• تاریخ انشار: ۱۳ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26880
  • 430 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

با اسوه قرار دادن اهل بیت پیامبر(ص) مشکلات جامعه حل می شود

مشکل اساسی که امروز در جامعه ما وجود دارد بحث بی اخلاقی است و با اسوه قرار دادن اهل بیت پیامبر اسلام (ص) این مشکل را می توانیم حل کنیم.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،حجت الاسلام سید حامد موسوی مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان نمایندگی مزار شریف که در یک برنامه رادیویی […]

مشکل اساسی که امروز در جامعه ما وجود دارد بحث بی اخلاقی است و با اسوه قرار دادن اهل بیت پیامبر اسلام (ص) این مشکل را می توانیم حل کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،حجت الاسلام سید حامد موسوی مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان نمایندگی مزار شریف که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، گفت: کلمه اهل بیت به نزدیکان پیامبر اسلام اطلاق شده و این کلمه به معنی اهل خانه است و در متون اسلامی کلمه اهل بیت همیشه به نزدیکان پیامبر اکرم(ص) بکار رفته است.

 

وی افزود: ما در جامعه سه نوع گروه داریم که نوع اول آن گروه شهوت رانان هستند و برای بدست آوردن  خواست خود دست به هر کار می زنند و گروه دوم جاهلان که امروزه بیشتر در جامعه وجود دارند و گروه سوم حق طلبان می باشند.

 

وی با بیان اینکه گروه حق طلبان نیز سه نوع اند ادامه داد: گروه اول حق طلبان کسانی اند که حق را دوست دارند اما آنرا به نحوی پیاده نمی کنند، گروه دوم حق را دوست دارند و تنها در خانواده خود پیاده می کنند و اما گروه سوم حق طلبان کسانی هستند که هم حق را دوست دارند و هم در جامعه خود حق را پیاده می کنند.

 

مسؤول مرکز تبیان ادامه داد: حق طلبی یک از اهداف اهل بیت پیامبر خصوصا امام حسین(ع) بود چون حق را دوست داشت و حق را در خانواده خودش پیاده کرده بود و همچنان در مقابل ظلم ایستادگی کرد.

 

وی اظهار داشت: ما اگر بخواهیم اهل بیت پیامبر(ص) را دوست داشته باشیم اول باید پیرو آنها باشیم چون خداوند در قرآن کریم می فرماید که وظیفه مسلمان ایستادگی در مقابل طاغوت بعد ایمان به خداوندمی باشد، پس مسلمان باید ایستادگی امام حسین(ع) را در مقابل یزید الگو خود قرار دهد.

 

حجت الاسلام سید حامد موسوی تصریح کرد: امام حسین(ع) در جنگ با یزید بود اما بخاطر نماز جنگ را رها کرده و اقتدا به نماز کرد و در وقت نماز خواندن امام سی عدد تیر به بدن‌اش اصابت کرد یعنی نماز اول وقت برای امام اینقدر اهمیت دارد پس کسی که می خواهد اهل بیت پیامبر را دوست داشته باشد باید نماز اول وقت برایش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

 

حجت الاسلام موسوی ابراز داشت: امروز ما جوانانی داریم که علیه طاغوت وقت ایستادگی کرده و در مساجد و نماز های جمعه سریعا علیه ظلم موضع گیری می کنند اما این کار کمرنگ بوده و ما باید کوشش کنیم تا پیرو امام حسین(ع) باشیم.

 

مسؤول مرکز تبیان در مزار شریف خاطر نشان ساخت:  پیامبر اسلام(ص) می فرماید که من ۲۳ سال رسالت کرده و دین اسلام را پیاده نمودم اما من از شما چیزی جز محبت به اهل بیتم نمی خواهم.

 

وی یادآور شد: پیامبر اسلام دو چیز را اول کلام خداوند و  دوم عترت خود را برای امت اسلامی گذاشته و هر کسی به آنها رجوع کند گمراه نمی شود پس محبت به اهل بیت پیامبر تمام بد اخلاقی های جامعه را از بین می برد.

 

مشکل اساسی جامعه امروز ما بی اخلاقی است

حجت الاسلام موسوی ابراز داشت: مشکل اساسی که امروز در جامعه ما وجود دارد بحث بی اخلاقی است و با اسوه قرار دادن اهل بیت پیامبر اسلام (ص) این مشکل را می توانیم حل کنیم.

 

مسئول مرکز تبیان عنوان کرد: محبت با اهل بیت تاثیرات زیادی روی زندگی فردی و اجتماعی ما دارد چون اکثر مشکلات خانواده از اثر کمبود محبت به وجود می آید پس اگر ما محبت با اهل بیت پیامبر داشته باشیم قطعا مشکلات که در خانواده و جامعه داریم حل می شود.

 

وی ادامه داد: یکی از تاثیرات محبت با اهل بیت پیامبر(ص) نجات از گمراهی است چون امروزه بیشتر جوانان ما گمراه شده اند و این مسئله ضرور است تا حل گردد.

 

حجت الاسلام موسوی افزود: جایگاه امام حسین(ع) نزد خداوند اینگونه است که به گفته دانشمندان بزرگ اسلام بعد از شهادت امام حسین(ع) تا ۶ ماه رنگ آسمان سرخ بوده  و این خود مسئله را روشن می کند.

 

مسؤول مرکز تبیان ادامه داد: چون امام حسین(ع) تمام دارایی خود را در راه اسلام فدا کرده و حتی طفل ۶ ماهه امام نیز در عاشورا شهید شد و با این کار امام درخت اسلام را یکبار دیگر با خون خودش آبیاری کرد، به این دلایل امام حسین(ع) چنین جایگاه نزد خداوند داشت.

 

مولوی نجیب‌الله نبیب استاد دانشگاه نیز مهمان برنامه بود و در رابطه به محبت با اهل بیت پیامبر(ص) چنین گفت: نظر به احادیث که وجود دارد اهل بیت رسول گرامی اسلام حضرت علی(ع)، حضرت فاطمه، حضرت حسن و حضرت حسین(ع) هستند و اصحاب پیامبر همیشه اهل بیت پیامبر را دوست داشتند بنابراین ما باید اهل بیت پیامبر را دوست داشته باشیم.

 

خانواده اولین مکتب تربیت فرزندان در زندگی است

آقای نبیب بیان کرد: سیرت پیامبر(ص) باید در خانواده ما پیاده شود چون خانه و خانواده اولین مکتب است که اطفال از آنجا درس های زندگی شان را می آمورند.

 

وی گفت: دشمن امروزه برنامه زیادی مانند پخش سریال های مبتذل در تلویزیون ها برای تخریب جامعه اسلامی دارد و وظیفه هر مسلمان است تا در این مورد ایستادگی کرده و از سیره اهل بیت پیامبر(ص) استفاده کند.