• تاریخ انشار: ۱۷ دلو ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1924
  • 1,308 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

باید راه شهدا را ادامه دهیم و مصباح هایی را بسازیم/ حرکت امام خمینی فقط برای جلب رضایت پروردگار بود

به مناسبت تجلیل از سالروز بازگشت امام خمینی(ره) و پیروز انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و همچنین به مناسبت بیستمین سالگرد شهادت سید علی اکبر مصباح محفلی از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات برگزار شد. در این مراسم سخنرانان پیرامون اهمیت انقلاب اسلامی و شخصیت حضرت امام خمینی(ره) […]

به مناسبت تجلیل از سالروز بازگشت امام خمینی(ره) و پیروز انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و همچنین به مناسبت بیستمین سالگرد شهادت سید علی اکبر مصباح محفلی از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات برگزار شد.
در این مراسم سخنرانان پیرامون اهمیت انقلاب اسلامی و شخصیت حضرت امام خمینی(ره) و شخصیت شهید سید علی اکبر مصباح صحبت کردند.
مولوی غلام سرور رئیس شورای عالی صلح ولایت هرات طی سخنانی گفت که من یادم می آید که در دوران جهاد با شهید مصباح گفتگوهایی داشتیم.
وی علاوه کرد که شهید مصباح شخصیتی عالم و مجاهد بودند و می توانستند که رهبر خوبی باشند.
رئیس شورای صلح هرات در ادامه گفت که در آن زمان که در افغانستان دفتر شورای اخوت و این چیزها وجود نداشت آقای مصباح به دنبال اخوت و برادری بود.
وی با بیان این که برای شهید مصباح قوم و نژاد مطرح نبود و چنانکه شما می بینید که یاران شهید مصباح همه از یک قوم و نژاد نبودند افزود که شهید مصباح به کل ملت افغانستان خوشبین بود و با ممالک اسلامی ارتباط خوبی داشت.
وی افزود آقای مصباح اگر رفته است، چندین مصباح دیگر را تحویل جامعه داده است.
مولوی غلام سرور در ادامه گفته هایش با تاکید بر اینکه باید راه شهدا ادامه پیدا کند افزود که ما باید کوشش کنیم که راه شهدا را ادامه بدهیم و مصباح هایی را بسازیم.
وی افزود که هر جوان ما می تواند یک مصباح باشد و ما باید این جوانان را به کار گیرم چرا که همین جوانان هستند که توان آن را دارند هر کسی را به هر جایی که می خواهد برسانند.
وی ادامه داد، خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید کسی که برای رضای خدا جهاد می کند و هدفش رضایت خداوند و رسولش است، کسی که می خواهد برای آبادانی مملکت خود کاری کند و به ملت خود خدمتی را عرضه دارد خداوند راهش را به او نشان می دهد.
وی در ادامه در مورد رهبر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) گفت که، ببینید که امام خمینی(ره) نیز یک عالم بود و مردم آن زمان می گفتند که وظیفه ی علما منبر و محراب است و نباید سمت سیاست بروند اما امام خمینی(ره) با حرکتی که انجام داد و جذب جوانان و با اعتقاد به هدفی که همان رضای خدا بود، توانست نتیجه ی زحماتش را بگیرد و همه شاهد بودیم که انقلاب را به ثمر رساند چنانکه امروز همه ی ما به امام خمینی(ره) افتخار می کنیم.
وی افزود پس همه ی ما باید بکوشیم به کسی که به مردم خدمتی می کند احترام بگذاریم.
آقای غلام سرور تصریح کرد: خداوند هیچ کدام ما را با نژاد و مذهبمان خطاب نکرده است و در نزد خداوند کسی مقام دارد که عالم به علم باشد.
رئیس شورای صلح هرات ادامه داد و گفت: امروز همه به انقلابی که امام خمینی(ره) با سختی به پیروزی رساند افتخار می کنند چرا که آغاز حرکت فقط برای جلب رضایت پروردگار بود.
وی اظهار داشت: برای امام(ره) فرق نمی کرد که از کدام مذهب و نژاد هستی چرا که می بینیم در انقلاب ایران از تمام نژادها و مذاهب و ادیان حضور داشتند.
وی گفت: تمام ما باید همت کنیم و جوانان و علمای خود را قدر بدانیم و از آنان کمک بخواهیم.
وی در ادامه گفت که با تدوین یک چنین جلساتی که یادی از علمای مبارز و مجاهد می شود باید کوشش کرد که اختلافات را دور بیندازیم و همدلی خود را بیش از پیش تقویت کنیم.
آقای سرور بیان داشت: باید حواسمان را جمع کنیم چرا که دشمن به بهانه های مختلف در بین ما تفرقه می اندازد به عنوان مثال قشر تحصیل کرده جامعه را با عناوین مختلف (مولوی، آخوند، روشنفکر و امثالهم) از یکدیگر دور کرده اند چرا که علم صفت خداوند است و کسی که خود را به صفت خداوند آراسته می کند و همه باید به آنان احترام بگذاریم.
مولوی غلام سرور گفته هایش را با اهمیت فراگیری علم ادامه داد و گفت که برخی نیز پدر و مادرشان اصرار دارند که فرزندشان درس بخواند و عالم شود مانند پدر و مادر آقای مصباح که تلاش کردند و فرزندشان را برای تعلیم علم فرستادند که امروز همه ی ما به شهید مصباح افتخار می کنیم. پدر و مادر هستند که می تواند فرزندشان را به هر دین و مذهبی به بار بیاورند.
آقای سرور گفت خوشا بحال آن پدر و مادری که فرزندی چون شهید مصباح، مرحوم علوی و سایر شخصیت هایی که در راه اسلام قدم گذاشته و عمر خویش را صرف تبلیغ اسلام کردند، پرورش دهند.
وی در ادامه گفت که مملکتی که رو به ویرانی می رود از دوری علما و روشنفکران آن جامعه از یکدیگر است. نباید به دشمن این اجازه را بدهیم که ما را از مسیر درستی که در آن هستیم گمراه بکند.