• تاریخ انشار: ۵ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 25680
  • 528 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

باید از مظلوم دفاع شود چی در افغانستان باشد یا فلسطین

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در زون شمال می‎گوید؛ منطق قرآن این است که از مظلوم دفاع شود، بنابراین مظلوم چی در افغانستان، آفریقا، نیویارک ویا هم  فلسطین باشد باید از آن دفاع کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) مراسم ختم قرآن عظیم الشان در شب ۲۱ رمضان با حضور فرمانده […]

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در زون شمال می‎گوید؛ منطق قرآن این است که از مظلوم دفاع شود، بنابراین مظلوم چی در افغانستان، آفریقا، نیویارک ویا هم  فلسطین باشد باید از آن دفاع کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) مراسم ختم قرآن عظیم الشان در شب ۲۱ رمضان با حضور فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین، رئیس ارکان و جمع کثیری از بریدملان، افسران و سربازان در مرکز قول اردوی ۲۰۹ شاهین برگزار گردید.

 

سید حامد موسوی مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال در این مراسم گفت: ما خوشحال هستیم که قول اردوی ۲۰۹ علاوه بر مبارزات اش در میدان های داغ نبرد به برنامه های فرهنگی و  عقیدتی اهمیت ویژه قائل می شود.

 

آقای موسوی افزود: خداوند در قرآن می فرماید حضرت محمد(ص) آخرین پیامبر و رسول من است کسانی که با پیامبر و پیروانش هستند باید چند ویژگی داشته باشند اولین اش ایستادگی در مقابل دشمنان قرآن و اسلام است.

 

به گفته موسوی، ما روزی انگلیس و شوروی را از این وطن بیرون کرده ایم  در مقابل داعش و طالب هم کوتاه نمی‌آئیم.

 

او خاطرنشان کرد: درست است که ما صلح میگویم اما صلح هم تا جای معنا  دارد دشمن بندانند که منطق قرآن ما ایستادگی در مقابل زورگویان است ایستادگی در برابر ظالم است.

 

موسوی خطاب به فرمانده لشکر ۲۰۹ شاهین گفت: نیرو های دفاعی و امنیتی ما در مناطق مختلف ولایت بلخ در مقابل دشمن ایستادگی خوب کرده است ولی باز هم مردم زون شمال نگران هستند و باید توجه بیشتر صورت گیرد.

 

مسئول مرکز تبیان در زون شمال کشور اضافه کرد: دومین پیام قرآن وحدت بین یکدیگراست،  شیعه و سنی ندارد همه افغان هستیم زیر یک پرچم قرار داریم، منطق قرآن وحدت، اخوت و برابری است قرآن می‎فرماید باید از مظلوم دفاع شود و منطق قرآن پشتبانی از مظلوم است و ما این را در طول تاریخ ثابت کرده ایم.

 

همچنین در این مراسم استاد عبدالرئوف توانا مسئول کانون فرهنگی شهید عبدالقادر توانا و منشی شورای اخوت اسلامی گفت: قرآن کریم کتاب دیروز، امروز و آینده است این کتاب مقدس پیروانش را مانند خورشید نور میدهد. از قرآن در میان جامعه اسلامی به صورت دقیق استفاده صورت نمی گیرد.

 

آقای توانا افزود: تمامی مسائل در قرآن کریم بیان شده است، مسلمان واقعی کسی است که این کتاب را به صورت کامل قبول کند به گفته وی رهبران میتوانند از قرآن حرف بزنند که جامعه را به سوی ترقی و رشد رهنمایی کرده باشد و در برابر جعل مبارزه کنند در برابر بی عدالتی پرچم عدالت را به اهتزاز بیاورد.

 

وی اضافه کرد: آنهایی که وطن فروشی و تعصبات قومی را بلند و برتری  طلبی می کنند آنها در برابر منطق قرآن قرار دارند، منطق قرآن شگوفایی و خدمتگذاری است، اسلام یک نظام کامل و سیستماتیک است اگر هر عضو آن نقض شود بر نقض کل بی انجامد.

 

منشی شورای اخوت اسلامی بیان کرد: پیامبر اسلام پاسداری از وطن را جز از ایمان میداند آنهایی که به وطن محبت ندارند ایمان ندارند آنهایی که احترام و حرمت به سرزمین شان ندارند مسلمان نیستند.

 

او در ادامه گفت: پیام قرآن این است که ما صادق باشیم و در برابر کاذبین مبارزه کنیم  مومن باشیم و در برابر مشرکین مجاهدت کنیم کسانی باشیم که آثار و برکات ایمان از هر حرکت ما به نمایش گذاشته شود، قرآن کتاب خفاشان و وطن فروشان نیست این کتاب مبارزان و مجاهدان حقیقی است.

 

پس از صحبت های آقای توانا تورن جنرال ولی محمد احمدزی فرمانده لشکر ۲۰۹ شاهین چنین گفت: در قول اردوی ۲۰۹ شاهین تعصب وجود ندارد ما در چوکات اسلام وظیفه خود را انجام می دهیم، دین مذهب و وطن خود را دوست داریم که بخاطر دفاع از این سرزمین جان میدهیم.

 

آقای احمدزی افزود: دشمن دین و اسلام نمی شناسد یکی از نمونه هایش هم حمله روز گذشته بالای یک تن از عالمان دین در کابل بود گناه آن عالم دین پشتیبانی از نیرو های دفاعی و امنیتی کشور بود که ناجوانمردانه به شهادت رسانده شد.

 

قابل یاد آوری است که تقدیر از قاریان برتر قول اردوی ۲۰۹ شاهین و افطار از دیگر برنامه های این مراسم بود.