• تاریخ انشار: ۳۰ میزان ۱۴۰۰
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 31093
  • 19 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

باید چهره‌ فرماندهان تروریزم افشا و به جهانیان معرفی شوند/ در کشورهایی که شیعه و سنی تعامل دارند، توفیق بیشتری در مبارزه با تروریزم وجود دارد

رییس کل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان طی سخنانی در سی‌ و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در تهران؛ با بیان این‌که اخوت، برادری و همبستگی می‌تواند زمینه‌های شکل‌گیری حرکات قدرت‌مندانه با پدیده تروریزم را ایجاد و فراهم کند، تاکید کرد: شیعه‌ و سنی دست به دست هم بدهند و از یک طرف با ضعف‌های درونی مقابله و کار کنند و از طرف دیگر برای افشای چهره فرماندهان و رهبران اصلی تروریزم که امروز امریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی است، کار و به جهان اسلام معرفی کنند. حسینی مزاری یادآور شد: در کشورهایی که یک چنین تعامل(اخوت و برادری) بین شیعه و سنی وجود داشته است، ما شاهد کاهش ترور و تروریزم و توفیقات بیشتری در مبارزه با تروریزم هستیم.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ تهران: حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رئیس کل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در سخنانی در چهارچوب سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، در ابتدا ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم(ص) و هفته وحدت بیان داشت: حضرت امام خمینی(ره) شخصیتی بود که در عصر ما بنیانگذار وحدت اسلامی شد و با دغدغه‌مندی در راستای همسویی و هم‌آوایی مسلمانان تلاش‌ها و مجاهدت‌های وصف ناپذیری را انجام دادند. خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه‌ای(حفظه‌الله تعالی) و بنیان‌گذار مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز شخصیتی است که امروز منادی حقیقی وحدت و محور همسویی و هم‌آوایی و سازماندهی جهان اسلام اند.

اخوت و برادری وحدت می‌آورد؛ وحدت، قدرت و عظمت را به ارمغان می‌آورد

وی در ادامه پیرامون” اخوت اسلامی و برخورد با تروریزم” صحبت نموده و افزود: طبعا وجود اخوت و برادری در میان جامعه اسلامی و یا کل جوامع اسلامی وحدت می‌آورد و وحدت نیز قدرت و عظمت را به ارمغان می‌آورد. وقتی مسلمانان با قدرت و عظمت ظهور و بروز پیدا کنند، طبعا می‌توانند با پدیده تروریزم از دو ناحیه و دو زاویه برخورد داشته باشند و با آن مقابله کنند.

تلاش در جهت رفع زمینه‌های تروریزم

حسینی مزاری زاویه اول را تلاش برای رفع زمینه‌های ایجاد تروریزم عنوان نموده و علاوه نمود: دلیل این‌که دشمنان اسلام پدیده تروریزم را در جامعه اسلامی ترویج و تعمیق می‌کنند، این است که در درون جوامع اسلامی نقطه ضعف‌هایی وجود دارد و دشمنان اسلام از این نقطه ضعف‌ها سوءاستفاده کرده و بحث تروریزم را ترویج می‌کنند‌.

ضعف فرهنگی و همچنان مشکلات فکری اعتقادی عامل بروز تروریزم است

وی در ادامه گفت: اولین ضعف در جوامع اسلامی ضعف فرهنگی و پایین بودن آگاهی و فرهنگ زندگی مردم است و متاسفانه این آگاهی‌ کم، زمینه سوءاستفاده دشمنان اسلام را فراهم می‌کند و بحث تروریزم را به وجود می‌آورد. ناهنجاری‌های اجتماعی و همچنان مشکلات فکری و اعتقادی، زمینه‌های دیگری است که این ضعف را به وجود می‌آورد. همچنین ضعف‌ سیاسی در جوامع اسلامی و به خصوص اقتصادی باعث می‌شود که مردم از نظر تامین معیشت زندگی با مشکل مواجه شوند و مجبور گردند با قیمت اندک به گروه های تروریستی بپیوندند و عامل شوند و با فرماندهی دشمنان اسلام در کشورهای اسلامی عمل کنند.

اخوت و برادری راه حل تمام مشکلات در جوامع اسلامی

این فعال فرهنگی سیاسی در ادامه اظهار داشت: طبیعتا وقتی جوامع اسلامی با وجود اخوت و برادری از وحدت خوب برخوردار باشند و اقتدار و عظمت داشته باشند؛ فرهنگ جامعه را بالا می‌برند و ناهنجاری‌های اجتماعی را رفع می‌کنند. در بحث اعتقادی و فکری به گونه‌ای کار می‌کنند که کوچکترین شبهه یا حداقل کمترین شبهه و مشکل وجود نداشته باشد تا مورد سوءاستفاده دشمنان قرار بگیرد. در مباحث سیاسی نیز کارهای جدی صورت می‌گیرد تا نقطه ضعف‌ها برطرف شود. در رابطه با اقتصاد نیز چرخه اقتصاد جامعه را فعال می‌کنند و وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم را ارتقا می‌دهند تا بیکاری در سطح جامعه وجود نداشته باشد و مردم نیازمند وابسته شدن به گروه‌های تروریستی نباشند.

اخوت و برادری در جوامع اسلامی مانعی بزرگ در برابر شبکه‌های استخباراتی و دشمنان اسلام

رئیس کل خبرگزاری صدای افغان(آوا) تصریح کرد: جوامع اسلامی با اخوت و برادری می‌توانند در برابر پدیده تروریزم کار جدی انجام بدهند و نگذارند که پای تروریزم در کشورهای اسلامی باز شود. این جوامع از این طریق می‌توانند مانع سوءاستفاده شبکه‌های استخباراتی و دشمنان اسلام از نقطه ضعف‌های درونی جوامع اسلامی گردند.

دشمنان از نقطه ضعف‌های جوامع اسلامی سوءاستفاده کردند

این عالم برجسته دینی خاطرنشان ساخت: دشمنان از نقطه ضعف‌های داخلی جوامع اسلامی سوءاستفاده کردند و شبکه‌های تروریستی را در نقاط مختلف کشورهای اسلامی به وجود آوردند، چنان‌که ما امروز در کشورهای اسلامی شاهد وجود و حضور این شبکه‌های تروریستی هستیم. در افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه، لبنان، یمن و جای جای کشورهای اسلامی و حتی کشورهای غیراسلامی دشمنان ما به تناسب هدف‌ و نحوه رسیدن به این هدف، شبکه‌های تروریستی را گسترده کردند و متأسفانه بیشتر جهان اسلام و مسلمانان از این پدیده آسیب دیدند.

باید چهره ‌های فرماندهان تروریزم افشا و به جهان معرفی شود

این چهره فعال و شناخته شده در حوزه اخوت اسلامی در توضیح زاویه دوم مبارزه با تروریزم، با بیان این‌که اخوت، برادری و همبستگی می‌تواند زمینه‌های شکل‌گیری حرکات قدرت‌مندانه علیه پدیده تروریزم را ایجاد و فراهم کند، تاکید کرد: شیعه‌ و سنی دست بدست هم بدهند و از یک طرف با ضعف‌های درونی مقابله و کار بکنند و از طرف دیگر برای افشای چهره فرماندهان و رهبران اصلی تروریزم که امروز امریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی هستند، کار کنند و به جهان اسلام معرفی نمایند.

امروز گروه‌های تروریستی وابسته به امریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس، فرانسه و سایر کشورهای قدرتمند خارجی هستند

ایشان در ادامه تأکید کرد: بزرگان و نخبگان باید بینش و آگاهی مسلمانان را در سطح دنیا افزایش بدهند و این را نیز تفهیم کنند که امروز گروه‌های تروریستی وابسته به امریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس، فرانسه و سایر کشورهای قدرتمند خارجی هستند که می‌خواهند از طریق ترور، کشتار، تخریب و تضعیف جوامع اسلامی و زیرساخت‌های‌شان به هدف‌شان برسند، تا آگاهی جوامع اسلامی و مسلمانان افزایش پیدا کند و تصمیم درست و جدی بگیرند و نه تنها هیچ‌گونه تمایلی در راستای ارتباط داشتن با گروه‌های تروریستی و رهبران گروه‌های تروریستی نداشته باشند، بلکه در برابر حرکت‌های تروریستی با هم همکاری و هم‌آوایی کنند، هم‌دیگر را بپذیرند و به آغوش بگیرند و در برابر ترور و تروریزم به صورت جدی و موفقانه عمل نمایند.

کشورهای که شیعه و سنی با هم تعامل دارند، توفیقات بیشتری در مبارزه با تروریزم داشتند

حسینی مزاری یادآور شد: در کشورهایی که یک چنین تعامل(اخوت و برادری) بین شیعه و سنی وجود داشته است، ما شاهد کاهش ترور و تروریزم و توفیقات بیشتری در مبارزه با تروریزم هستیم؛ اما در کشورهایی که این توفیق وجود ندارد و بحث اخوت و برادری به صورت جدی مطرح نیست و شیعه و سنی در کنار هم قرار ندارند، طبعا این شکاف‌ها و نقطه ضعف‌ها بیشتر نمایان می‌شود و دشمنان ما از این نقطه ضعف‌ها سوءاستفاده کرده، علیه جوامع اسلامی عمل می‌کنند، بحث تروریزم را به وجود می‌آورند و طبعا وجود ترور در جوامع اسلامی متاسفانه آسیب‌های خیلی جدی و فراوانی را علیه مردم، شخصیت‌ها، نخبگان و زیرساخت‌های اساسی کشورهای اسلامی داشته است.

امروز همه دشمنان اسلام در کنار هم جمع اند و هیچ مرزی را نمی‌شناسند

حسینی مزاری خطاب به بلاد اسلامی گفت: امروز دشمنان اسلام همه در کنار هم اند و هیچ مرزی در میان خود نمی‌شناسند، جز دشمنی با اسلام و مسلمانان. مسلمانان هم امروز بایستی مرزهای این‌چنینی را از میان خود بردارند و در کنار هم قرار بگیرند و دست بدست هم بدهند و در برابر تروریزم بیاستند و عمل کنند.

امروز مهمترین الگوی اخوت و برادری در جهان اسلام، جمهوری اسلامی ایران و مهترین رهبر، امام خامنه‌ای است

همچنان رئیس کل مرکز تبیان تاکید کرد: امروز مهم‌ترین الگوی اخوت و برادری در جهان اسلام جمهوری اسلامی ایران است و همچنان مهمترین راهنما و مهمترین رهبر اسلام، حضرت امام خامنه‌ای(حفظه‌الله تعالی) هستند و ما بایستی گوش‌مان به دهان ایشان باشد و بشنویم و ببینیم که ایشان چگونه راهنمایی می‌کنند، در رابطه با اهمیت و ضرورت وحدت چه می‌گویند و برای ایستادن در برابر دشمنان چه راهنمایی‌ دارند. مطمئنا اگر گوش ما به دهان رهبر انقلاب که نائب برحق حضرت امام زمان(عج) هستند و خلف صالح حضرت امام خمینی(ره) می‌باشند، باشد، ما در بحث وحدت توفیق حاصل خواهیم کرد و طبعا ما در بحث ایجاد وحدت در کشورهای خود به خصوص در افغانستان که امروز دچار مشکلات عدیده است، توفیق پیدا خواهیم کرد و موفق خواهیم شد که در رابطه با سازماندهی جامعه و مردم در یک مسیر و به حمایت از زیرساخت‌ها و تمامیت ارضی کشورهای اسلامی و مقابله با دشمنان، دست برتر و بالا پیدا کنیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با ایجاد وحدت و برادری صد درصد در تمام کشورهای اسلامی معضلی به نام تروریسم باقی نماند، همه در کنار هم در صلح و آسایش زندگی کنیم و دشمنان خود را، که در رأس آن‌ها آمریکا، انگلیس، فرانسه، رژیم صهیونیستی و سایر عوامل، اقمار و اذناب آن‌ها هستند، بشناسیم و به وظایف دینی و اسلامی خود به درستی عمل کنیم.