، ام سلمه و حضرت زینب کبری(س) و سایر زنان مسلمان در تاریخ اسلام.

 

وی تصریح کرد، پیش از بعثت رسول اکرم(ص) زنان همواره در جوامع عرب توسط مردان زنده به گور میشدند، اما با روی کار شدن حکومت اسلامی، نه تنها از این اعمال جلوگیری شد، بلکه مقام  و جایگاه زنان اصلی زنان به آنها برگردانده شد، چنانچه پیامبر می فرمایند: از علامات کرامت و شرافت یک مرد رفتار مهربان و با شفقت وی با زنان است.

 

وی افزود: ما باید همواره در تمامی امور زندگی خویش به قرآن مراجعه کنیم.

 

او گفت، کسانی که امروز داد از حقوق بشر و حقوق زن میزنند، نه تنها به زنان ارج ننهاده، بلکه آنان را شبیه یک متاع بی ارزش در جامعه جلوه می دهند و از آنها به عنوان ابزار تبلیغ وسایل آرایشی استفاده می کنند که این خود سبب پایین آمدن مقام زن در جامعه میگردد.

 

مولوی دانشجو علاوه کرد: ما همه امروز به مناسبت تجلیل از سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) و تجلیل از سالروز ولادت یکی از شخصیت های بزرگ جهان اسلام؛ امام خمینی(ره) در اینجا جمع شده ایم.

 

به گفته وی، امام خمینی(ره) از فرزندان فاطمه(س) که توانست با انقلاب خویش جهان اسلام را بیدار کند و اسلام واقعی را به جهان نشان دهد.

 

وی در اخیر  تصریح کرد: نصف دین ما در گرو زن هاست، و اگر زنان نباشند نصف دین مردان ناقص است.

 

وی زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت علی(ع) را الگویی برای خانواده های مسلمان دانست و گفت: باید در زندگی همواره زن و شوهر احترام متقابل را در نظر بگیرند تا به این ترتیب جوامع اسلامی پابرجا بماند.