• تاریخ انشار: ۵ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 25683
  • 502 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

باید در مقابل دشمنان اسلام شکست ناپذیز باشیم / اسرائیل را نابود کنیم

“عبدالغفورحقانی” عالم دین و عضو شورای اخوت ولایت بلخ کارشناس گفتمان دانشجویی این هفته خبرگزاری صدای افغان (آوا) در شهر مزار شریف ولایت بلخ بود.   آقای حقانی پیرامون اشغال اسرائیل در بیت المقدس صحبت کرد و افزود که دست رژیم اسرائیل حدودا یک قرن است که به خون مسلمانان فلسطین آغشته می باشد چرا؟ […]

“عبدالغفورحقانی” عالم دین و عضو شورای اخوت ولایت بلخ کارشناس گفتمان دانشجویی این هفته خبرگزاری صدای افغان (آوا) در شهر مزار شریف ولایت بلخ بود.

 

آقای حقانی پیرامون اشغال اسرائیل در بیت المقدس صحبت کرد و افزود که دست رژیم اسرائیل حدودا یک قرن است که به خون مسلمانان فلسطین آغشته می باشد چرا؟ چون تمام مفسرین قرآن قوم یهود را یک قوم مغضوب علیهم دانسته و گفته اند که هیچگاه قوم یهود با کسی دوست نخواهد شد و با این قوم دوستی نکنید.

 

وی تصریح نمود که اگر مسلمانان به قران کریم عمل می کرد و با یهود دوستی نمی کرد امروز یهود به کشورهای اسلامی تسلط پیدا کرده نمی‌توانست، اما امروز سرنوشت و تعیین چوکی‌های کشورهای اسلامی بدست یهود است.

 

وی گفت حضرت امام خمینی (ره) روز قدس را برای وحدت، یکپارچه‌گی، مظلومیت مردم فلسطین و مسلمانان جهان اساس گذاشته است تا اینکه بتوانند در مقابل مکروب و ویرورس‌های جهانی بخصوص اسرائیل مقابله نماید و این ویروس را از بین ببرد، اما امروز اسرائیل با سرمایه خود تمام افراد حکومتی در کشورهای اسلامی را به طرف خود کشانده است.

 

آقای حقانی می‌گوید که همه‌ی حاکمان افغانستان را کشورهای غربی و یهودی با نشان دادن سلاح های خود به کنترل گرفته اند.

 

وی افزود تا اینکه با وحدت وهمدستی در مقابل اسرائیل ایستادگی نکنیم، هیچوقت نمی توان کشورهای اسلامی را از ظلم نجات داد، باید در این راه تلاش کنیم تا کشورهای اسلامی را از زیر سلطه غربی ها آزاد نمائیم.

 

او با اشاره به این که اولین تهذیب اخلاق خودسازی است افزود باید تمام پلیتی و بدی ها را از خود دور سازیم تا جامعه اسلامی را به فضایل و خوبی‌ها آرایسته ساخته و نظام اسرائیل را نابود کنیم.

 

وی گفت در افغانستان ۵ مذهب است که همه مذهب به یک دین، قران، خدا، اخرین پیامبر و قبله عقیده دارند، اما در بین مذهب‌های اسلامی اختلاف است که این اختلاف را پیامبر رحمت دانسته، که مسلمانان زحمت بکشند تا رحمت را بیاورد و بتوانند باهم متحد شوند.

 

وی تأکید نمود که یهود و نصارا چهارده صد سال می شود تلاش میکند تا بین مسلمانان تفرقه بیاندازد.

 

این عالم دین گفت باید در مقابل دشمنان اسلام شکست ناپذیز باشیم، اگر کشورهای اسلامی با ظلم نمودن اسرائیل رضایت نشان بدهد هیچ فرق بین این مسلمانان و اسرائیل نیست.

 

وی همچنین گفت حدود ۴۰درصد از مردم افغانستان اصلأ اسرائیل را نمی شناسند و در باره اسرائیل هیچ آگاهی ندارند و شماری هم  از حقیقت اسلام چیزی نمی دانند، ما باید از هر نگاه از مجاهدین و مظلومان فلسطین حمایت نمائیم.

 

مولوی حقانی در اخیر سخنانش اشاره به نوجوانان و کودکان حاضر در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا گفت تربیت نسل جدید و بیداری آنان نسبت به دشمنی و دسیسه صهیونیسم علیه مسلمانان باید توجه شود تا نوجوانان مسلمان در مقابل جنگ نرم اسرائیل مبارزه کنند.

 

همچنین در این مراسم “سید محمد باقر سجادی” یکی از عالمان دینی در ولایت بلخ پیرامون روز قدس گفت: دفاع از قدس وظیفه دینی و ایمانی مسلمانان است و مسلمانان باید با مظلومین یاور و برای ظالمان دشمن باشد.

 

آقای سجادی افزود: بیت المقدس برای مسلمانان یک سنگر است نباید سنگر را خالی کرد و باید به وظیفه ایمانی و وجدانی خود عمل کنیم و از تمام مظلومان جهان و فلسطین دفاع کنیم و مظلومان فلسطین را تنها نگذاریم باید از آنان حمایت کنیم.

 

از سوی هم، عباس نوجوان که ۱۴ سال سن دارد و برای حمایت و دفاع از فلسطین شعار مرگ بر اسرائیل را در دست گرفته و حمل می‌کرد به خبرنگار آوا گفت: اسراییل آدم کش و اطفال کش هستند و من از آن ها بدم می‌آید جرمنی و مکه در برابر آدم کشی ها اسراییل حق سکوت را ندارند باید کلان های دنیا مانع کار های بد اسراییل شود.

 

وی گفت من بزرگ شدم نمی گذارم اسراییل مردم فلسطین را اذیت کند، در دستم شعار مرگ بر اسراییل است.

 

شایان ذکر است که گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا هر هفته صبح روز های جمعه در سالن جلسات دفتر مرکز تبیان با حضور دانشجویان، نوجوانان و اقشار مختلف جامعه برگزار می شود.