• تاریخ انشار: ۲۱ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 23531
  • 482 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران می‌توان کشور را از بحران نجات داد

مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان می‌گوید که برای برون‌رفت از بحران‌های کنونی نیاز است تا ما از انقلاب اسلامی ایران الگوگیری کنیم.   محمد امین زاهدی، مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در گفت‌وگو با خبرنگار آوا تصریح کرد که مردم ایران برای پیروزی انقلاب کشورشان همه به صورت ملتی […]

مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان می‌گوید که برای برون‌رفت از بحران‌های کنونی نیاز است تا ما از انقلاب اسلامی ایران الگوگیری کنیم.

 

محمد امین زاهدی، مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در گفت‌وگو با خبرنگار آوا تصریح کرد که مردم ایران برای پیروزی انقلاب کشورشان همه به صورت ملتی واحد اقتدار سیاسی، نظامی و اقتصادی خود را به دست گرفتند.

 

آقای زاهدی اشاره کرد: قبل از وقوع انقلاب‌اسلامی، رژیم‌شاهی ایران با سرسپردگی مطلق به خارجی‌ها، هیچگونه استقلال سیاسی، نظامی و اقتصادی نداشت.

 

او در ادامه افزود که هرچند مردم افغانستان نیز در ۱۴ سال جهاد مقدس کشور توانستند از انقلاب اسلامی ایران به گونه درست الگوگیری کرده و ابرقدرت شرق را با شکست مواجه سازند؛ اما به علت عدم مدیریت سیاسی درست نتوانستند یک حکومت مقتدر ایجاد کنند.

 

او خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی مردم افغانستان نیازمند این هستند تا بار دیگر به تأسی از انقلاب اسلامی ایران، همه به صورت ملت واحد درآمده و امور سیاسی، نظامی و اقتصادی کشور را به دست بگیرند.

 

بر اساس گفته‌های زاهدی، تا زمانی که امورات مهم کشور در دست بیگانه‌ها باشد، ما نمی‌توانیم هیچ گامی را در راستای بیرون شدن از بحران‌ها برداریم.

 

او همچنین یادآور شد که انقلاب اسلامی ایران تاثیرات مثبت و شگرفی نه تنها بر کشورهای همسایه و منطقه بلکه بر تمام جهان داشته‌است. “اکثر کشورها حتا کشورهای غیر اسلامی با الگوگیری از این انقلاب خود را از سلطه استعمار آزاد ساختند”.

 

زاهدی خاطر نشان ساخت که انقلاب اسلامی ایران، مردم این کشور را نیز از یک کشور وابسته به یک کشور نمونه در سطح جهان تبدیل کرد.

 

انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ دلو/بهمن‌ماه سال ۱۳۵۷ به رهبری امام خمینی (ره) با سرنگونی رژیم شاهی به پیروزی رسید.

 

این انقلاب نقطه عطفی در تاریخ معاصر به حساب می‌آید که تاثیر ماندگار بر اوضاع منطقه و فراتر از منطقه داشته و الهام‌بخش حرکت‌های آزادی‌بخش در سراسر دنیا بوده است.